Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

27

Lip
Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny zorganizowany lokalnie przez Prawo i Sprawiedliwość w Legnicy w ramach ogólnopolskiej akcji #DobryCzas.PL cieszył się dużym powodzeniem. Dopisała pogoda i nastroje oraz frekwencja, było ponad 250 osób. Na „Ranczu u Kaczora” w podlegnickich Ziemnicach, bawili się dorośli i dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji.
W dobrej atmosferze rozmawiano o codziennych sprawach, o polityce, gdyż taki piknik to wstęp do wyborczej kampanii.

Na innym pikniku, w Chełmie - Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział:
„Chciałbym namówić Państwa, aby w nadchodzących wyborach decyzja była na „tak” dla dobrego
czasu dla Polski, na „tak” dla wiarygodności, na „tak” dla PiS”.

Te hasła i ten pomysł na Polskę zawierają się pod twitterowym adresem #DobryCzas.PL

 

{gallery slider=boxplus.carousel}27-07-2019{/gallery}

26

Lip
Protokół powołania komisji na Konkurs "List do Taty" V edycja

prot

23

Lip
Zaprasamy na Piknik Rodzinny

piknik

07

Lip
Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości pt. „Myśląc Polska”

W dniach 5-7 lipca br. w Katowicach odbyła się Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości pt. „Myśląc Polska”. Celem konwencji była dyskusja o najważniejszych problemach Polaków, z którymi muszą mierzyć się na co dzień w swoich rodzinach, w miejscach nauki i pracy, w podróżach, w planowaniu przyszłości.

Konwencję otworzył prof. Piotr Gliński – szef Rady Programowej PiS. Wicepremier Gliński powiedział m.in.: „Polska musi być  na tak. Wierzymy, że ciężka i pokorna praca, wiara w możliwości ludzi i miłość Boga, to droga do sukcesu”. Z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem przyjęto wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wicepremierów Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro oraz premier Beaty Szydło. Konwencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz była obfita w różnorodne, merytoryczne panele (statystykę konwencji reprezentuje załączony slajd). Owocem konwencji będzie Program Prawa i Sprawiedliwości, który zaproponujemy Polakom w jesiennych wyborach parlamentarnych. Prezes Kaczyński podkreślił, że program musi zapewnić rozwój i sprawiedliwy rozdział jego owoców. „Chcemy uczynić Polskę wyspą Wolności i Demokracji, której podbudowę stanowi wiarygodność”. Premier Mateusz Morawiecki określił konwencję jak „mrowisko pomysłów” dla Polski. Jarosław Gowin zaprosił wszystkich do programu „Ambitna Polska” a Zbigniew Ziobro nazwał konwencję „wielkim świętem Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem”. Premier Beata Szydło podkreśliła, że program PiS przyniósł polskim rodzinom godność i zapewnił rozwój gospodarczy Polsce. Pytała też „Jakiej Polski chcemy? Jakich polityków chcemy?”. 

 

 W konwencji uczestniczyli licznie członkowie PiS z Legnicy i okręgu, parlamentarzyści, wśród nich  senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska, pracownicy biura poselsko-senatorskiego oraz asystenci społeczni.

 

 

{gallery slider=boxplus.carousel}07-07-2019{/gallery}

17

Cze
Konferencja prasowa parlamentarzystów PiS

Dorota Czudowska Senator RP oraz Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP na poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w legnickim biurze poselsko-senatorskim, poruszyły trzy najważniejsze tematy. Pierwszy dotyczył podsumowania wyborów do Parlamentu Europejskiego, drugi prac parlamentarnych kończącej się kadencji  Sejmu i Senatu a trzeci rozpoczynającej się kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.


Zrelacjonowały także ostatnie posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa
i Sprawiedliwości. Zapowiedziały planowany lipcowy Kongres Partii w Katowicach, którego głównym tematem będzie szczegółowy program wyborczy. Priorytety to: „Rodzina Plus”, sojusze w polityce międzynarodowej oraz krajowy wzrost gospodarczy, którego korzyści czerpać będą wszyscy Polacy.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}17-06-2019{/gallery}


więcej na:
https://fakty.lca.pl/legnica,news,75401,Senator_Czudowska_Ju_teraz_pracujemy_na_pa_dziernikow_wygran_.html

 

10

Cze
10 czerwca przyznano tytuł Honorowego Obywatela Legnicy

Pracownik biura senatorsko – poselskiego Grażyna Majchrzyk uczestniczyła w uroczystej sesji Rady Miejskiej Legnicy podczas której przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta , otrzymał go wybitny legnicki neonatolog doktor Wojciech Kowalik Rada miejska przyznała dwie nagrody finansowe (po 10 tyś. zł) oraz 14 odznaczeń „Zasłużony dla Legnicy”. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej pani Grażyna pogratulowała wszystkim nagrodzonym i odznaczonym.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}10-06-2019{/gallery}


https://tulegnica.pl/artykul/doktor-wojciech-kowalik/699319
https://fakty.lca.pl/legnica,news,75304,Wojciech_Kowalik_Honorowym_Obywatelem_Legnicy.html

 

01

Cze
Chojnowski Dzień Dziecka nad Wodą

Chojnowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowało dla dzieci festyn nad stawem „Dolpakart” .Jedną z konkurencji było łowienie ryb, którą przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych 8-11 lat i 11-14 lat. Jak co roku Pani senator Dorota Czudowska ufundowała dla zwycięzców puchary, które w jej imieniu wręczył radny powiatu legnickiego Paweł Grabek.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}01-06-2019{/gallery}

28

Maj
Podziękowania dla Pani senator

Podziękowanie dla Pani senator Doroty Czudowskiej za wsparcie w pracy nad rozwojem EUROPEJSKIEJ PERŁY BAROKU od kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie ks. Mariana Kopko.

 

podziekowanie

19

Maj
W dniach 18-19 maja 2019 r.

W Starym Sączu odbyło się I Ekonomiczne Forum Polsko- Węgierskie.  Do uczestnictwa w Forum zaproszono Senator Dorotę Czudowską z propozycją udziału w sesji plenarnej pt. „W trosce o poprawę  jakości życia w Europie Środkowej. Podstawy budowy państwa dobrobytu” oraz  w panelu tematycznym  pt. „Gospodarka oparta na wiedzy – razem na rzecz innowacji”. Pani Senator towarzyszyła asystentka Grażyna Majchrzyk.  Organizatorem  Forum   był  Instytut  Studiów Wschodnich, którego przewodniczącym jest Zygmunt Berdychowski organizator Ekonomicznego Forum w Krynicy.


W Forum Polsko – Węgierskim uczestniczyło  wielu znakomitych gości – parlamentarzystów z Węgier i Polski,, naukowców, samorządowców, przedstawicieli biznesu, branży turystycznej, kulinarnej oraz dziennikarzy, którzy dyskutowali w panelach tematycznych  w dwóch równoległych sesjach odbywających się  w budynku Urzędu Miasta i w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. 

                                                                                                                                                 
Między panelami  odbywały się prelekcje prezentujące  wybitne osoby związane  z tworzeniem wspólnej historii naszych narodów: Henryka Sławika, Józsefa Antalla seniora oraz Wacława Felczaka.


W Pierwszym dniu obrad odbyła się Uroczysta Gala , na której zostały wręczone prestiżowe dyplomy za wybitny wkład w współpracę i przyjaźń Polski i Węgier. Nagrody otrzymali  Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński  oraz Konsul Generalny  Węgier w Polsce Pani prof. Adrienne Körmendy.
Nagrodę Panu Marszałkowi  wręczył  Zygmunt Berdychowski Przewodniczący  Instytutu Studiów Wschodnich, a Pani Konsul Senator Dorota Czudowska.
Podczas Gali uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertów i podziwiać tańce znakomitych zespołów  z Węgier  „Folk Embassy” i  z Polski  Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza.


Drugi dzień sympozjum rozpoczął się Mszą św.  na błoniach Starego Sącza  przy ołtarzu , gdzie równo 20 lat temu Mszę św. odprawił  Ojciec Św. Jan Paweł II. Ojciec św. kanonizował błogosławioną Kingę.


Podczas Forum odbyło się wiele ciekawych spotkań, rozmów, a doskonałe warunki ku temu stworzył  gościnny Burmistrz pięknego Starego Sącza Pan Jacek Lelek. Za organizację  Forum  przesyłamy Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania i wyrazy uznania.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}19-05-2019{/gallery}

 

Więcej informacji na stronie www.economic-forum.pl
https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/sadeckie-forum-polsko-wegierskie-bratanki-nie-tylko-do-szabli-i-do-szklanki
https://sadeczanin.info/gospodarka/za-co-marszalek-sejmu-marek-kuchcinski-dostal-nagrode-forum-polska-wegry
https://www.starosadeckie.info/wydarzenia/pierwsze-forum-polsko-wegierskie-w-starym-saczu/

 

17

Maj
Legnickie obchody Dnia Strażaka

Uroczysta akademia odbyła się w Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej. Wyróżnieni strażacy zostali uhonorowani m.in. przez Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy mł. bryg. Wojciecha Huka medalami, odznaczeniami, dyplomami za ofiarność, odwagę i gotowość w ratowaniu życia i mienia. Były oczywiście awanse na wyższe stopnie oficerskie i podoficerskie, co najbardziej w tym dniu cieszyło pożarników. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała dyrektor biura Izabela Wańkowicz a w prezencie od Pani Senator  przekazała  dla Komendantów Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy oraz Ochotniczej Straży  Pożarnej Powiatu Legnickiego godła Polski - orły wykonane przez dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ubiegłorocznym konkursie organizowanym przez Senat RP „Orzeł Biały - Nasza Duma”.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}17-05-2019{/gallery}

 

Więcej na:
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/obchody-dnia-strazaka-w-sali-krolewskiej-akademii,5127307,gal,41710397,t,id,tm,zid.html
http://fakty.lca.pl/legnica,news,74920,Legniccy_strazacy_swietowali_Dzien_Strazaka.html
http://straz.wroclaw.pl/uroczyste-obchody-dnia-strazaka/

 

14

Maj
14 maja Dzień Hutnika w Legnickiej Hucie Miedzi

Podczas uroczystej akademii zasłużeni  hutnicy i pracownicy legnickiej huty otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Senator Dorota Czudowska wszystkim wyróżnionym  pogratulowała oraz wyraziła uznanie i podziękowania za ich ciężką i niebezpieczną pracę, życząc sukcesów i zadowolenia. Do życzeń i gratulacji senator Czudowska i asystentka poseł Ewy Szymańskiej dołączyły kwiaty.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}14-05-2019{/gallery}
fot: Piotr Krzyżanowski


http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/dzien-hutnika-w-legnicy-wreczono-medale-i-wyroznienia,5122335,gal,t,id,tm.html

 

02

Maj
2 maja 2019r. Dzień Flagi

Tradycyjnie każdego roku w Dniu Flagi pracownicy biura senatorskiego i asystenci odwiedzali miejscowości w okręgu wyborczym Pani Senator Doroty Czudowskiej. Spotykali się z mieszkańcami rozdając flagi, chorągiewki oraz okolicznościowe pocztówki.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}02-05-2019{/gallery}

12

Maj
12 maja 2019 Konferencja w Starostwie z Minister Edukacji Anną Zalewską

W ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego do Legnicy przyjechała z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Wspierali ją legniccy parlamentarzyści PiS senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska , a także ubiegający się o mandat w Brukseli radny sejmiku dolnośląskiego  Jacek Baczyński. Pani Minister  prezentowała program wyborczy i  przedstawiła tzw. "dwunastkę PiS" czyli wyborczą "deklarację europejską" partii. W dyskusji dominowały pytania dotyczące oświaty, w szczególności wynagradzania nauczycieli, minister udzielała odpowiedzi na każde pytanie, nawet te najtrudniejsze.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}12-06-2019{/gallery}

 

http://legnica.naszemiasto.pl/tag/zalewska-pis-legnica.html
https://tulegnica.pl/artykul/minister-anna-zalewska/650239
http://fakty.lca.pl/legnica,news,74838,Legniccy_nauczyciele_versus_minister_Zalewska.html
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/27023-minister-anna-zalewska-z-wizyta-w-legnicy

 

18

Kwi
Wielkanoc 2019

wielkanoc2019

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com