Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

16

Lut
Na zaproszenie Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Legnickie parlamentarzystki: senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska od lat współpracują „ze strzelcami z Chojnowa” W lutym tego roku wsparły V Strzeleckie Zgrupowanie Szkoleniowe, którego organizatorem była Chojnowska Drużyna Strzelecka kierowana przez komendanta Czesława Dula. 

Panie poseł i senator uczestniczyły również  w oficjalnej części V już zgrupowania, wzięły  udział w  przemarszu pod obelisk poświęcony poległym na frontach II Wojny Światowej w obozach i łagrach, i pod pomnik Golgoty Wschodu gdzie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Współzawodnictwo biorących w zgrupowaniu Drużyn Strzeleckich zakończyło się wręczeniem nagród i upominków otrzymanych z Ministerstwa Obrony Narodowej dzięki staraniom pani senator.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}16-02-2020{/gallery}

02

Lut
Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska i wzięły udział w corocznej, już XXXI Pielgrzymce Parlamentarzystów do Jasnogórskiego Sanktuarium. Po wysłuchaniu konferencji w Sali Różańcowej ks. Piotra Burgońskiego skierowanej do posłów i senatorów, uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej. Tradycyjnie odbyło się również spotkanie w redakcji Tygodnika Niedziela.

{gallery slider=boxplus.carousel}02-02-2020{/gallery}

 

Więcej informacji na stronach:


 https://www.niedziela.pl/artykul/49102/Pielgrzymka-Parlamentarzystow-Polskich-na
https://wpolityce.pl/kosciol/485201-marszalek-witek-w-czestochowie-zawierzamy-matce-bozej

 

21

Sty
Plebiscyt Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2019

Osobowość roku sm

 

Nominacja Dorota Czudowska sm

12

Sty
kolędowanie w Legnicy

W niedzielę 12 stycznia członkowie Prawa i Sprawiedliwości  na spotkaniu noworocznym świętowali Nowy Rok 2020. Spotkanie zorganizowali Dorota Czudowska Senator RP, Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP oraz Adam Babuśka Starosta Powiatu Legnickiego.
W składanych życzeniach noworocznych podkreślono ważne wydarzenia czekające nas w tym roku, są to wybory prezydenckie oraz setna rocznica Bitwy Warszawskiej nazwana Cudem nad Wisłą.


Kolędowanie trwało kilka godzin Relacja z naszego spotkania jest na stronie Radia Plus Legnica.
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/30913-pis-koleduje-bez-polityki-foto

Organizatorzy dziękują Wszystkim za obecność.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}12-01-2020{/gallery}

06

Sty
Orszak Trzech Króli w Chocianowie

Pani Senator Dorota Czudowska uczestniczyła w dniu 6 stycznia br w Orszaku Trzech Króli w Chocianowie.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}06-01-2020{/gallery}

20

Gru
Życzenia Bożonarodzeniowe

1 kartka 2019

 

 

2 kartka 2019

09

Gru
Mikołajki w "PERSONIE"

W piątek, 6-12-2019r. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Persona" w Legnicy zostali obdarowani paczkami od Mikołaja.
Senator Dorota Czudowska wraz z poseł Ewą Szymańską już od kilku lat przygotowują słodkie upominki. W tym roku w imieniu Pani Senator "mikołajkową" wizytę złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorskiego oraz Pani Poseł.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}09-12-2019{/gallery}

03

Gru
Arashi Cup 2019 pod honorowym patronatem senator Doroty Czudowskiej

W sobotę 30.11.2019r. w Legnicy odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Arashi Cup 2019, pod honorowym patronatem senator Doroty Czudowskiej. W zawodach wzięło udział około 500 zawodników z Polski i zagranicy, m.in. Ukrainy (około 200 startujących), Rumunii, Czech. Zainteresowanie turniejem i frekwencja przerosły oczekiwania organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania jako gospodarze - na kilkunastu matach równocześnie przez kilka godzin toczyła się rywalizacja w 662 osobokonkurencjach! Cały turniej przebiegł w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play. W imieniu Pani Senator turniej oficjalnie otworzyła Izabela Wańkowicz dyrektor biura senatorskiego. Pani Senator osobiście wręczała medale i puchary dla najlepszych drużyn oraz zawodników.
Cieszymy się, że nasze miasto gościło tylu zawodników z różnych stron nie tylko Polski, ale także z zagranicy.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}03-12-2019{/gallery}

 

więcej na:

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-sport/26-sport-legnica/30296-ponad-500-zawodnikow-wzielo-udzial-w-arashicup?fbclid=IwAR0698wwgR9sZEVKb9yBzjzLV8JPfX760K6J-Yh3_rtD2DI9DpEnyAW_NwM


https://tulegnica.pl/artykul/karatecy-z-ukrainy-najlepsi/880467


https://sport.lca.pl/legnica,news,77694,Arashi_Cup_2019_zako_czony_Znamy_wyniki.html

 

26

Lis
Grodowiec- zakończenie prac konserwatorskich Ołtarza Głównego.

W kościele pw. Jana Chrzciciela – Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu odbyła się uroczysta Inauguracja Ołtarza Głównego, najważniejszego elementu barokowego wystroju grodowieckiego kościoła. Pani senator Dorota Czudowska uczestniczyła w tej doniosłej uroczystości . Przy tej okazji kustosz ks. Marek Kliszcz wyraził wdzięczność tym, którzy wsparli tę inicjatywę. Przekazał na ręce pani senator podziękowanie dla pana prof. Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po prezentacji historii zabytku i podsumowaniu przebiegu prac konserwatorskich odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza biskupa Tadeusz Lityńskiego.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}26-11-2019{/gallery}

12

Lis
Wspomnienie o śp. ks. Władysławie Jóźkowie

Odszedł od nas zasłużony i wspaniały kapłan ks. prałat Władysław Jóźków związany od 49 lat z Legnicą, z parafią pw. Świętej Trójcy. Ksiądz Jóźków był oddany pracy duszpasterskiej i pracy społecznej, wspierał powstającą i działającą w podziemiu Solidarność, prowadził Duszpasterstwo Ludzi Pracy, był kapelanem Sybiraków i Kresowian. Jak mówił w jednym z ostatnich wywiadów „starał się zrozumieć człowieka”, wiele mówił o obowiązku-powinności ukochania Ojczyzny. Z radością przyjął od parlamentarzystek senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej statuetkę Józefa Piłsudskiego, z jakże zasłużoną laudacją. Został Honorowym Obywatelem Legnicy. Zachowamy księdza prałata w modlitwie i pamięci.

 

  {gallery slider=boxplus.carousel}11{/gallery}

 

  

 

22

Paź
Złożenie kwiatów pod tablicą "węgierską"

W przeddzień święta narodowego Węgier senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska złożyły kwiaty pod tablicą „węgierską” upamiętniającą wybuch węgierskiego powstania w 1956 roku. Dwa lata temu, 22. października brązowa tablica ofiarowana mieszkańcom Legnicy została odsłonięta przez panią Ambasador Węgier Orsolyę Zsuzsannę Kovacs. Po złożeniu kwiatów parlamentarzystki na zaproszenie Pani Ambasador wezmą udział w obchodach tego święta w Warszawie. Dzień Republiki przypada na 23. października.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}22-10-2019{/gallery}

09

Paź
Wizyta w szkołach powiatu polkowickiego i głogowskiego

W dniach 9 i 10 października senator Dorota Czudowska razem z posłem Wojciechem Zubowskim składają wizytę w szkołach z powiatu polkowickiego i głogowskiego, których uczniowie wzięli udział w konkursie literackim „Ojcowie Niepodległej - komu zawdzięczam Wolność?”.  Dyrektorom szkół ofiarowali pamiątkowe wydanie albumu, który zawiera wszystkie prace konkursowe uczniów. Po jednym egzemplarzu trafi także do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i biura programu „Niepodległa”.

 

czud

20

Paź
„Zło dobrem zwyciężaj”

Parafia Narodzenia NMP w Wielowsi – gmina Ścinawa zorganizowała w Parszowicach w kościele pw. św. Rodziny uroczystość z okazji 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To w parszowickim małym XIII wiecznym kościółku bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił mszę prymicyjną.

Pod tablicą pamiątkową pani senator Dorota Czudowska złożyła kwiaty.
Mszę poprzedziła projekcja filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Uroczystość miała charakter religijno-patriotyczny.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}20-10-2019{/gallery}

 

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/parszowice-uczcza-bl-ks-jerzego-popieluszke-w-35-rocznice-jego-meczenskiej-smierci/

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/index.php/nggallery/slideshow?p=39430

 

17

Wrz
17 września - 80 rocznica sowieckiej napaści na Polskę.

Po kilku dniach dokonuje się czwarty rozbiór Polski. Pamiętamy w tym dniu o bohaterach, którzy polegli w walce, zginęli wskutek terroru, znosili prześladowania. Pamiętamy o ofiarach. Im wszystkim dzisiaj oddajemy hołd, jesteśmy wdzięczni za ich postawę i męstwo. Pod pomnikiem Zesłańców Sybiru złożyły kwiaty Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska wraz z asystentami.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}17-09-2019{/gallery}

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com