Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

26

Kwi
Zakład Radioterapii - uroczyste otwarcie pracowni z nowym akceleratorem

W Zakładzie Radioterapii legnickiej filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni z nowym akceleratorem. Filia mieści się na terenie  Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.  W  tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła Dorota Czudowska Senator RP. Pani Senator już w 2007 roku razem z Ruchem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi  EUROPA DONNA -Legnica oraz legnickim Klubem Amazonek „Agata”  zaczęła zabiegać o budowę radioterapii w Legnicy. Zakup akceleratora sfinansowano w całości ze środków Ministerstwa Zdrowia. Unowocześnienie filii w Legnicy  zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Pozwoli to przyjąć rocznie o 300-400 pacjentów więcej z naszego regionu.

 

 

 

http://24legnica.pl/otwarcie-nowej-pracowni-radioterapii-filii-dco-w-legnicy/

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/21420-nowoczesny-sprzet-dla-legnickiej-radioterapii

 

24

Kwi
„List do Taty”

Na  konkurs „List do Taty” organizowany  przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Senator Dorotę Czudowską nadeszło ponad 170 prac z 25. szkół. Trzeba było wyłonić jednego laureata, ale pozostali uczestnicy także zasługują na aplauz. Stąd, już pokonkursowe spotkania Pani Senator z uczniami w poszczególnych szkołach. W  SP 5 im. Aleksandra Janowskiego  w Bolesławcu  i  SP  3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie,  w imieniu Senator Doroty Czudowskiej  z  wyróżnionymi uczennicami , ich polonistką i dyrektor szkoły spotkały się Poseł Ewa Szymańska i Dyrektor Biura Senatorskiego Izabela Wańkowicz. Przedstawiamy pamiątkowe zdjęcia i odsyłamy do artykułu A. Grabowskiego, który ukazał się w Gazecie Olszyńskiej.

 

12

Kwi
Konkurs "Orzeł Biały - Nasza Duma" - wyniki etapu okręgowego

Miło nam poinformować, że na ogłoszony konkurs senacki "Orzeł Biały - Nasza Duma" w etapie okręgowym wpłynęło do naszego biura senatorskiego aż 97 prac plastycznych z 33 szkół. Dziękujemy bardzo wszystkim młodym uczestnikom i ich opiekunom za tak liczny udział. Każda praca była ciekawa, pomysłowa i wyjątkowa, dlatego komisja konkursowa (skład komisji przedstawiony jest w załączonym Protokole nr 1) miała bardzo trudne zadanie - wyboru JEDNEJ pracy w każdej kategorii (1/ szkoła ponadpodstawowa, 2/ szkoła ponadpodstawowa).
I tak, zgodnie z regulaminem w dniu 23.03 br. jury po długich naradach i konsultacjach, spośród wyróżnionych 27 prac wyłoniło najlepsze prace (załączony Protokół nr 2):

1. Szkoła podstawowa:

autor pracy Ines Frątczak
Klasa VI, Szkoła Podstawowa im. KEN w Nielubi, Nielubia 80, 67-231 Żukowice

2. Szkoła ponadpodstawowa (w tym wygaszane gimnazja i szkoły średnie):

autor pracy Julia Saja
Klasa II gimnazjum, Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Jaczowie, ul. Główna 20, 67-200 Głogów

 

Planujemy zorganizować w listopadzie br. wystawę w legnickim Muzeum Miedzi wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.
Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział wszystkim autorom prac.

 

 

 

10

Kwi
8. Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Po raz ósmy wspominamy dziś i oddajemy cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej. Senator Dorota Czudowska uczestniczy w głównych uroczystościach w Warszawie. W jej imieniu kwiaty pod okolicznościową tablicą upamiętniającą tragedię smoleńską w legnickiej katedrze złożyli pracownicy biura oraz zapalili znicze.

W Legnicy także pamiętamy o tej tragicznej katastrofie; wieczorem zostanie odczytany apel pamięci 96 ofiar tej katastrofy i sprawowana będzie Msza św. w legnickiej katedrze.

 

 

 

09

Kwi
Alleluja!

wielkanoc2018

 

 

Trwamy w oktawie Świąt Wielkanocnych, radujemy się Chrystusem, że Zmartwychwstał
Alleluja, Alleluja.

 

 

28

Mar
Podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej

Do biura senatorskiego wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP za pomoc przy organizacji XX edycji „Dni Brytyjskich” od Dyrekcji Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Pani Senator ufundowała nagrodę publiczności, dużego pluszowego misia. Więcej o wydarzeniu pod datą 9 marca 2018r.

 

24

Mar
Dzień Solidarności Polsko Węgierskiej

Tegoroczny Dzień Solidarności Polsko Węgierskiej obchodzony 23 marca, Węgrzy i Polacy  świętowali w mieście Veszprém na Węgrzech. W Veszprém spotkali się Prezydent Polski Andrzej Duda i Prezydent Węgier János Áder . W licznej delegacji z Polski uczestniczyła Senator Dorota Czudowska, która jako wiceprzewodnicząca polsko-węgierskiej grupy parlamentarnej  przewodniczyła grupie parlamentarzystów  z Polski.

 

 

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Od 2007 roku 23 marca obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Odbywa się on na przemian w Polsce i na Węgrzech. W ubiegłym roku dzień przyjaźń świętowaliśmy w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku uroczystości organizuje węgierskie miasto nad Balatonem Veszprem. Senator Dorota Czudowska jest w składzie oficjalnej delegacji polskiej biorącej udział w tych uroczystościach.


Także w Legnicy obchodzono to święto. W przeddzień dnia przyjaźni, w Rynku, pod pamiątkową tablicą ufundowaną legniczanom przez rząd węgierski zebrała się grupa osób z flagami Polski i Węgier. Zaprezentowano logo tegorocznego dnia przyjaźni. Parlamentarzyści PiS – Dorota Czudowska Senator RP i w imieniu posłów Adama Lipińskiego i Ewy Szymańskiej - pracownik biura poselskiego, złożyli pod tablicą okolicznościowe wieńce. Krótkie przemówienie o przyjaźni polsko - węgierskiej, o uchwałach parlamentu Węgier i Polski oraz aktualnej sytuacji politycznej wygłosiła senator Dorota Czudowska. Głos zabrał także obecny przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy Pan Wacław Szetelnicki oraz ks. Maciej Józefowicz, który wiele lat pracował na węgierskich parafiach i którego babcia była Węgierką.  Do Legnicy przyjechali także Państwo Pasternakowie - przyjaciele Węgrów z Polkowic, Pani Pasternak jest hungarystką.

 

Polak, Węgier – dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki,
oba zuchy, oba żwawi,
niech im Pan Bóg błogosławi.

 

20

Mar
"I Ty możesz być kucharzem", konkurs w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

Pani Senator została zaproszona na prezentację umiejętności uczniów ZSP w Rudnej w zawodzie kucharz. W jej imieniu w spotkaniu wzięła udział Izabela Wańkowicz dyrektor biura senatorskiego.  Prezentacja miała na celu zapoznanie wszystkich obecnych gości i uczniów z działaniami tych uczniów, którzy kształcą się w zawodzie kucharz. Goście zobaczyli, czego nauczyli się i jak radzą sobie w kuchni kucharze. Uczniowie zmierzyli się z kilkoma konkurencjami w stylu programu  "Master-Chef"  pt. "Moje drugie śniadanie do szkoły" a przygotowane przez uczniów potrawy były degustowane przez jury,  zaproszonych gości i pozostałych uczestników, którzy zachwycali się umiejętnościami i kunsztem przyszłych kucharzy. Całość prezentacji prowadziła pani Monika Świerbutowicz nauczyciel przedmiotów branżowych. Dzień ten był również okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej przybyłym na tę uroczystość gimnazjalistom.

15

Mar
Święto Narodowe Węgier

Dzień ten upamiętnia rewolucję węgierską  z roku 1848. W walkach o wolność narodu węgierskiego uczestniczył także polski generał Józef  Bem. Z tej okazji serdecznie pozdrawiamy Naród Węgier i życzymy Węgrom wszelkiej pomyślności. W hołdzie bohaterom parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości Pani Dorota Czudowska Senator RP i Pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP złożyły okolicznościowy wieniec pod tablicą pamiątkową na legnickim Rynku. Tablicę odsłoniła podczas wizyty w Legnicy w dniu 22 października Pani Orsolyia Zsuzsanna Kovacs Ambasador Węgier w Polsce.

 

07

Mar
XX edycja Dni Brytyjskich

XX edycja Dni Brytyjskich organizowanych przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, którego dyrektorem jest  ksiądz Mariusz Jeżewicz.  W Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 10 młodych wokalistów, którzy rywalizowali prezentując piosenki anglojęzyczne. Nagrodę publiczności , dużego misia, ufundowała Pani Dorota Czudowska Senator RP. Zdobywcą nagrody publiczności była Aleksandra Małecka, uczennica Salezjańskiego LO. Nagrodę w imieniu Pani Senator wręczyła Grażyna Majchrzyk asystentka.

 

01

Mar
Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z uczniami szkół w Głogowie.

Pani Senator spotkała się z uczniami dwóch Szkół Podstawowych tj. SP. nr 10 im. M. Kopernika oraz Szkoły Aslan im. C.S Lewisa , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Pani Senator wręczyła uczniom wyróżnienia i dyplomy, a dzieci z zainteresowaniem pytały o jej pracę związaną z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie SP nr 10 przygotowali program na Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , deklamując patriotyczne wiersze w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

 

04

Mar
Rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

We Wrocławiu na Ostrowie Tumskim Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła , która znajduje się na ścianie kościoła pw. św. Marcina. V Prawd Polaków ustanowiono w 1938r. na kongresie Polaków w Berlinie. Po uroczystym złożeniu kwiatów, Pani Senator z Grażyną Majchrzyk - asystentką, wzięła udział we Mszy Świętej w Archikatedrze wrocławskiej, której przewodniczył JE Ks. ABP Józef Kupny metropolita Wrocławski, homilię wygłosił JE Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej.

 

rodzinarodla

 

Na zdjęciu od lewej: Dorota Czudowska Senator RP, Tadeusz Szczyrbak Prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu, Grażyna Majchrzyk Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP

 

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

Z okazji święta Żołnierzy Wyklętych Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Ofiary bolszewizmu w latach 1939 - 1956 (przy ul. Muzealnej) oraz pod tablicą na budynku byłej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Witelona (dawna szkoła medyczna), oddając hołd i czcząc pamięć wszystkich Żołnierzy Wyklętych.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com