Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

02

Wrz
Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim

Święto plonów diecezjalne i wojewódzkie w tym roku odbyło się 2 września w Gryfowie Śląskim. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej udział w uroczystości wzięła Izabela Wańkowicz dyrektor biura senatorsko-poselskiego. Okazałe wieńce dożynkowe z elementami niepodległościowymi i bochenki chleba upieczone z tegorocznego zboża przywieźli rolnicy z całego województwa dolnośląskiego do Gryfowa Śląskiego. Uroczystej Mszy św. w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Śl. w intencji rolników przewodniczył Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który poświęcił wieńce dożynkowe.

Starostą dożynek był Tomasz Krawczyk z miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego, który gospodaruje na 170 hektarach i zajmuje się hodowlą krów. Starościną dożynek została Magdalena Sawicka z Rząsin, która z mężem uprawia 40 hektarów ziemi i zajmuje się hodowlą bydła. Po Mszy św. barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na bulwar nad Kwisą, gdzie odbyły się uroczystości dożynkowe.

 

29

Sie
Konferencja prasowa

Prawo i Sprawiedliwość na konferencji prasowej przedstawiło swojego kandydata na Prezydenta Legnicy,  jest nim Arkadiusz Baranowski z wykształcenia prawnik. Kandydata przedstawił Minister Adam Lipiński. Kandydat zaprezentował dziennikarzom w dziesięciu punktach swój program wyborczy dla Legnicy.  Ma on wsparcie  senator Doroty Czudowskiej  i  poseł Ewy Szymańskiej.  Powinien przekonać wyborców.

 

22

Sie
konferencja prasowa we Wrocławiu "5 dla Dolnego Śląska"

Pani Senator Dorota Czudowska wzięła udział w dolnośląskiej konferencji Prawa i Sprawiedliwości,  podczas której zaprezentowano 5 założeń, z którymi partia powalczy o dolnośląskie samorządy. W programie znalazły się m.in. budowa drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław z Czechami, przebudowa autostrady A4 oraz program elektromobilności zakładający zakup taboru elektrycznego dla miejskich przewoźników.

 

19

Sie
X Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich – Hunting Dog Show (CAC) Legnickie Pole

Pani Senator po raz kolejny objęła Honorowym  Patronatem  X  Krajową Wystawę Psów Myśliwskich. Każdego roku Senator  Dorota Czudowska była fundatorką nagrody dla psa, jej zdaniem najładniejszego. Na tegorocznej wystawie również jej faworyt  został nagrodzony.

 

15

Sie
Święto Wojska Polskiego, rocznica "Cudu nad Wisłą" oraz Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Tegoroczne święto państwowe i kościelne senator Dorota Czudowska obchodziła w Chojnowie. 98 rocznicę "Cudu nad Wisłą" czyli Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego oraz kościelne Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - chojnowianie tradycyjnie uczcili Mszą św. Następnie m.in. Pani Senator wraz z poseł Ewą Szymańską oraz samorządowcy i kombatanci złożyli kwiaty pod obeliskiem przy ul. Chmielnej; tu także został odczytany przez komendanta chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Czesława Dula Apel Pamięci.

Chojnowianie - dorośli, młodzież, dzieci - całe rodziny - przybyli bardzo licznie na tegoroczne uroczystości.

źródło fotografii: e-legnickie.pl, chojnow.pl

więcej na :
http://chojnow.pl/news/news/view/id/9748
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/powiat-legnicki/17346-chojnow-uczcil-15-sierpnia-foto?comment_id=25756

 

31

Lip
Legniccy policjanci uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 99 rocznicę powołania Policji RP

Patronat honorowy nad obchodami policyjnego święta w Legnicy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w kościele pw. św. Wojciecha. Uroczystość wręczania odznaczeń państwowych, resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Pani Senator Dorota Czudowska sercem była z policjantami, jednak obowiązki parlamentarzysty nie pozwoliły jej na udział w tej gali. Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko-poselskiego przeczytała list od Pani Senator z najserdeczniejszymi życzeniami i gratulacjami skierowany do policjantek, policjantów i ich rodzin, który przekazała na ręce komendanta KMP w Legnicy insp. Leszka Zagórskiego.


Pani Senator oraz Pani Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska przekazały okolicznościową pamiątkę dla legnickiej policji, którą w imieniu parlamentarzystek wręczyła komendantowi legnickiej KMP Grażyna Majchrzyk.

 

źródło foto
https://e-legnickie.pl/wiadomosci

 

19

Cze
Otwarcie krytej pływalni "DELFINEK" przy Szkole Podstawowej w Chocianowie

19 czerwca 2018r. dyrektor biura Izabela Wańkowicz uczestniczyła w imieniu Senator RP Doroty Czudowskiej  oraz Poseł na Sejm RP Ewy Szymańskiej w uroczystości otwarcia krytej pływalni "DELFINEK"  przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. Inwestycję zrealizowano z środków Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. Basen pozwoli nie tylko na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla uczniów, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne. Panie parlamentarzystki ufundowały zestaw przyrządów do nauki pływania i zabaw w wodzie, które w ich imieniu przekazała Izabela Wańkowicz.

 

02

Cze
Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej oraz uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

Pani Dorota Czudowska Senator RP uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Wojskowej organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich w gminie Trzebiel (woj. lubuskie). Pani Senator, jeżeli tylko obowiązki parlamentarzysty i lekarza na to pozwalają, zawsze uczestniczy w uroczystościach tej szkoły z wielką sympatią, ponieważ są to jej rodzinne strony.

 

01

Cze
V Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD "Nade wszystko dziecko"

26 maja 2018r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyło się uroczyste V Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD "Nade wszystko dziecko" zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.
Kapituła wyróżnia Legnicką Statuetką TPD osoby za ich serce, dobro i miłość okazywane dzieciom i stowarzyszeniu. W tym roku uhonorowano statuetką "Nade wszystko dziecko" 4 osoby: Panią Dorotę Czudowską, Panią Izabelę Jokiel, Panią Katarzynę Makuch i ks. Wiesława Walendzika.

 


30

Maj
Powiatowy Dzień Strażaka

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Polkowickiego obchodzili  swoje święto. Zgodnie z tradycją i wiarą rozpoczęli je od Mszy Świętej, w trakcie której zwrócili się o opiekę i troskę  do Świętego Floriana- swojego patrona. Po nabożeństwie na polkowickim rynku odbył się  uroczysty apel, głos zabrali komendanci pożarniczych hufców. W obecności zebranych: przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń i mieszkańców uhonorowano wyróżniających się strażaków, wręczono awanse. Padły ważne słowa, że strażak nie tylko służy bezpieczeństwu obywateli, to także patriota służący Polsce. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała Dyrektor Biura Izabela Wańkowicz, która przekazała gospodarzom okolicznościową pamiątkę z okazji ich święta w jubileuszowym roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

29

Maj
"Kolejne wizyty Pani Senator w szkołach podstawowych, które wzięły udział w konkursie "List do Taty"

29 maja br. Pani Senator wraz z dyrektorem biura senatorskiego Izabelą Wańkowicz odwiedziła uczniów szkoły podstawowej w Krzeczynie Wielkim (gmina Lubin) - kolejnej szkoły, która wzięła udział w konkursie "List do Taty". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Pani Senator pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i materiały o Senacie RP  a wyróżnieni nagrody, natomiast Pani Dyrektor szkoły otrzymała pamiątkowe logo obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Najmłodsi uczniowie przygotowali bardzo ładny występ artystyczny.  Spotkaniu towarzyszyło uroczyste wręczenie kasków uczniom klas 4, ufundowanych przez wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana.

 

11

Maj
Dąb na stulecie

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska otrzymały zaproszenie z Nadleśnictwa Chocianów do wzięcia udziału w dwu ważnych akcjach. Pierwsza to sadzenie lasu w miejscu przeznaczonym do zalesienia po zniszczeniach pogodowych. Drugie zdarzenie to zaszczyt posadzenia dębu w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, opatrzonego okolicznościową piękną tabliczką. Panią Poseł  i panią Senator reprezentowali asystenci: Jolanta Kowalczyk i Adam Stępień.

 

21

Maj
Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

Pani Senator z wielką radością spotkała się z uczniami legnickich szkół podstawowych , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Senator odwiedziła cztery szkoły podstawowe nr 4; nr 6; nr 7; nr 10 i wręczyła za uczestnictwo w konkursie dyplomy, słodycze oraz broszury nt. wiedzy o Senacie RP, a za wyróżnione prace uczniowie otrzymali książki. Mieli oni również okazję do rozmowy z senatorem, zadawali wiele pytań dotyczących  pracy parlamentu, ale były też pytania  trudne i niekiedy żartobliwe. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, co usatysfakcjonowało uczniów i nauczycieli.

 

08

Maj
II Wojna światowa - rocznica

Na  legnickim cmentarzu 8. maja odbyły się uroczystości rocznicowe zakończenia II Wojny Światowej.   Obecni byli: Prezydent Legnicy, duchowni, delegacje wielu stowarzyszeń i związków kombatanckich, przedstawiciele władz powiatu, miasta, służb mundurowych – policji, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, poczty sztandarowe wielu szkół, uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy. Po odśpiewaniu hymnu, modlitwie, odczytaniu apelu pamięci nastąpiło złożenie kwiatów w miejscu upamiętniającym ofiary i bohaterów wojny m. in. przez   asystentów Senator Doroty Czudowskiej, Poseł Ewy Szymańskiej i Posła Adama Lipińskiego.

 

 

 Fotografie: http://legnica.naszemiasto.pl/

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com