Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

01

Wrz
Wystawa pt. „1920 Wojna Światów”

Przy okazji koncertu zorganizowanego z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej i 40-lecia powstania NSZZ "Solidarność", można było obejrzeć wystawę pt.: "1920 Wojna Światów". Wystawa zorganizowana została z inicjatywy Pani Senator Doroty Czudowskiej, która została partnerem lokalnym wystawy. Organizatorem wystawy jest KGHM  "Polska  Miedź" S.A. a  patronat  nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

30

Sie
40 i 100 Lat!

W parafii pw. Św. Tadeusza Apostoła uczczono dwie rocznice. W niedzielę 30 sierpnia odbył się koncert upamiętniający 100-Lecie Bitwy Warszawskiej i 40-lecie powstania Solidarności, po którym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Przed koncertem można było zapoznać się z wystawą „opowiadającą” Bitwę Warszawską.
W patriotycznym repertuarze, oprócz muzyki  w wykonaniu orkiestry dętej oraz chórów katedralnego
 i parafialnego znalazły się  cytaty z duchowych patronów Solidarności – Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszki, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kilka słów do zebranych skierowali  Bogdan Orłowski-Przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność, przedstawiciel Solidarności RI Bogusław Barnaś, parlamentarzystki senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska, sprawujące patronat nad wydarzeniem oraz jego organizator ks. Stanisław Araszczuk. Mszę świętą celebrowali dwaj kapłani w przeszłości bardzo związani z Solidarnością: ks. proboszcz Araszczuk i ks. Marian Kopko  obaj odznaczeni Krzyżem Wolności i Solidarności. W to święto w kościele były  również obecne poczty sztandarowe NSZZ Solidarność kolejarzy, hutników, górników, harcerzy. Dziękujemy za przybycie panu Adamowi Babuśce – Staroście Legnickiemu, dyrektorowi legnickiej huty Michałowi Topolnickiemu, weteranom Solidarności sprzed 40 lat, pani Krystynie Sobierajskiej, Marianowi Stępniowi, Mieczysławowi Dembowiakowi, Józefowi Czyczerskiemu, Krystynie Marcinowskiej, Ireneuszowi Michalakowi  i dzisiejszym  działaczom związku i jego sympatykom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom obchodów, którzy pielęgnują pamięć o Solidarności i podtrzymują tak niegdyś żarliwy ogień pragnienia wolnej i sprawiedliwej Polski.

 

25

Sie
Zaproszenie na Koncert Patriotyczny

koncert

15

Sie
Obchody 100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej - „Cudu nad Wisłą”

W przeddzień rocznicy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski - w Legnicy
tj 14 sierpnia  pracownicy biura senator Doroty Czudowskiej oraz biur poselskich Ewy Szymańskiej i Adama Lipińskiego złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej w Legnicy: pod pomnikiem Św. Jana Pawła II, pod obeliskiem Ofiar Bolszewizmu, przy Tablicy Pamięci Ofiar NKWD przy ul. Libana, pod tablicą poświęconą Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej w Katedrze, a także pod Tablicą Węgierską w Rynku - nie zapomnieliśmy, że bitwę wygraliśmy także dzięki transportowi amunicji z Węgier.

 

Wieczorem w Ośrodku Diagnostyki w Legnicy z okazji 100 lecia „Cudu nad Wisłą” odbył
się wernisaż wystawy „Orzeł Biały - Nasza Duma”. Której organizatorami są: Dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy Pan Marcin Makuch, Pani Senator RP  Dorota Czudowska , Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarność w Legnicy.

 

15 sierpnia z inicjatywy Pani Senator Doroty Czudowskiej i Pani Poseł Ewy Szymańskiej rano przeprowadziliśmy akcję ratującą honor Legnicy, bezimienne dotąd, nieoznaczone żadną tabliczką, legnickie Rondo Bitwy Warszawskiej rozkwitło. Pojawiły się biało- czerwone chorągiewki,  baner przypominający o Bitwie, a także tabliczka z nazwą tego miejsca oraz biało czerwone flagi.


O godz. 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Dziękujemy
ks. Robertowi Kristmanowi proboszczowi legnickiej katedry, za piękne kazanie o dwóch Matkach - Matce Bożej i Matce Ojczyźnie. Po Mszy Św. modlitwa i uroczyste złożenie kwiatów pod Tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem jeszcze koncert zespołu Rota w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. A jeżdżąc po Legnicy  nie można nie zauważyć olbrzymich bilbordów poświęconych Bitwie Warszawskiej przy ul. Kartuskiej i ul. Marsa.

22

Cze
Uroczyste otwarcie nowej siedziby biura senatorskiego w Chojnowie

22 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby biura senatorskiego Doroty Czudowskiej w Chojnowie, przy ul. Legnickiej 20.

Na otwarciu byli obecni ks. dziekan Marek Osmólski, ks. Tomasz Aszurkiewicz z Białej, przedstawiciele samorządu: Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz radni Powiatu Legnickiego. Ze względu na obowiązujące zasady epidemiczne, zachowano środki ostrożności.
Z biura mogą korzystać także inni  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu,  w tym poseł Ewa Szymańska, która także była obecna na uroczystości otwarcia.

Zapraszamy do nowej siedziby – terminy i godziny dyżurów pozostają bez zmian.

 

 

 

18

Maj
100 rocznica urodzin Papieża św. Jana Pawła II

Dzisiaj, w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ojca Świętego, naszego wielkiego Polaka, senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska wraz z współpracownikami złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Legnicy. Ojciec Święty pozostanie w pamięci Polaków na zawsze, wielu z nas podczas jego pontyfikatu brało udział w audiencjach w Watykanie.  Wszyscy będziemy pamiętać pielgrzymki do Polski, na które czekaliśmy z utęsknieniem a legniczanie szczególnie będą pamiętać wizytę Papieża w Legnicy dnia 2 czerwca 1997r.  

{gallery slider=boxplus.carousel}18-05-2020{/gallery}

 

08

Maj
75 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Legnickie parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości pamiętały o tej rocznicy. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej, współpracownicy złożyli kwiaty oraz zapalili biało-czerwone znicze w miejscu pamięci narodowej na legnickim cmentarzu komunalnym.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}08-05-2020{/gallery}

 

 

 

30

Kwi
Życzenia z okazji dnia patronalnego św. Floriana

florian2020

30

Kwi
Dzień Flagi Polskiej

foto00010 

 

 

Szanowni Państwo,

tegoroczny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 maja obchodzić będziemy bez oficjalnych uroczystości. Wirus Covid–19 zatrzymuje nas w domach, szpitalach i kwarantannach. Nie mogę zatem, jak co roku 2 maja,  dotrzeć do Państwa miejsc zamieszkania z biało-czerwoną flagą. To były zawsze radosne podróże po moim okręgu wyborczym i wzruszające spotkania. Wierzę, że w przyszłym roku znowu będę mogła spotykać się z Państwem osobiście, ale teraz proszę wywieście polską flagę na swoich posesjach i w oknach - niech powiewa dumnie jako wyraz naszego patriotyzmu i przynależności do Państwa Polskiego.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia oraz przetrwania wszystkich trudności związanych z pandemią.
Niech Maryja Królowa Polski ma nas w swojej opiece.

 

Dorota Czudowska
Senator RP

 

A tak świętowaliśmy Dzień Flagi w ubiegłych latach, zapraszamy do galerii:
{gallery slider=boxplus.carousel}dzien-flagi-2020{/gallery}

05

Kwi
Życzenia Wielkanocne

wielkanoc 2020 skan

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Z okazji dzisiejszego święta - naszego i Węgrów, skladamy wyrazy uznania naszym węgierskim Przyjaciołom oraz życzymy im i wszystkim krajom, szybkiego pokonania pandemii.

 

IMG 6661

02

Mar
Zbieramy podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta RP

pad2020

16

Mar
Ograniczenie pracy biura senatorskiego

Informujemy, że z powodu stanu zagrożenia epidemią biuro senatorskie ogranicza dyżury bezpośrednie do odwołania. Wszelkie sprawy prosimy kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 538-317-278 i 607-806-461

26

Lut
Wystąpienie Pani Senator w sprawie ustawy budżetowej na rok 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Pani Senator w sprawie ustawy budżetowej na rok 2020
 
w linku:
https://www.senat.gov.pl/transmisje/podreczne-archiwum-ostatnich-transmisji/

w zakładce:
5. posiedzenie Senatu RP X kadencji - 26.02.2020 r.
czas wystąpienia 00:58:30 do 01:11:30


oraz
https://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/aktywnosc,12,10.html

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com