Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

19

Gru
Boże Narodzenie A.D. 2020

zyczenia 2020 senator

11

Gru
Konferencja prasowa

Konferencja prasowa zorganizowana przez legnickich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz Starostę Legnickiego Pana Adama Babuśkę.

Przed starostwem powiatowym w Legnicy senator Dorota Czudowska i Starosta Legnicki A. Babuśka poinformowali o środkach finansowych , które nasz region otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 12 miliardów złotych trafi do najmniejszych polskich miejscowości, z tego  700 mln na Dolny Śląsk. Dzięki tym środkom powstaną drogi, świetlice, przedszkola, zostaną odremontowane zabytki oraz skanalizowane wsie.

 

https://legnica.naszemiasto.pl/kasa-dla-regionu-legnickiego-z-rzadowego-funduszu/ar/c15-8042429

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36625-wielkie-pieniadze-dla-regionu-z-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

 

04

Gru
Mikołaj zawitał do Stowarzyszenia „Persona” w Legnicy

Tradycyjnie od kilku lat Pani Senator Dorota Czudowska  i Pani Poseł Ewa Szymańska organizują paczki mikołajkowe dla podopiecznych Stowarzyszenia „Persona”. W roku bieżącym  świętowanie wyglądało inaczej. Pandemia wirusa covid-19 pokrzyżowała nam plany, z uwagi na bezpieczeństwo paczki zostały przekazane pani dyrektor Lucynie Krawczyk przed drzwiami placówki przez dyrektora biura poselsko-senatorskiego Izabelę Wańkowicz oraz asystentki legnickich parlamentarzystek Grażynę Majchrzyk i Jolantę Kowalczyk.

 

 

Więcej na:
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36489-paczki-dla-podopiecznych-stowarzyszenia-persona
https://legnica.naszemiasto.pl/paczki-od-parlamentarzystek-prawa-i-sprawiedliwosci-w/ga/c15-8030169/zd/58329285

04

Gru
Święto Górniczego Stanu

Z okazji dnia święta Świętej Barbary - patronki górników w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej  kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie złożyła Grażyna Majchrzyk.


Pani Senator życzy wszystkim górnikom bezpiecznej pracy, by Święta Barbara miała w swojej opiece Was , Wasze Rodziny i strzegła Waszych miejsc pracy.
                    
Szczęść Boże.

 

11

Lis
Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku również w 102 Rocznicę Święta Niepodległości w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej i Pani Poseł Ewy Szymańskiej pracownicy biura złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi wydarzenia związane z uzyskaniem wolności. W związku z pandemią w tym  roku nasze Święto Narodowe obchodziliśmy inaczej niż w poprzednich latach. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami, a na naszych ustach są słowa hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła…”

 

02

Lis
Zmiana pracy biura senatorskiego

Szanowni Państwo,

informujemy, że biuro senatorskie z powodu pandemii COVID-19 od dnia 2-11-2020r. pracuje tylko w trybie zdalnym - pośrednim, tj. telefonicznie, mailowo, listownie.

 

Zapraszamy do kontaktu:

biuro senatorskie Doroty Czudowskiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 664 781 705, 76 818 00 27, 607 806 461

adres: 59-220 Legnica, pl. Słowiański 1

16

Paź
42 lata temu usłyszeliśmy Habemus Papam

Dzisiaj w rocznicę tego dnia  pamiętamy o naszym Świętym Papieżu Janie Pawle II, o naszym wielkim Rodaku.  Składając kwiaty pod pomnikiem, wciąż pamiętamy o Twojej nauce, dziękujemy Ci Ojcze Święty.
W imieniu pani senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej kwiaty złożyły asystentki Grażyna Majchrzyk i Jolanta Kowalczyk.

 

27

Wrz
ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO

Świętoszów Przysięga Wojskowa Żołnierzy  16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość poprzedziła Msza Święta. Przysięga, przemówienia, nagrody i defilada na Placu Garnizonowym odbyły się w nieustannych strugach ulewnego deszczu. Ale co tam deszcz ! Jutro Święto Wojsk Obrony Terytorialnej i Podziemnego Państwa Polskiego ,którego WOT jest spadkobiercą. Wszystkim dowódcom i żołnierzom składam wyrazy uznania oraz życzę wszelkiej pomyślności w służbie Ojczyźnie ,życiu rodzinnym i osobistym.

 

19

Wrz
Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Polkowicach

Pani Senator wzięła udział w odsłonięciu pomnika, jest też jednym z jego fundatorów. Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele Św. Barbary. Pomnik Marszałka stanął przy zbiegu ulic Targowej i Browarnej w Polkowicach.


Marszałek Józef Piłsudski to wielki Polak, ogromny talent wojskowy z wielkim sercem dla Polski i swoich żołnierzy.

 

https://miedziowe.pl/content/view/97733/81/

 

 

17

Wrz
Otwarcie nowego biura Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Otwarcia placówki dokonał Marek Tarnawski, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przemawiali senatorowie i inni goście. Wszyscy zgodnie twierdzili, że polityka rolna prowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi do dynamicznego rozwoju rolnictwa w Polsce.
W uroczystości otwarcia nowej placówki terenowej  DODR w Bolesławcu w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej uczestniczyła Izabela Wańkowicz Dyrektor biura senatorskiego.

 

https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=25239

 

 

12

Wrz
Uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Mari Panny w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

Pani Senator Dorota Czudowska uczestniczyła w uroczystościach odpustowych w sanktuarium w Grodowcu oraz we Mszy Św.  odpustowej po której brała udział w zasadzeniu i poświęceniu „ Dębu Pamięci Kapelanów katyńskich”. Należy wspomnieć , że Ofiarami zbrodni katyńskiej padło 33 kapelanów Wojska Polskiego różnych wyznań , którzy we wrześniu 1939 roku dostali się do sowieckiej niewoli razem z żołnierzami i w 1940 roku zostali pomordowani w Katyniu, Twerze, Charkowie oraz innych miejscach na terytorium ZSRR.

 

czud1

06

Wrz
Dożynki w Legnickim Polu

W skromniejszej formie, ale odbyły się uroczystości dożynkowe w Legnickim Polu. Nie obyło się bez prezentacji wieńców dożynkowych i w drodze konkursu wybrano wieniec najpiękniejszy, choć wybór był niezwykle trudny.
Panią senator Dorotę Czudowską i Panią poseł Ewę Szymańską  reprezentowała Izabela Wańkowicz dyrektor biura poselsko-senatorskiego.
Przed konkursem w Bazylice Mniejszej została odprawiona uroczysta Msza Święta Dożynkowa w której udział wzięli zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy.

10

Wrz
Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?

Pani Senator Dorota Czudowska kolejny raz wzięła udział w Forum Ekonomicznym organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich - w tym roku wyjątkowo z powodu pandemii koronawirusa – w Karpaczu. Podczas Forum brała też udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Współpraca czy rywalizacja - jaka przyszłość czeka Grupę Wyszehradzką”. Na Forum dyskutowano nad kwestiami m.in. energetyki, makroekonomii, bezpieczeństwa międzynarodowego z udziałem przedstawicieli elit naukowych, politycznych, gospodarczych, kulturalnych oraz mediów z państw Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Forum jest wiodącą w tej części Europy przestrzenią spotkań. Jego międzynarodowy wymiar oraz udział gości reprezentujących  różne specjalizacje i poglądy pozwala na twórczą wymianę doświadczeń i kształtowanie opinii  na podstawie rzeczowej rozmowy, a nawiązane cenne kontakty z pewnością zaowocują w przyszłości.

 

01

Wrz
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w Gminie Jerzmanowa

W Jaczowie inaugurację nowego roku szkolnego połączono z otwarciem nowego Gminnego Przedszkola oraz pierwszego Gminnego Żłobka. W uroczystości Panią Senator reprezentowała Grażyna Majchrzyk, która wręczyła kolorowe upominki dla maluchów i przedszkolaków.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com