Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

14

Maj
14 maja Dzień Hutnika w Legnickiej Hucie Miedzi

Podczas uroczystej akademii zasłużeni  hutnicy i pracownicy legnickiej huty otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Senator Dorota Czudowska wszystkim wyróżnionym  pogratulowała oraz wyraziła uznanie i podziękowania za ich ciężką i niebezpieczną pracę, życząc sukcesów i zadowolenia. Do życzeń i gratulacji senator Czudowska i asystentka poseł Ewy Szymańskiej dołączyły kwiaty.

 


fot: Piotr Krzyżanowski


http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/dzien-hutnika-w-legnicy-wreczono-medale-i-wyroznienia,5122335,gal,t,id,tm.html

 

12

Maj
12 maja 2019 Konferencja w Starostwie z Minister Edukacji Anną Zalewską

W ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego do Legnicy przyjechała z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Wspierali ją legniccy parlamentarzyści PiS senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska , a także ubiegający się o mandat w Brukseli radny sejmiku dolnośląskiego  Jacek Baczyński. Pani Minister  prezentowała program wyborczy i  przedstawiła tzw. "dwunastkę PiS" czyli wyborczą "deklarację europejską" partii. W dyskusji dominowały pytania dotyczące oświaty, w szczególności wynagradzania nauczycieli, minister udzielała odpowiedzi na każde pytanie, nawet te najtrudniejsze.

 

 

http://legnica.naszemiasto.pl/tag/zalewska-pis-legnica.html
https://tulegnica.pl/artykul/minister-anna-zalewska/650239
http://fakty.lca.pl/legnica,news,74838,Legniccy_nauczyciele_versus_minister_Zalewska.html
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/27023-minister-anna-zalewska-z-wizyta-w-legnicy

 

02

Maj
2 maja 2019r. Dzień Flagi

Tradycyjnie każdego roku w Dniu Flagi pracownicy biura senatorskiego i asystenci odwiedzali miejscowości w okręgu wyborczym Pani Senator Doroty Czudowskiej. Spotykali się z mieszkańcami rozdając flagi, chorągiewki oraz okolicznościowe pocztówki.

 

18

Kwi
Wielkanoc 2019

wielkanoc2019

04

Kwi
Wystawa prac dzieci pt. "Tradycje Wielkanocne i Jajko Wielkanocne"

Legnickie Stowarzyszenie od Serca „Faustynka" zorganizowało wystawę prac dziecięcych pt. "Tradycje Wielkanocne i Jajko Wielkanocne". W imieniu senator Doroty Czudowskiej  w wernisażu  udział wzięła Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorskiego, która wręczyła dzieciom cukierki oraz materiały papiernicze do wykorzystania w pracach na warsztatach plastycznych.

 

23

Mar
Pozdrawiamy Bracia Węgrzy!

W przeddzień święta obchodzonego od 2007 roku - Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej grono sympatyków Węgrów i Węgier, przybyło pod tablicę w legnickim Rynku, by wyrazić swoją życzliwość.  "Skrawek Budapesztu w Legnicy"  - to dobre miejsce do złożenia kwiatów, wzajemnych pozdrowień i życzeń, szczególnie 23 października,  15 i 23 marca każdego roku.

Parlamentarzystów uczestniczących w tym czasie w głównych uroczystościach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach reprezentowali: Jolanta Kowalczyk z biura senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej oraz  Rafał Rajczakowski pracownik biura ministra Adama Lipińskiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim zebranym za udział i wyrażenie tym samym swojej sympatii oraz przyjaźni narodowi węgierskiemu.

 

 

Zdjęcia: Robert Nowak z Radia Plus Legnica

22

Mar
Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obchodzony jest od 2007 roku - naprzemiennie raz na Węgrzech, raz w Polsce. W ubiegłym roku obchody odbywały się w węgierskiej miejscowości Veszprem. Tegoroczne uroczystości pod patronatem Prezydentów - Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Ádera odbyły się w Kielcach (w dniach 22-23 marca), w których uczestniczyli prezydenci obu państw wraz z małżonkami. W uroczystościach brała także udział  Pani Senator Dorota Czudowska i Pani Poseł Ewa Szymańska, które są członkami Parlamentarnej Grupy Polsko-Węgierskiej. W ramach obchodów spotkały się obie grupy parlamentarne Węgiersko-Polska i Polsko-Węgierska. Członkowie grup wzięli udział w wyjątkowych dla obu krajów obchodach. Rozpoczęli od wspólnych rozmów podczas bilateralnego spotkania 22 marca. Sejm reprezentowali wicemarszałkowie: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki oraz Piotr Naimski, przewodniczący Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej. Delegacji Zgromadzenia Narodowego Węgier, która przybyła do Kielc, przewodniczyła wiceprzewodnicząca Węgiersko-Polskiej Grupy Przyjaźni Parlamentarnej Mónika Dunai.

Następnie przedstawiciele parlamentów Polski i Węgier udali się do Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie w foyer Dużej Sceny KTT otwarto wystawę planszową Archiwum Państwowego w Kielcach "Nad Wisłą i Dunajem. Z dziejów przyjaźni polsko-węgierskiej w XX wieku".

Punktem kulminacyjnym piątkowych uroczystości była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kieleckim Teatrze Tańca z udziałem głów państw, parlamentarzystów i samorządowców Polski i Węgier, podczas której prezydent Węgier János Áder został odznaczony przez prezydenta Dudę Orderem Orła Białego.

W trakcie gali przekazano flagę Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej gospodarzowi przyszłorocznych uroczystości - dzielnicy stolicy Węgier Budapeszt-Czepel. Część artystyczną uświetnił spektakl pt. „Drewniany Książę" do muzyki węgierskiego kompozytora Beli Bartoka.

 

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=D2BF27F56A9B6DC9C12583C60033A0E4

http://www.um.kielce.pl/aktualnosci-pl/art,4,kielce-oficjalnie-gospodarzem-dni-przyjazni-polsko-wegierskiej-2019.html

 

22

Mar
62 rocznica odkrycia największych w Polsce rud miedzi w okolicach Sieroszowic i Lubina

W Sieroszowicach uczczono 62 rocznicę odkrycia największych w Polsce rud miedzi w okolicach Sieroszowic i Lubina. Tego ważnego odkrycia dla Polski dokonał geolog Jan Wyżykowski. Wydarzenie upamiętniono  w Sieroszowicach pod obeliskiem, w miejscu historycznego odwiertu, gdzie delegacje m.in.  oddziałów KGHM Polska Miedź S.A., szkół  złożyły wieńce i kwiaty. W imieniu Doroty Czudowskiej Senator RP oraz Ewy Szymańskiej Poseł na Sejm RP kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko–poselskiego.

 

 

 

 Więcej informacji:


http://www.lubin.pl/pamietaja-o-odkrywcy-zloz-rudy-miedzi-i-jego-zespole/

 

 

15

Mar
Gala Finałowa XXI Dni Brytyjskich

W Centrum Kultury "Muza" w Lubinie odbyła się Gala Finałowa XXI Dni Brytyjskich - konkursu organizowanego corocznie przez Liceum Salezjańskie w Lubinie. Dorota Czudowska Senator RP po raz  kolejny ufundowała m.in. nagrodę publiczności.  W związku z obowiązkami parlamentarnymi nie mogła osobiście uczestniczyć w tej uroczystości ale gorąco kibicowała wszystkim finalistom konkursu.

 

 

http://www.lubin.pl/xxi-dni-brytyjskie/

 

14

Mar
Otwarcie Wicekonsulatu Węgier we Wrocławiu

14 marca 2019r. odbyła się uroczystość otwarcia Wicekonsulatu Węgier we Wrocławiu, w której udział wzięła Dorota Czudowska Senator RP, wiceprzewodnicząca Polsko–Węgierskiej Grupie Parlamentarnej. Uroczyste wystąpienia i symboliczne przecięcie wstęgi przez Ministra Spraw Zagranicznych Węgier Pétera Szijjártó, Minister Beatę Kempę i Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, odbyło się w Sali Wielkiej Starego Ratusza.

Zebrani goście, m. in. Konsul Generalna Węgier, attaché ambasady, nowo mianowany konsul, Wojewoda Dolnośląski, wysłuchali okolicznościowych przemówień, oraz koncertu światowej sławy zespołu CSEKI-DUKA-LISZTES TRIO z Węgier. Nową placówką dyplomatyczną pokieruje wicekonsul Sándor Nedeczky, znający Polskę i język polski. Konsul Generalna Węgier w Krakowie Adrienne Kormendy podkreśliła, że powodem otwarcia nowej placówki konsularnej we Wrocławiu jest przede wszystkim umocnienie kontaktów z Dolnym Śląskiem. „Region ten ma bogatą historię w kontaktach z Węgrami i my teraz chcemy te kontakty wzmacniać. Chcemy promować Węgry na terenie Dolnego Śląska, ale również promować Dolny Śląsk na Węgrzech” – zapowiedziała.

 

09

Mar
Konferencja w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy

W dniu 9 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt.: „Kobiety w medycynie”. Honorowy Patronat nad Konferencją objęła Senator RP Dorota Czudowska. Pani senator wygłosiła wykład wprowadzający, prezentując dwanaście sylwetek polskich kobiet, które wywarły niewątpliwy wpływ na historię współczesnego świata. Celem konferencji było zaprezentowanie udziału kobiet w obszarach nauki, rozwoju zawodów medycznych, edukacji, kultury, wpływu na los człowieka, społeczności lokalnych i całego kraju oraz różnorodnych aspektów kobiecości. Konferencja wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

25

Lut
Konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa w biurze senatorsko- poselskim Prawo i Sprawiedliwość . Pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP przedstawiła program ogłoszony na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości  przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w dniu 23 lutego br jako „#Nowa Piątka PiS”:


1.Rodzina
•    500 +  na każde dziecko
2. Młodzi
•    PiT 37   0% dla młodych do 26 roku życia
3.Praca
•    Obniżenie kosztów pracy
4.Starsi i słabsi
•    Świadczenie dla emerytów +1 100zł
5. Infrastruktura
•    Przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami

 

 

https://fakty.lca.pl/legnica,news,73719,Ewa_Szyma_ska_zaprezentowa_a_Pi_tk_PiS_u_.html

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/25793-500-od-na-pierwsze-dziecko-czyli-nowapiatkapis

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wągrodnie pamiętali o państwowym święcie przypadającym 1 marca - Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska na zaproszenie dyrekcji, uczniów wzięły udział w szkolnych obchodach tego święta, na które składały się dobrana tematycznie oprawa plastyczna, piękne recytacje wierszy, fragmentów listów, czy przysięgi składanej przez bohaterów niepodległościowego podziemia. Gratulujemy uczniom i nauczycielom takiego podejścia do historii Polski.

 

 

19

Lut
Zaproszenie

plakat rudna

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com