Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

16

Lis
Konkurs „Ojcowie Niepodległej-czy wiem, komu zawdzięczam Wolność?”

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie głogowskim i polkowickim do udziału w konkursie literackim „Ojcowie Niepodległej-czy wiem, komu zawdzięczam Wolność?”.


Szczegóły i warunki konkursu w załączonym regulaminie.

 

plakatkon

 

Attachments:
Download this file (regulamin-konkursu.doc)regulamin konkursu[ ]56 kB

10

Lis
Życzenia na Święto Niepodległości

aw2018

 

rew2018

09

Lis
Uroczyste złożenie kwiatów z okazji Święta Niepodległości w legnickich miejscach Pamięci Narodowej

Z okazji Święta Niepodległości organizowanego w Legnicy w dniach 9,10,11,17 listopada br. przez Dorotę Czudowską Senator RP oraz Ewę Szymańską Poseł na Sejm RP złożono kwiaty i zapalono białe oraz czerwone znicze w imieniu biura poselsko-senatorskiego legnickich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w miejscach pamięci narodowej wg kolejności:


1) miejsce pamięci na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy
2) pomnik Zesłańców Sybiru, Skwer Sybiraków
3) tablica poświęcona Więźniom Politycznym Okresu Stalinowskiego, ul. Witelona 10 (budynek siedziby byłego Liceum Medycznego)
4) obelisk poświęcony Ofiarom bolszewizmu, ul. Skarbka (przy stacji paliw)
5) pomnik Św. Jana Pawła II, plac Katedralny
6) tablica poświęcona Ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, Katedra Legnicka
7) tablica pamiątkowa Józefa Piłsudskiego, Katedra Legnicka

 

05

Lis
Zaproszenie na Święto Niepodległości

 

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szczegółowy program wydarzeń w dniach 9,10,11,17 listopada br. na załączonym plakacie.

 

22

Paź
I rocznica uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej solidarność z węgierską rewolucją i walką o wolność 1956r.

 

Z okazji I rocznicy uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej solidarność z węgierską rewolucją i walką o wolność 1956r. ufundowanej legniczanom przez rząd Węgier, legniccy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod tablicą, która znajduje się na ścianie kamienicy Rynek 34. Uczczono także - w wigilię - węgierskie święto narodowe - Dzień Republiki, które przypada na  23 października – jest to święto upamiętniające wybuch powstania węgierskiego 1956 roku.

 

21

Wrz
Nasz kandydat na Prezydenta Legnicy Arkadiusz Baranowski

 

Nasz kandydat na Prezydenta Legnicy Arkadiusz Baranowski.
Prezentujemy jego Program dla Legnicy „10-tka Baranowskiego”

 

  ABaranowski                10tka Baranowskiego 

02

Wrz
Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim

Święto plonów diecezjalne i wojewódzkie w tym roku odbyło się 2 września w Gryfowie Śląskim. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej udział w uroczystości wzięła Izabela Wańkowicz dyrektor biura senatorsko-poselskiego. Okazałe wieńce dożynkowe z elementami niepodległościowymi i bochenki chleba upieczone z tegorocznego zboża przywieźli rolnicy z całego województwa dolnośląskiego do Gryfowa Śląskiego. Uroczystej Mszy św. w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Śl. w intencji rolników przewodniczył Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który poświęcił wieńce dożynkowe.

Starostą dożynek był Tomasz Krawczyk z miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego, który gospodaruje na 170 hektarach i zajmuje się hodowlą krów. Starościną dożynek została Magdalena Sawicka z Rząsin, która z mężem uprawia 40 hektarów ziemi i zajmuje się hodowlą bydła. Po Mszy św. barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na bulwar nad Kwisą, gdzie odbyły się uroczystości dożynkowe.

 

29

Sie
Konferencja prasowa

Prawo i Sprawiedliwość na konferencji prasowej przedstawiło swojego kandydata na Prezydenta Legnicy,  jest nim Arkadiusz Baranowski z wykształcenia prawnik. Kandydata przedstawił Minister Adam Lipiński. Kandydat zaprezentował dziennikarzom w dziesięciu punktach swój program wyborczy dla Legnicy.  Ma on wsparcie  senator Doroty Czudowskiej  i  poseł Ewy Szymańskiej.  Powinien przekonać wyborców.

 

22

Sie
konferencja prasowa we Wrocławiu "5 dla Dolnego Śląska"

Pani Senator Dorota Czudowska wzięła udział w dolnośląskiej konferencji Prawa i Sprawiedliwości,  podczas której zaprezentowano 5 założeń, z którymi partia powalczy o dolnośląskie samorządy. W programie znalazły się m.in. budowa drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław z Czechami, przebudowa autostrady A4 oraz program elektromobilności zakładający zakup taboru elektrycznego dla miejskich przewoźników.

 

19

Sie
X Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich – Hunting Dog Show (CAC) Legnickie Pole

Pani Senator po raz kolejny objęła Honorowym  Patronatem  X  Krajową Wystawę Psów Myśliwskich. Każdego roku Senator  Dorota Czudowska była fundatorką nagrody dla psa, jej zdaniem najładniejszego. Na tegorocznej wystawie również jej faworyt  został nagrodzony.

 

15

Sie
Święto Wojska Polskiego, rocznica "Cudu nad Wisłą" oraz Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Tegoroczne święto państwowe i kościelne senator Dorota Czudowska obchodziła w Chojnowie. 98 rocznicę "Cudu nad Wisłą" czyli Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego oraz kościelne Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - chojnowianie tradycyjnie uczcili Mszą św. Następnie m.in. Pani Senator wraz z poseł Ewą Szymańską oraz samorządowcy i kombatanci złożyli kwiaty pod obeliskiem przy ul. Chmielnej; tu także został odczytany przez komendanta chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Czesława Dula Apel Pamięci.

Chojnowianie - dorośli, młodzież, dzieci - całe rodziny - przybyli bardzo licznie na tegoroczne uroczystości.

źródło fotografii: e-legnickie.pl, chojnow.pl

więcej na :
http://chojnow.pl/news/news/view/id/9748
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/powiat-legnicki/17346-chojnow-uczcil-15-sierpnia-foto?comment_id=25756

 

13

Lip
Święto Policji w Głogowie i 99 rocznica powołania Policji RP

13 lipca 2018r. głogowscy policjanci obchodzili swoje święto oraz 99. rocznicę powołania Policji RP. Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Bożego Ciała. Następnie na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich odbył się uroczysty apel podczas, którego policjantki i policjanci otrzymali awanse. Panią senator Dorotę Czudowską reprezentowała Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko-poselskiego, która na ręce komendanta KPP w Głogowie podinsp. Mariusza Bużdygana, przekazała od Pani Senator całej głogowskiej policji najserdeczniejsze życzenia i gratulacje oraz okolicznościową pamiątkę.

 

31

Lip
Legniccy policjanci uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 99 rocznicę powołania Policji RP

Patronat honorowy nad obchodami policyjnego święta w Legnicy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w kościele pw. św. Wojciecha. Uroczystość wręczania odznaczeń państwowych, resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Pani Senator Dorota Czudowska sercem była z policjantami, jednak obowiązki parlamentarzysty nie pozwoliły jej na udział w tej gali. Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko-poselskiego przeczytała list od Pani Senator z najserdeczniejszymi życzeniami i gratulacjami skierowany do policjantek, policjantów i ich rodzin, który przekazała na ręce komendanta KMP w Legnicy insp. Leszka Zagórskiego.


Pani Senator oraz Pani Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska przekazały okolicznościową pamiątkę dla legnickiej policji, którą w imieniu parlamentarzystek wręczyła komendantowi legnickiej KMP Grażyna Majchrzyk.

 

źródło foto
https://e-legnickie.pl/wiadomosci

 

19

Cze
Otwarcie krytej pływalni "DELFINEK" przy Szkole Podstawowej w Chocianowie

19 czerwca 2018r. dyrektor biura Izabela Wańkowicz uczestniczyła w imieniu Senator RP Doroty Czudowskiej  oraz Poseł na Sejm RP Ewy Szymańskiej w uroczystości otwarcia krytej pływalni "DELFINEK"  przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. Inwestycję zrealizowano z środków Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. Basen pozwoli nie tylko na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla uczniów, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne. Panie parlamentarzystki ufundowały zestaw przyrządów do nauki pływania i zabaw w wodzie, które w ich imieniu przekazała Izabela Wańkowicz.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com