Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11

Lis
Obchody 98 Rocznicy Święta Niepodległości

Pani Dorota Czudowska Senator RP wraz z panią Poseł na Sejm Ewą Szymańską brały udział w obchodach 98 Rocznicy Święta Niepodległości w Legnicy. Uczestniczyły wraz
z pracownikami biura , asystentami społecznymi , z członkami klubu PiS i sympatykami PiS –u we mszy w intencji Ojczyzny w Legnickiej Katedrze . Po mszy złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego , a na Rynku legnickim odbyło się zaprzysiężenie klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, uroczystości towarzyszyła kompania X Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Po przysiędze każdy z uczniów otrzymał od pani Senator i pani Poseł różę z flagą.
Następnie w biurze senatorsko-poselskim odbyło się spotkanie patriotyczne członków PiS 
i sympatyków, gdzie w miłej i radosnej atmosferze świętowano Dzień Niepodległości.


http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/13757-legnickie-obchody-swieta-niepodleglosci
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/6773-klasy-mundurowe-slubowaly-foto

 

10

Lis
Marsz Niepodległości w Przemkowie

Pani Dorota Czudowska Senator RP razem z asystntką Grażyną Majchrzyk brały udział w czwartym Marszu Niepodległości w Przemkowie. Marsz został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Ireny Sandler w Przemkowie. Poprzedziła go Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w intencji Stowarzyszenia „Dzieci Wojny” i Ojczyzny. W Uroczystościach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół, mieszkańcy Przemkowa, władze miasta Przemkowa, przedstawiciele oświaty i zaproszeni goście. Po mszy odsłonięto tablicę upamiętniającą „ Dzieci Wojny”.

 

 

10

Lis
11 listopada

 

Z okazji Święta Niepodległości pragnę złożyć moim Rodakom najserdeczniejsze życzenia radości z wolnej Polski.
Ku czci 11 listopada w całym kraju organizowane są pochody, koncerty, patriotyczne pikniki, wspólne śpiewy.
Składamy też kwiaty w miejscach narodowej pamięci.Świętujmy ten dzień dziękując Bogu, polskim świętym, męczennikom, bohaterom, wspaniałym przywódcom
i wszystkim tym, którzy codzienną sumienną pracą przyczyniają się do rozwoju
i pomyślności naszej Ojczyzny.

 

 

Dorota Czudowska
Senator Rzeczypospolitej Polskiej

27

Paź
Konferencja POLSKA I POLACY W 1956 ROKU. NADZIEJE I ZŁUDZENIA.

Pani Dorota Czudowska Senator RP wzięła udział w konferencji naukowej z okazji 60 rocznicy wydarzeń 1956r., która została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pamięć i Dialog”
w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Wszystkie referaty z konferencji zostaną opublikowane
w kolejnej edycji „Szkiców Legnickich” wydanych przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk.


http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-kultura/21-kultura-legnica/13543-rok-1956-naukowa-konferencja-w-legnicy

 

 

23

Paź
32 Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W kościele p.w. Św. Rodziny w Parszowicach odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w 32 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W uroczystości brały udział Dorota Czudowska Senator RP, która złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową, Ewa Szymańska Poseł na Sejm oraz Grażyna Majchrzyk asystent senatora.


Organizatorem uroczystości był proboszcz Grzegorz Ropiak z Wielowsi. Mszę świętą koncelebrował ks. Zbigniew Buła proboszcz z parafii w Tymowej. Po mszy odbył się wspaniały koncert pieśni patriotyczno – religijnej w wykonaniu Aleksandry Lisowskiej wraz z zespołem Brass Quintet.


http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/13482-32-rocznica-smierci-bl-ks-jerzego-w-parszowicach
http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/
http://www.lubin.pl/pamietali-o-popieluszce/
http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/13482-32-rocznica-smierci-bl-ks-jerzego-w-parszowicach

 

03

Paź
Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Ścinawie

W Ścinawie pani Dorota Czudowska Senator RP otworzyła Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości. Biuro usytuowane jest przy ul. Mickiewicza 4 i będzie otwarte w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca w godz: 16:00 – 18:00.
W uroczystości wzięli udział Posłowie PiS Ewa Szymańska i Krzysztof Kubów. Na otwarciu był Wojewoda Dolnośląski, który wypowiedział się na temat „Programu Odra” i korzyści dla regionu wypływające z jego uruchomienia. Burmistrz Ścinawy pan Krystian Kosztyła pogratulował politykom otwarcia biura, a pani Senator wyraziła nadzieję , że to biuro będzie spełniało oczekiwania mieszkańców, rozwiązując ich problemy.

 

  

http://www.lubin.pl/senator-i-poslowie-pis-przyjmuja-teraz-takze-w-scinawie/
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/powiat-legnicki/4414-biu

19

Wrz
Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Przemkowie

 

W Przemkowie zostało otwarte nowe Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości
przy ul. Głogowskiej 1. Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z pierwszymi gośćmi ,a wśród nich byli. proboszczowie trzech parafii oraz Burmistrz Przemkowa Pan Jerzy Szczupak .
Mieszkańcy Przemkowa mogą przychodzić do biura w drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca w godz. 16:00 -18:00. Pani Senator zaprasza żywiąc nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą przychodzili ze swoimi problemami.

 

  

04

Wrz
77 rocznica wybuchu II wojny światowej uroczystości w Gross Rosen

W 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Gross Rosen w imieniu pani Doroty Czudowskiej Senator RP, asystent biura Grażyna Majchrzyk złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Mauzoleum, by uczcić pamięć 40 000 jego ofiar.

 

https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=P7DjV_W_GfPG8Afm_7jwBg#q=77+rocznica+wybuchu+wojny+%C5%9Bwiatowej+w+Gross+Rosen

 

 

01

Wrz
Obchody - 77 rocznica wybuchu II wojny światowej w Legnicy

W miejskich uroczystościach na cmentarzu komunalnym w Legnicy wzięły udział Pani Ewa Szymańska - Poseł na Sejm RP oraz w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej  asystent biura Grażyna Majchrzyk. Panie złożyły wiązankę w hołdzie poległym i pomordowanym podczas działań wojennych i uczestniczyły w modlitwie w ich intencji.

 

http://www.portal.legnica.eu/aktualnosc-8896-obchody_77_rocznicy_wybuchu_ii_wojny.html
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-w-legnicy-zdjecia,3844304,art,t,id,tm.html
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/5570-obchody-77-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-foto

 

15

Sie
Piknik Patriotyczny w Legnicy

W ogrodzie legnickiego Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w dniu podwójnego Święta: Wniebowzięcia Marii Panny oraz Święta Wojska Polskiego, z inicjatywy Senator Doroty Czudowskiej, Poseł Ewy Szymańskiej oraz Artura Borodacza Prezesa Stowarzyszenia Patriotycznego „Wolna Legnica” zorganizowany został Piknik Patriotyczny.


Wcześniej, o godz. 13:00 w legnickiej Katedrze odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której Pani Senator złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Ok. godz. 14:30 rozpoczęto Piknik Patriotyczny . We wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzięła udział formacja Związek Strzelecki Rzeczypospolitej  z Chojnowa oraz Harcerze Drużyny Wędrowniczej KEDYW im. Grota Roweckiego. Uczestnicy świętowali przy bogato zastawionym stole piknikowym oraz grillowanych kiełbaskach.

11

Cze
Konferencja "Poznaj Prawdę o Uzależnieniach XXI wieku"

W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy 11 czerwca odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Poznaj prawdę o…”, której organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Prawo i Sprawiedliwość z Legnicy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Panią Senator Dorotę Czudowską i Panią Poseł Ewę Szymańską.

Tym razem został podjęty temat uzależnień XXI w., czyli m.in. nałogowa obecność on-line, bigoreksja (uzależnienie od siłowni), hazard czy pornografia.

Prelekcje wygłosili doświadczeni terapeuci z Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy: Bernard Dawicki oraz Iwona Beata Koleśnik. Świadectwem wyjścia z uzależnienia od narkotyków podzielił się Ryszard, który dziś pracuje jako terapeuta, pomagając innym w walce z nałogiem. Natomiast Ryszard i Anna Szewczykowie zaprezentowali ruch Krucjata Wyzwolenia Człowieka, który wspiera duchowo wszystkich chcących wyjść z rozmaitych uzależnień.

http://poinformuj.opoka.org.pl/duszpasterskie/9835.1,8222_Poznaj_prawde_o_uzaleznieniach_XXI_wieku_8221_Konferencja_w_Legnicy.html

http://www.niedziela.pl/artykul/125233/nd/Poznaj-prawde-o-uzaleznieniach-XXI-wieku

http://www.parafiambkp.polkowice.pl/pl/399/57/c/ogloszenia-duszpasterskie-na-x-niedziele-w-ciagu-roku.html

http://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/11758-o-uzaleznieniach-xxi-wieku

20

Cze
Kronika Sejmowa - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W wydaniu z dnia 31 marca 2016 roku dwutygodnika Kancelarii Sejmu „Kronika Sejmowa” na stronie 41wszej znajduje się artykuł na temat wizyty polskiej delegacji na Węgrzech, w skład której wchodziła m.in. Senator RP Dorota Czudowska oraz Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką. Wizyta związana była z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

10

Cze
Jubileusz 20-lecia legnickiego oddziału opieki paliatywnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaprosił swoich pracowników na uroczystą galę, która odbyła się 10 czerwca 2016 roku w hotelu Qubus, aby podziękować za dobrą pracę oraz świętować przypadającą na ten rok rocznicę 20-lecia oddziału opieki paliatywnej. Na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski wręczył dyrektor oddziału Krystynie Barcik srebrny medal za zasługi dla Dolnego Śląska.

W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej w gali udział wzięła dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. W gronie przyjaciół, wśród których byli samorządowcy z Legnicy i okolicznych gmin, szpital pochwalił się osiągnięciami z ostatniego roku, m.in. gruntownie zmodernizowanym i wysoko ocenianym przez pacjentki oddziałem położniczym, inwestycjami na oddziale noworodkowym, ambitnym  programem szkoleniowym dla kadry pielęgniarskiej oraz najnowocześniejszym w kraju sprzętem do diagnostyki obrazowej.

http://regionfan.pl/legnica-lecza-bol-i-nie-pozwalaja-cierpiec-wideo-foto/

http://fakty.lca.pl/legnica,news,59642,Szpitalne_swietowanie_w_hotelowych_wnetrzach.html

http://foto.lca.pl/foto,1465561986,Wojew_dzki_Szpital_Specjalistyczny_podsumowa_swoj_dzia_alno_.html

http://24legnica.pl/gala-szpitala-20-lat-medycyny-paliatywnej-w-legnicy/

http://www.szpital.legnica.pl/index.php/aktualnosci/856-jubileuszowa-konferencja-z-okazji-20-lecia-oddzialu-medycyny-paliatywnej

http://paliatywna.szpital.legnica.pl

news1 

 

 

1lutyZmiana harmonogramu pracy biura w Chojnowie

 

 

Informujemy o zmianie harmonogramu pracy biura
w Chojnowie. Dyżur w biurze w Chojnowie pełniony jest w II  i IV wtorek miesiąca w godz. 16:00-18:00.

 

 

Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Ścinawie

 

 

 

W Ścinawie pani Dorota Czudowska Senator RP otworzyła Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości. Biuro usytuowane jest przyul. Mickiewicza 4 i będzie otwarte w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca w godz: 16:00 – 18:00.

 

Czytaj więcej...

 

 

19 09Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Przemkowie

 

1 

 

W Przemkowie zostało otwarte nowe Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Głogowskiej 1. Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z pierwszymi gośćmi, a wśród nich byli. proboszczowie trzech parafii oraz Burmistrz Przemkowa Pan Jerzy Szczupak .

 

Czytaj więcej...

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com