Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

04

Maj
Dzień Świętego Floriana

W dniu 4. maja wspominamy postać Świętego Floriana. Święty Florian wspomaga i chroni wszystkich, których praca jest narażona na kontakt z żywiołem, jakim jest ogień.
Święty Florian patronuje strażakom, hutnikom, kominiarzom, piekarzom, kowalom, garncarzom, bednarzom.

Dziękujemy Wam za Waszą ciężką i niebezpieczną pracę, za codzienny trud, by w zależności od potrzeb i okoliczności ogień ujarzmiać albo podsycać!
Niech Święty Florian oręduje za Wami i wspomaga we wszystkich zawodowych, rodzinnych i osobistych potrzebach.
Serdecznie pozdrawiam z nadzieją, że w przyszłym roku już nie będzie pandemii i życzenia będzie można składać na uroczystych spotkaniach.
                                                                      
Szczęść Boże
 Dorota Czudowska Senator RP

 

swflorian

03

Maj
230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W polskim parlamencie z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się uroczyste zgromadzenie parlamentarzystów Polski i Litwy,  w którym brała udział senator Dorota Czudowska. Marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Tomasz Grodzki powitali  prezydentów obu państw - Andrzeja Dudę  i Gitanasa Nausëdy  oraz gości, a także przewodniczyli obradom zgromadzenia.
W tym samym dniu w Legnicy odbyły się uroczystości wojewódzkie z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, w których brała udział poseł Ewa Szymańska, złożyła kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w imieniu własnym i senator Doroty Czudowskiej a pracownicy biura, jak każdego roku, złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

 

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/38717-wojewodzkie-obchody-konstytucji-3-maja-w-legnicy

https://legnica.naszemiasto.pl/legnica-wojewodzkie-obchody-230-rocznicy-uchwalenia/ar/c15-8259368

 

 

30

Kwi
Konferencja prasowa

Legnickie parlamentarzystki senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska razem ze Starostą Legnickim Adamem Babuśką zorganizowały konferencję prasową w związku z ratyfikacją ustawy o zasobach własnych UE, jest to strategiczna decyzja, która określi jak silna będzie Polska za kilka lat i jakie miejsce będzie zajmowała w Europie i na świecie. Wynegocjowane środki przez naszego Premiera Mateusza Morawieckiego to 770 mld zł! Ten gigantyczny Fundusz przeznaczony będzie na inwestycje w infrastrukturę, środowisko, edukację, służbę zdrowia, tworzenie nowych miejsc pracy i wyższe płace!

20

Kwi
Wernisaż wystawy pt. Wielkanoc na Dolnym Śląsku 2021 „Malowanka i pisanka”

W pomieszczeniach wystawowych Stacji Dialog na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy. Wydarzenie promowało twórczość dzieci i dorosłych z terenu Legnicy, powiatu legnickiego oraz z Wrocławia.


Wystawa organizowana była przez Stowarzyszenie od serca „Faustynka” z Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Papieskim Pomoc kościołowi w Potrzebie. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, które w imieniu Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz Pani Ewy Szymańskiej Poseł na Sejm RP wręczały dyrektor Biura senatorsko-poselskiego Izabela Wańkowicz wraz z asystentką w biurze poselskim Jolantą Kowalczyk.


Stacja Dialog, to wspaniałe miejsce wystawiennicze, zachęcamy podróżnych do jego odwiedzenia, w oczekiwaniu na kontynuację podróży, oprócz obejrzenia wystaw można się delektować zakupioną „Kawą dla Misjonarza”

 

19

Kwi
Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych

Dzisiaj w Legnicy Premier Mateusz Morawiecki otworzył Punkt Szczepień Powszechnych, który jest jednym z szesnastu otwartych w poniedziałek w całym kraju. Punkt szczepień będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 na hali sportowej przy ul. Lotniczej.

 

12

Kwi
Konkurs „List do Taty” - dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej do wzięcia udziału w 6. edycji konkursu „List do Taty”, szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Koordynatorem konkursu jest Pani Grażyna Majchrzyk tel.664 781 705.

 

Zaproszenie dla Dyrektorów Szkół Podstawowych

 

01

Kwi
Życzenia Świąteczne Wielkanocne na 2021 rok

kartka w2021a

kartka w2021b

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Z okazji dzisiejszego święta Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska wraz z pracownikami biura złożyły kwiaty pod tablicą ufundowaną przez rząd węgierski na legnickim Rynku, w podziękowaniu legniczanom za solidarność z Rewolucją na Węgrzech w 1956r.

 

15

Mar
konferencja prasowa pt. „Apel do opozycji - przestańcie hejtować szpitale rezerwowe”

W dniu dzisiejszym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości organizowali w całej Polsce konferencje prasowe z apelem do opozycji - nie hejtujcie szpitali rezerwowych.
W Legnicy konferencja odbyła się przed modułowym szpitalem tymczasowym dla osób zakażonych COVID-19 na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.
„Mój apel do opozycji to głównie: nie siejcie niepokoju wśród Polaków podważając wszystkie decyzje Rządu związane z tworzeniem szpitali tymczasowych, organizacją szczepień i zasadnością wydatków na te cele.”
Ten niepokój skutkuje m.in. brakiem dyscypliny części społeczeństwa w zachowaniu podstawowej pierwszej linii obrony przed zakażeniem, tzw. MDD - maseczka, dystans, dezynfekcja.
W konferencji udział wziął także lekarz tego szpitala Paweł Grabek, radny Rady Powiatu legnickiego, który przedstawił dane o ilości chorych leczonych w tym szpitalu.
Szpital dla chorych na COVID-19 w Legnicy został otwarty 12 lutego br.  W tym czasie hospitalizowano ponad 170 osób. W dniu dzisiejszym na 96 łóżek zajętych jest 73, jak powiedział lekarz pracujący w tym szpitalu, przyjmowani są chorzy z całego województwa.


https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/37989-posel-szymanska-kolego-posle-zaangazuj-sie-w-wolontariat

 

12

Mar
15 marca Święto Narodowe Węgier

Święto obchodzone jako upamiętnienie rewolucji węgierskiej z 1848r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Republika Węgierska w tym roku, nie będzie świętować tak uroczyście  rocznicy, jak w latach poprzednich. Jednak Pani Senator Dorota Czudowska, jako członek grupy parlamentarnej polsko-węgierskiej pamięta o Święcie Narodowym Węgier składa wszystkim Węgrom najlepsze życzenia.

 

wegry2021

05

Mar
Wystawa Krzysztofa Okonia w Muzeum Miedzi w Legnicy

Jeszcze do końca kwietnia br. w legnickim Muzeum Miedzi  można obejrzeć wystawę malowanych na szkle obrazów krakowskiego artysty Krzysztofa Okonia pt. „Mój świat. Moja modlitwa.” Obejrzałam tę wystawę  i wszystkich bardzo zachęcam do wejścia w piękny i pełen blasku świat Starego i Nowego Testamentu. Podziw dla artysty oraz chwile zadumy i refleksji w sam raz na czas Wielkiego Postu.

 

zapro wystawa1zapro wystawa2 

12

Lut
Legnickie Pole otwarcie żłobka „Tęczowa Kraina”

Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu „Maluch+”, na którą gmina otrzymała dotację. W uroczystości otwarcia  udział wzięli Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, parlamentarzyści senator Dorota Czudowska, senator Krzysztof Mróz, Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska oraz władze samorządowe województwa, powiatu i sąsiednich gmin.

https://foto.lca.pl/foto,1613143838,T_czowa_kraina_w_Legnickim_Polu_ju_czeka_na_dzieci.html

 

 

01

Mar
1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W tym dniu składamy hołd naszym bohaterom, żołnierzom Wyklętym,  którzy po zakończeniu wojny wypełniając złożoną przysięgę żołnierską, nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną Polskę. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej wiązanki kwiatów pod obeliskiem „Ofiarom Bolszewizmu 1936-1956” składali pracownicy biura wraz  z Panią Poseł Ewą Szymańską oraz z Panem Adamem Babuśką  Starostą Legnickim.
Pracownicy biura na cmentarzu w Prochowicach uczcili pamięć Antoniego Rymszy, Żołnierza Wyklętego, składając kwiaty oraz zapalając znicze. „Cześć i chwała bohaterom!”.

 

12

Lut
Otwarcie szpitala modułowego dla chorych na Covid-19

Uroczyste otwarcie modułowego szpitala covidowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Nowy szpital dedykowany jest pacjentom z całego regionu. Może on przyjąć 96 pacjentów. Sponsorem obiektu  jest KGHM Polska Miedź S.A

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com