Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

25

Sty
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości

 

W dniu 25 stycznia odbyła się w Przysucha Konwencja Prawa i Sprawiedliwości pt. „PiS Bliżej Ludzi – Polska Jest Jedna”, na której podsumowano objazd Polski powiatowej w 2013 roku. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, wszyscy Parlamentarzyści, władze Partii oraz Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Reprezentantami regionów byli Przewodniczący Komitetów Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło również przedstawicieli z naszego regionu.  Z Legnicy reprezentowała nas Ewa Szymańska – Przewodnicząca Komitetu nr. 1 w Legnicy oraz Radna Rady Miejskiej Legnicy.

07

Sty
Legnicki Orszak Trzech Króli

 

Od 3 lat ulicami miasta organizowany jest pochód upamiętniający Mędrców ze Wschodu, którzy podążali za gwiazdą, by znaleźć nowonarodzonego Jezusa i oddać mu pokłon. Podczas wędrówki młodzież z legnickich szkół przedstawiła scenki nawiązujące do tego wydarzenia. Legniczanie podążali za Trzema Królami, którzy w tym roku jechali na motorach. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła  diecezjalna orkiestra młodzieżowa. Chętnych do wzięcia udziału w Orszaku było aż tak wielu, że zabrakło dla wszystkich i koron i śpiewników.  Na czele Orszaku szedł Biskup Marek Mendyk.

23

Gru
Życzenia świąteczno – noworoczne

 

Czekamy Świąt Bożego Narodzenia, bo czym byłaby nasz świat bez ufnej miłości

i uśmiechu Dziecka – Boga?

Dzieląc się tą refleksją życzę wszelkiej mocy i sił do przeciwstawiania się niepokojom tego świata.

Niech Nowonarodzone Boże Dzieciątko odnowi w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Wszystkim Państwu życzę radosnych Świąt

i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2014 roku!!

 

06

Gru
Mikołaj z Prawem i Sprawiedliwością

 

W dniu wspomnienia Świętego Mikołaja pracownicy wraz z asystentami biura p. Senator Doroty Czudowskiej pomimo złej pogody rozdawali dzieciom słodkie upominki.

Słodycze były rozdawane w Rynku oraz w przedszkolu Miejskim nr. 10.

Łącznie rozdaliśmy ponad 500 lizaków oraz czekoladowych mikołajów.

Wcześniej udaliśmy się do ośrodka terapeutycznego gdzie rozdaliśmy dla podopiecznych tegoż ośrodka prawie 40 mikołajkowych paczek.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com