Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

02

Kwi
Beata Szydło w Legnicy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Poseł RP p. Beatą Szydło - Wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie w Legnicy odbędzie się o godz. 15:30 w Starostwie Powiatowym (Plac Słowiański 1), sala na parterze.

Pani Poseł będzie również w Lubinie o godz. 13:00 w auli Liceum Salezjańskiego (ul. Bolesława Prusa 4.P

Prosimy o przekazywanie dalej informacji oraz o Państwa przybycie.

Liczymy na Państwa obecność!!!

22

Mar
Poznaj prawdę o antykoncepcji

 "Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny" - to tytuł konferencji naukowej, jaka odbyła się w Legnicy w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Judy Tadeusza. Konferencja zorganizowana została przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, stowarzyszenie Civitas Christiana oraz legnickie biuro senator PiS dr Doroty Czudowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego. Następnie w sali parafialnej głos zabrali: o. Wacław Chomik, który mówił przybliżył treść dokumentu Pawła VI "Humanae vitae"; prof. dr hab. Urszula Dudziak z KUL mówiła o następstwach wyboru między antykoncepcją a naturalnym planowaniem rodziny oraz Dominika Warmuz, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego, która przybliżyła naturalne metody planowania rodziny. Sympozjum podsumowała, w imieniu senator Doroty Czudowskiej, p. Ewa Szymańska.

 

15

Mar
Konferencja: "Poznaj prawdę o antykoncepcji"

indeks  Poznaj prawdę o antykoncepcji. Za tydzień 22 marca w Legnicy odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana " Antykoncepcja, czy naturalne planowanie rodziny". Na spotkanie przyjadą m.in. O. dr Wacław Chomik OFM – Papieski Uniwersytet Antonianum w Rzymie, prof. dr hab. Urszula Dudziak – z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i mgr Dominika Warmuz – Doradczyni Życia Rodzinnego Diecezji Legnickiej. "Wciąż dużo mówi się o zaletach antykoncepcji, znacznie mniej o skutkach ubocznych" - podkreśla onkolog dr Dorota Czudowska.

01

Mar
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

 W Legnicy, w Narodowym Dniu Pamięci o "Żołnierzach Wyklętych" nie tylko oddano hołd żołnierzom, którzy walczyli z sowietyzacją kraju. Zbierano też podpisy pod apelem do prezydenta Legnicy o usunięcie z Placu Słowiańskiego kontrowersyjnego pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Z kolei wolontariusze Fundacji "Niezłomni" kwestowali, by wesprzeć prace nad identyfikacją Żołnierzy Wyklętych. Na warszawskich Powązkach ekshumowano już blisko dwieście ciał bezimiennych bohaterów, którym należy przywrócić i imię i pamięć

Tegorocznymi organizatorami Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych w Legnicy było:  Prawo i Sprawiedliwość, Klub Gazety Polskiej i Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

 

28

Lut
Sprzątanie miejsc pamięci

25 marca Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości wraz z członkami Partii posprzątali Legnickie Miejsca Pamięci w tym: pomnik „Ofiar Bolszewizmu i Stalinizmu" przy stacji benzynowej Statoil oraz płytę upamiętniająca Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego 1939-1956 przy ulicy Witelona.Akcja odbyła się w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Żołnierzy Wyklętych.Na koniec akcji zaprosiliśmy wszystkich obecnych na Uroczystości w dniu 1 marca na Placu Słowiańskim.

 

27

Sty
Opłatek Akcji Katolickiej diecezji legnickiej

 

Akcja Katolicka w diecezji legnickiej 26.01.2014 r. miała swój opłatek w parafialnym oddziale Akcji Katolickiej parafii Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Uroczystość rozpoczęto Mszą św., której przewodniczył ks. dr Jarosław Święcicki – Proboszcz parafii i Asystent miejscowego POAK. W koncelebrze uczestniczył i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Jan Klionkowski – Asystent Kościelny Akcji Katolickiej diecezji legnickiej. W uroczystości brali udział członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej, Zarząd DIAK DL oraz zaproszeni goście. W tym spotkaniu uczestniczyła Pani Ewa Szymańska – Dyrektor Biura Senator Doroty Czudowskiej oraz Radna Miasta Legnicy.

 

25

Sty
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości

 

W dniu 25 stycznia odbyła się w Przysucha Konwencja Prawa i Sprawiedliwości pt. „PiS Bliżej Ludzi – Polska Jest Jedna”, na której podsumowano objazd Polski powiatowej w 2013 roku. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, wszyscy Parlamentarzyści, władze Partii oraz Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Reprezentantami regionów byli Przewodniczący Komitetów Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło również przedstawicieli z naszego regionu.  Z Legnicy reprezentowała nas Ewa Szymańska – Przewodnicząca Komitetu nr. 1 w Legnicy oraz Radna Rady Miejskiej Legnicy.

07

Sty
Legnicki Orszak Trzech Króli

 

Od 3 lat ulicami miasta organizowany jest pochód upamiętniający Mędrców ze Wschodu, którzy podążali za gwiazdą, by znaleźć nowonarodzonego Jezusa i oddać mu pokłon. Podczas wędrówki młodzież z legnickich szkół przedstawiła scenki nawiązujące do tego wydarzenia. Legniczanie podążali za Trzema Królami, którzy w tym roku jechali na motorach. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła  diecezjalna orkiestra młodzieżowa. Chętnych do wzięcia udziału w Orszaku było aż tak wielu, że zabrakło dla wszystkich i koron i śpiewników.  Na czele Orszaku szedł Biskup Marek Mendyk.

23

Gru
Życzenia świąteczno – noworoczne

 

Czekamy Świąt Bożego Narodzenia, bo czym byłaby nasz świat bez ufnej miłości

i uśmiechu Dziecka – Boga?

Dzieląc się tą refleksją życzę wszelkiej mocy i sił do przeciwstawiania się niepokojom tego świata.

Niech Nowonarodzone Boże Dzieciątko odnowi w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Wszystkim Państwu życzę radosnych Świąt

i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2014 roku!!

 

06

Gru
Mikołaj z Prawem i Sprawiedliwością

 

W dniu wspomnienia Świętego Mikołaja pracownicy wraz z asystentami biura p. Senator Doroty Czudowskiej pomimo złej pogody rozdawali dzieciom słodkie upominki.

Słodycze były rozdawane w Rynku oraz w przedszkolu Miejskim nr. 10.

Łącznie rozdaliśmy ponad 500 lizaków oraz czekoladowych mikołajów.

Wcześniej udaliśmy się do ośrodka terapeutycznego gdzie rozdaliśmy dla podopiecznych tegoż ośrodka prawie 40 mikołajkowych paczek.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com