Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

06

Lip
Poseł Elżbieta Witek rzecznikiem prasowym PiS

W dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podał informację o mianowaniu poseł Elżbiety Witek na rzecznika prasowego partii oraz klubu Prawa i Sprawiedliwości. Gratulujemy pani poseł i cieszymy się z tego wyboru - senator Dorota Czudowska wraz ze współpracownikami.

http://niezalezna.pl/68691-prawo-i-sprawiedliwosc-ma-nowego-rzecznika-prasowego-posel-elzbieta-witek

http://www.legnica.fm/index.php/41-fakty-jawor/24574-poslanka-elzbieta-witek-nowym-rzecznikiem-pis

http://regionfan.pl/legnica-elzbieta-witek-rzecznikiem-pis/

Konwencja programowa PiS - 4 lipca 2015 r. - Katowice

06

Lip
Konferencja prasowa dotycząca konwencji programowej PiS

W poniedziałek - 6 lipca 2015 roku - odbyła się konferencja prasowa, na której senator Dorota Czudowska wraz z Jackiem Baczyńskim podsumowali konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, która została zorganizowana w dniach 3-5 lipca 2015 roku. W konwencji wzięło udział około 3 000 osób. Eksperci ze wszystkich dziedzin ważnych dla rozwoju Polski dyskutowali o pomysłach na poprawę sytuacji w kraju na 13 panelach głównych oraz 34 panelach szczegółowych. Konwencja miała charakter naukowy.

http://www.legnica.fm/index.php/38-fakty-legnica/24570-do-legniczan-trafi-ulotka-z-propozycjami-pis

http://www.e-legnickie.pl/index.php/wiadomoci/legnica-news-glowna/18405-legnicka-reprezentacja-pis-w-katowicach

http://fakty.lca.pl/legnica,news,53997,Legniczanie_na_konwencji_PiS_w_Katowicach.html

http://regionfan.pl/legnica-elzbieta-witek-rzecznikiem-pis/

06

Lip
Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości

W dniach od 3 do 5 lipca 2015 roku odbyła się konwencja PiS, na której przedstawiony został program partii oraz eksperci omawiali bierzące problemy Polski w ramach 13 paneli głównych i 34 paneli szczegółowych. W konwencji wzięło udział około 3 000 osób.

01

Lip
Telewizja Trwam i Radio Maryja w Polkowicach. "Co dalej z podatkiem od kopalin?"

W dniu 1 lipca 2015 r. parlamentarzyści naszego okręgu: senator Dorota Czudowska wraz z posłem Wojciechem Zubowskim wzięli udział w programie "Po stronie prawdy", realizowanym dla telewizji Trwam i Radia Maryja. Tematem programu kręconego przed jednym z Polkowickich szybów były negatywne skutki podatku od miedzi i srebra, nałożonego przez rząd PO-PSL 3 lata temu na KGHM. Program będzie można obejrzeć w dniu 15 lipca o godzinie 17:00 w TV Trwam. 

https://www.youtube.com/watch?v=fkACIj6B6q4

Wystąpienie senator Doroty Czudowskiej z dnia 14.03.2012 r. ws. ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, wygłoszone podczas 7. Posiedzenia Senatu RP VIII Kadencji.

01

Lip
Wystąpienia Senator Doroty Czudowskiej n.t. lasów

W polityce trwa gorąca dyskusja o poszerzeniu pytań referendalnych. W związku z tym przypominamy także wystąpienie pani Senator Doroty Czudowskiej w debacie, która odbyła się w Senacie RP w dniu 20 maja 2015 roku, w sprawie referendum n.t. lasów.

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,418,1.html

75. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji, 1 dzień

20 maja 2015 r.

Senator Dorota Czudowska:

Panie Marszałku! Panie i Panowie Senatorowie!

Podpisuję się pod głosami senatorów przedmówców, którzy są przeciwko temu referendum. Argumentów nie będę powtarzać, powiem tylko jeszcze raz to, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest przeciwko jednomandatowym okręgom wyborczym, jest przeciwko takiej procedurze legislacyjnej, w której uczestniczymy czy do której jesteśmy zmuszani.

Wiele tutaj padło słów, że państwo powinno być funkcjonalne, powinno słuchać suwerena, jakim jest naród. A sprawiedliwość? A respekt dla demokracji? Dlaczego prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent wszystkich Polaków, jak się mieni, nie wysłuchał postulatów wyborców Andrzeja Dudy? To ponad 35% głosujących. Padły tu też słowa, że słuchanie wyborców to cecha męża stanu. To dlaczego pan prezydent nie zarządził w tym samym czasie, w tym samym trybie i po tych samych kosztach referendum w sprawie przywrócenia wieku emerytalnego, prywatyzacji polskich lasów i wieku pójścia do szkół?

Zdaję sobie sprawę, że my jako Prawo i Sprawiedliwość przegramy to głosowanie. Ale przegrać głosowanie, Panie i Panowie Senatorowie, to jeszcze nie znaczy nie mieć racji. I ja wolę przegrać to głosowanie, niż mieć takiego, powiem kolokwialnie, moralnego kaca, jakiego wy będziecie mieć przez całe życie. Dziękuję bardzo. (Oklaski)

http://fakty.lca.pl/legnica,news,45330,Senator_Czudowska_chce_referendum_w_sprawie_lasow.html

Senator Czudowska chce referendum w sprawie lasów

24 luty 2014 r.

Legnicka senator Prawa i Sprawiedliwości Dorota Czudowska zaangażowała się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o rozpisanie referendum dotyczącego prywatyzacji lasów państwowych.

PiS chce zadać Polakom dwa pytania. Pierwsze ma dotyczyć tego, czy są za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”. Drugie natomiast ma dać odpowiedź, czy jesteśmy za zobowiązaniem rządu do renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.

PiS chce, by zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców był możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 procent średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej.

- Zbiórka podpisów cieszy się wśród legniczan sporym powodzeniem - informuje Ewa Szymańska, szefowa legnickiego biura senatorskiego Doroty Czudowskiej.

29

Cze
Odpowiedź na złożone w Senacie oświadczenie

25

Cze
Uroczystości związane z V Kolejową Pielgrzymką Czarnej Madonny z Węgier

25 czerwca do krakowskiego sanktuarium Jana Pawła II przyjechali Węgrzy z narodowej V Kolejowej Pielgrzymki Czarnej Madonny. Przybyli wraz z biskupami oraz przedstawicielami władz węgierskich, m.in. marszałkiem parlamentu Laszlo Köverem i konsul generalną Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy. Pielgrzymów witał kard. Stanisław Dziwisz. Przekazał relikwie św. Jadwigi dla katedry w Györ. Biskup Györ przekazał z kolei do katedry wawelskiej relikwie św. Władysława.

Prawie 500 pielgrzymów z Węgier pokłoniło się królowej Jadwidze oraz pozostałym królom Polski, a także prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu wraz z małżonką, którzy spoczywają w grobach królewskich na Wawelu.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział ponad 900 Węgrów, którzy 22 czerwca wieczorem przyjechali do Częstochowy specjalnym taborem kolejowym, a następnie po uroczystościach na Jasnej Górze, odwiedzili Kraków.  Pielgrzymom towarzyszyli m.in. Marszałek Parlamentu Węgier Kövér László oraz Sekretarz Stanu ds. Kościoła Soltész Miklós. Obecni byli również Gyurcsík Iván, ambasador Węgier  w Polsce i Körmendy Adrienne, Konsul Generalna Węgier w Krakowie. Przewodnictwa duchowego podjęło się liczne, wysokiej rangi, duchowieństwo. Jak co roku w Krakowie zaszczyci nas swoją obecnością ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W uroczystościach udział brała Senator Dorota Czudowska.

Tegoroczna pielgrzymka miała bardzo istotne znaczenie dla obu narodów, ponieważ w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie nastąpiło wzajemne przekazanie niezwykłych darów: Biskup Diecezji Győr, Pápai Lajos, przekazał na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza relikwie św. Władysława, jako dar dla Katedry Wawelskiej, a ks. Kardynał przekazał Biskupowi relikwie św. Jadwigi, jako dar dla Katedry w Győr.

Warto podkreślić fakt, iż był to dla wszystkich Polaków ważny moment historyczny, albowiem św. Władysław, król Węgier z dynastii Arpadów, urodził się w 1040 roku w Krakowie, a jego matka była polską księżniczką z królewskiej rodziny Piastów. Wychowywał się na krakowskim dworze królewskim, a Gall Anonim w „Kronice Polskiej” pisał o nim, że ,,pod względem obyczajów i sposobu życia stał się niejako Polakiem’’. Po prawie 1000 latach relikwie św. Władysława trafiły do naszej Katedry.

Szczegółowy program pielgrzymki w Krakowie (czwartek, 25 czerwca):

7:58 przyjazd z Częstochowy na Dworzec Główny i przejazd taborem autobusowym MPK do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

10.00 powitanie pielgrzymów przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz przekazanie darów.

10:30-12:00 uroczysta Msza Święta.

12:00 Anioł Pański i Ojcze nasz.

Do 13.30 czas wolny, następnie przejazd na Wawel.

14:30 powitanie pielgrzymów przed katedrą przez ks. prałata Zdzisława Sochackiego. Złożenie w katedrze relikwii Świętego Władysława oraz składanie wieńców. Biskupi węgierscy złożyli wieńce przed ołtarzem Świętej Jadwigi, Marszałek Parlamentu Węgierskiego Kövér László wraz z sekretarzem stanu Soltészem Miklósem złożyli wieńce przy grobie króla Stefana Batorego oraz Pary Prezydenckiej.

23

Cze
Medal od legnickiego TPD

W sIMG 2388iedemdziesiątą rocznicę działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, prezes towarzystwa Kazimierz Pleśniak wręczał dyplomy,medale i puchary osobom oraz instytucjom wspierającym tę(dzisiaj) pozarządową organizację. Wsród uhonorowanych osób i instytucji znalazła się senator Dorota Czudowska, która wzięła udział w miłej uroczystości w Miejskim Centrum Kultury. Ważny dla organizacji jubileusz został odnotowany w mediach:lca.pl i telewizji Dami.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Cze
Drużyna z Legnicy na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

12

Cze
Wystawa poświęcona ks. Stanisławowi Brzósce, ostatniemu dowódcy powstania styczniowego

   Senat uczcił w czwartek (11 czerwca 2015 roku) pamięć ks. gen. Stanisława Brzóski, bohatera powstania styczniowego, naczelnego kapelana wojsk powstańczych województwa podlaskiego i najdłużej walczącego dowódcy powstania styczniowego, otwierając wystawę „Ksiądz Stanisław Brzóska – ostatni dowódca Powstania Styczniowego. W 150. rocznicę śmierci”.

   Ks. Stanisław Brzóska (1834–1865) pochodził ze skromnego szlacheckiego rodu z Podlasia. Po ukończeniu seminarium w Janowie Podlaskim i wyświęceniu został wikariuszem w Sokołowie Podlaskim, a potem w Łukowie. Tu włączył się w akcję manifestacji narodowo-religijnych. W końcu 1861 r. po incydencie w łukowskim kościele z udziałem rosyjskich oficerów ks. Brzóska został aresztowany i skazany przez sąd wojenny na rok twierdzy w Zamościu. Zwolniono go z więzienia po pół roku. Po powrocie do Łukowa wraz z pijarem Adamem Słotwińskim związał się z organizacją „czerwonych” i obaj weszli do władz organizacji powiatu łukowskiego. 23 stycznia 1863 r. ks. Brzóska był dowódcą wojskowym w ataku powstańców na rosyjskich żołnierzy w Łukowie. Przez cały 1863 r. pełnił funkcję kapelana wojskowego. Uczestniczył w bitwach m.in. pod Siemiatyczami, Staninem, Janówką i Żyrzynem. W rozkazie Wydziału Wojny Rządu Narodowego został mianowany „naczelnym kapelanem wojsk powstańczych województwa (podlaskiego)”. Wiosną 1864 r. zebrał 40-osobowy oddział konny i działał głównie w powiecie łukowskim. W 1865 r. został schwytany przez Rosjan i po krótkim śledztwie w Warszawie sąd wojskowy skazał go na karę śmierci przez powieszenie. Egzekucja została wykonana w Sokołowie 23 maja 1865 r. na oczach 10-tysięcznego tłumu.

Link do galerii: http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,8010,wystawa-poswiecona-ks-stanislawowi-brzosce-ostatniemu-dowodcy-powstania-styczniowego.html

12

Cze
Piknik na terenie Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej

Jutro, 13 czerwca 2015 roku (sobota), w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się piknik na terenie Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej przy ulicy Andersa 4 w Legnicy. Organizatorami są Senator Dorota Czudowska, Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa-Donna i Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy. Tematem pikniku będzie profilaktyka, dotycząca raka piersi. Spotkanie odbędzie się przy letnim bufecie, kawie, herbacie i muzyce. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

22

Maj
Ostatni dzień kampanii

 

Piątek - ostatni dzień kampanii, niezwykle intensywny dla wszystkich zwolenników Andrzeja Dudy, również dla Senator Czudowskiej. Polecam jej poranny wywiad w radiu Plus dotyczący czwartkowego głosowania w senacie nad przeprowadzeniem referendum. O godz. 13.00 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampanię. Wzięli w niej udział Senator Czudowska, poseł Adam Lipiiński, europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Politycy skierowali do wyborców apel o głosowanie na Andrzeja Dudę, podkreślali wagę tych szczególnych wyborów, które są dla Polski wielką szansą. Adam Lipiński był pytany o fenomen dobrych wyników PiS w Lubinie i Zagłębiu. Senator Czudowska podkreśliła obecność mężów zaufania w komisjach wyborczych, ich dobrze zorganizowaną pracę, efekty tego obywatelskiego zaangażowania pozwoliły pozbyć się watpliwości co do wyników głosowania. Mówiła też o działaniach wielu ludzi na rzecz kandydata, wpomniała wypowiedzi dziennikarzy mówiących, że kampanii Bronisława Komorowskiego praktycznie nie widać. Poseł Ujazdowski uspokajał zebranych, że wbrew straszeniu PiS-em, wbrew obawom wielu aktorów, ludzi kultury(np.Krystyna Janda)Polska z prezydentem Andrzejem Dudą nie będzie średniowieczna(w domyśle ciemna), nie będzie nękać artystów, zamykać ich w więzieniach za awangardowe przedsięwzięcia. Na stronie radia Plus skrót wypowiedzi naszych polityków. Oczywiście, trzeba zakończyć:Cała Polska wybiera Andrzeja Dudę!

 

02

Cze
Gratulacje

17

Maj
Spotkania z mieszkańcami w parku

Dnia 17 maja 2015 r. w niedzielę Senator Dorota Czudowska wraz ze współpracownikami oraz sympatykami Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali w parku legnickim rozmowy z mieszkańcami oraz wręczanie ulotek, popierających Andrzeja Dudę w kampanii prezydenckiej.

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com