Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

14

Lut
Rocznica ważnych wydarzeń historycznych

W niedzielę - 14 lutego o 18.00 - Poseł Ewa Szymańska oraz w imieniu Senator Doroty Czudowskiej - dyrektor biura poselsko-senatorskiego Izabela Wańkowicz - wzięły udział w uroczystej Mszy Św. w kościele Św. Jacka, upamiętniającej trzy ważne wydarzenia historyczne, którymi są:

- rocznica pierwszej deportacji Polaków na Sybir, co miało miejsce 10-02-1940 roku

- utworzenie Armii Krajowej w dniu 14-02-1942 roku

- pierwszy zrzut Cichociemnych na terytorium okupowanej Polski w dniach 15/16-02-1941 roku

Wiedze o tych wydarzeniach można poszerzyć na stronie Nasza Historia.

 

Po Mszy Św. zostały zapalone znicze oraz złożone okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem Zesłańców Sybiru w Legnicy.

06

Lut
XVI Bal Dobroczynny w Przemkowie

6 lutego w sobotę odbył się XVI Bal Dobroczynny, z którego dochód przeznaczony został na bierzące prace remontowe w kompleksie sakralnym Parafii Miłosierdzia Bożego w Przemkowie. W czasie balu organizowane były liczne licytacje, konkursy oraz zabawy.

02

Lut
Pielgrzymka parlamentarzystów

Kilkudziesięciu posłów i senatorów z różnych klubów parlamentarnych, wśród których znaleźli się Senator Dorota Czudowska oraz Poseł Ewa Szymańska, przybyło na doroczną 27. Pielgrzymkę Parlamentarzystów Polskich na Jasną Górę. Tradycyjnie modlitewne spotkanie w sanktuarium odbyło się we wtorek, 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia obchodzony jest również Dzień Życia Konsekrowanego. 

Przed Mszą św. w Kaplicy Różańcowej pielgrzymi wysłuchali wykładu, który wygłosił ks. dr Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów. 

Szersza relacja znajduje się pod adresem: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9925

01

Lut
Otwarcie biura poselsko-senatorskiego w nowej kadencji

W poniedziałek 1 lutego 2016 roku w legnickiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa, której tematem było oficjalne otwarcie biura poselsko-senatorskiego w nowej kadencji. Ponadto Senator Dorota Czudowska wraz z Poseł Ewą Szymańską przedstawiły dziennikarzom nową broszurę kolportowaną przez PiS, wyjaśniającą bieżące działania rządu.

Uprzejmie informujemy, że Prawo i Sprawiedliwość wydało i kolportuje broszurę "Dobra Zmiana. Pozwólcie nam pracować". Oryginalne broszury można odbierać w biurze poselsko-senatorskim - Plac Słowiański 1 - V. piętro.

24

Sty
10. koncert orkiestry DOM

 

24

Sty
Msza Święta w intencji PiS

W niedzielę 24-tego stycznia 2016 roku o godz. 12:00 Senator Dorota Czudowska wzięła udział we Mszy Świętej, zamówionej przez polkowicki komitet Prawa i Sprawiedliwości, w intencji Ojczyzny, członków PiS oraz ich rodzin o Boże błogosławieństwo. Msza odbyła się w Parafii p. w. Św. Michała Archanioła w Polkowicach.

23

Sty
"Odwaga potaniała"

W sobotę 23 stycznia 2016 roku członkowie Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w kontrmanifestacji PiS, Ruchu Kukiza oraz Narodowców RP przeciw zorganizowanej w tym czasie antyrządowej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji, która zgodnie z zapowiedzią przebiegała na legnickim rynku. Środowiska prawicowe protestowały ponadto przeciwko ingerencji Unii Europejskiej w sprawy polskie.

06

Sty
Udział w Święcie Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2016r. Pani Senator Dorota Czudowska wzięła udział w Święcie Objawienia Pańskiego, organizowanym przez Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie. Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. o godz. 11/30, następnie ulicami miasta przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Na zakończenie uroczystości,  Pani Senator poproszona o słowo, powiedziała m.in.: „…  niektórzy politycy straszą, że wyprowadzą ludzi na ulice; nie bójmy się tego, oto małe dziecię Jezus wyprowadziło na ulice polskich miast tysiące ludzi …”.  Następnie zaintonowała ostatnią zwrotkę pięknej kolędy, która tłumaczy całe zło tego świata:

 

„… Gdy liszki mają swe jamy

i ptaszki swoje gniazdeczka,

dla Ciebie brakło gospody,

tyś musiał szukać żłóbeczka.

A dzisiaj czemu wśród ludzi

tyle łez, jęków, katuszy?

Bo nie ma miejsca dla Ciebie

w niejednej człowieczej duszy!”

05

Sty
Wspólne kolędowanie noworoczne

We wtorek 5tego stycznia 2016 roku o godz. 16.30, w Sali Jana Pawła II przy kościele  pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy, odbyło się spotkanie noworoczne członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości połączone ze wspólnym kolędowaniem przy góralskiej muzyce. Spotkanie zostało zorganizowane przez Senator Dorotę Czudowską oraz Poseł Ewę Szymańską.

29

Gru
Uroczysta Sesja Rady Gminy Miłkowice

22

Gru
Spotkanie Opłatkowe 2015 w Senacie

22 grudnia 2015 r. odbyło się  spotkanie opłatkowe marszałka Senatu  Stanisława Karczewskiego z senatorami i pracownikami Kancelarii Senatu. „Nie szukajmy na siłę tego, co nas dzieli, szukajmy tego, co nas łączy” – mówił marszałek. „Szukajmy ze Światłem Betlejemskim prawdy i by ono pokazywało nam jak najwięcej wspólnego, jak najwięcej dobra” – życzył wszystkim Stanisław Karczewski.  

W spotkaniu udział wzięli wicemarszałkowie Senatu, senatorowie, pracownicy Kancelarii Senatu, przedstawiciele Polonii oraz harcerze. Podczas uroczystości wystąpił chór "Lilia", działający przy Towarzystwie Kultury Polskiej

Z przesłaniem „zauważ człowieka” - harcerze na ręce marszałka przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.  „Jest to przesłanie nie tylko na nadchodzące święta, ale na cały przyszły rok” – mówiła hm. Małgorzata Sinica,  naczelnik ZHP. Złożyła życzenia wspaniałych świąt  pełnych wiary i nadziei oraz odwagi w zauważaniu drugiego człowieka.

12

Lis
Start Nowego Parlamentu

 Dzisiaj pierwsze posiedzenia obu Izb Parlamentu : VIII Kadencji Sejmu i IX Senatu. Posłowie i senatorowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwsza Osoba w Państwie - Andrzej Duda wygłosił przed parlamentarzystami orędzie, którego w ławach sejmowych i senackich wysłuchały pani Senator Dorota Czudowska i pani Poseł Ewa Szymańska. Potem przyszedł ważny moment ślubowania i pierwsze głosowanie

.   dudasejm  D.Cz. Nowy

    DSCN9949  ESz Âlubo

 

13

Gru
Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego

11

Lis
Obchody Dnia Niepodległości

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com