Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10

Cze
Jubileusz 20-lecia legnickiego oddziału opieki paliatywnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaprosił swoich pracowników na uroczystą galę, która odbyła się 10 czerwca 2016 roku w hotelu Qubus, aby podziękować za dobrą pracę oraz świętować przypadającą na ten rok rocznicę 20-lecia oddziału opieki paliatywnej. Na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski wręczył dyrektor oddziału Krystynie Barcik srebrny medal za zasługi dla Dolnego Śląska.

W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej w gali udział wzięła dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. W gronie przyjaciół, wśród których byli samorządowcy z Legnicy i okolicznych gmin, szpital pochwalił się osiągnięciami z ostatniego roku, m.in. gruntownie zmodernizowanym i wysoko ocenianym przez pacjentki oddziałem położniczym, inwestycjami na oddziale noworodkowym, ambitnym  programem szkoleniowym dla kadry pielęgniarskiej oraz najnowocześniejszym w kraju sprzętem do diagnostyki obrazowej.

http://regionfan.pl/legnica-lecza-bol-i-nie-pozwalaja-cierpiec-wideo-foto/

http://fakty.lca.pl/legnica,news,59642,Szpitalne_swietowanie_w_hotelowych_wnetrzach.html

http://foto.lca.pl/foto,1465561986,Wojew_dzki_Szpital_Specjalistyczny_podsumowa_swoj_dzia_alno_.html

http://24legnica.pl/gala-szpitala-20-lat-medycyny-paliatywnej-w-legnicy/

http://www.szpital.legnica.pl/index.php/aktualnosci/856-jubileuszowa-konferencja-z-okazji-20-lecia-oddzialu-medycyny-paliatywnej

http://paliatywna.szpital.legnica.pl

10

Cze
Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy

10 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy świętowała 70-lecie istnienia.Wielkie święto szkoły rozpoczęło się w piątek spotkaniem uczniów, zaproszonych absolwentów, parlamentarzystów, władz miasta i przyjaciół szkoły. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej w obchodach brała udział dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. Na pamiątkę Senator ufundowała książkę, która zasiliła zbiory biblioteczne szkoły.

Wisienką na torcie był polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów i występ reaktywowanego po wielu latach specjalnie na tę okazję chóru szkolnego Rezonans pod dyrekcją Marii Sycz.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod niżej zamieszczonymi adresami:

 

https://sp1legnica.edupage.org/#gallery/399

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/jubileusz-szkoly-podstawowej-nr-1-w-legnicy-zdjecia,3765708,gal,t,id,tm.html

http://foto.lca.pl/foto,1465561215,70_lat_Szko_y_Podstawowej_nr_1_im_Powsta_c_w_Wielkopolskich.html

http://edukacja.lca.pl/legnica,news,59650,Jedynka_dwa_dni_swietowala_siedemdziesieciolecie.html

http://foto.lca.pl/foto,1465661672,foto.html

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/3719-chorzystki-sp-1-znowu-razem-zaspiewaja-na-70-lecie-szkoly-foto

http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/11734-sp-1

03

Cze
Uroczystości jubileuszowe 70-lecia Szkoły Podstawowej w Kościelcu

 

W piątek 3 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu obchodzono 70-lecie powstania szkoły, 50-lecie nadania jej imienia oraz 20 – lecie ufundowania sztandaru.

Obecna na uroczystościach Senator Dorota Czudowska zabrała głos w trakcie głównej części obchodów, gratulując sukcesów szkoły oraz życząc dalszej wieloletniej działalności.

Uroczystości rozpoczęto Mszą św. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Barbara Iwan serdecznie powitała wszystkich obecnych i wręczyła statuetki Przyjaciołom szkoły. Następnie przyjmowano od gości gratulacje z okazji obchodzonego jubileuszu.

Program artystyczny rozpoczęli najmłodsi uczniowie – tańcząc poloneza. Następnie przedstawiono historię szkoły, co uświetniła prezentacja multimedialna.

Uczniowie klasy piątej przenieśli widzów w świat biografii Henryka Sienkiewicza poprzez zaprezentowanie teatrzyku o kobietach bliskich sercu patronowi szkoły.

Przepięknie zaprezentowali się także chór szkolny oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia karate.

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/jubileusz-szkoly-podstawowej-w-koscielcu-zdjecia,3758637,gal,t,id,tm.html

http://spkoscielec.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/188271/potrojny_jubileusz_w_obiektywie

http://www.krotoszyce.pl/28-aktualnoci/997-jubileusz-szkoly-podstawowej-im-henryka-sienkiewicza-w-koscielcu.html

 

28

Maj
Wędkarski Dzień Dziecka w Chojnowie

Dnia 28 maja na stawie „Dolpakart” chojnowskie koła PZW zorganizowały festyn wędkarski dla dzieci w związku z nadchodzącym Dniem Dziecka oraz Dniami Chojnowa.

Jak co roku fundatorem pucharów dla jednej z grup wiekowych była Senator Dorota Czudowska. Wręczenia pucharów dokonał burmistrz Jan Serkies oraz dyrektor biura Senator Doroty Czudowskiej Izabela Wańkowicz.

Na festyn zgłosiło się 37 dzieci, które podzielono na dwie grupy wiekowe. Zabawę rozpoczęto od zawodów wędkarskich. Po zważeniu złowionych ryb i krótkiej przerwie na pączki przystąpiono do rozgrywania dalszych konkurencji. Zdobywano punkty rzucając woreczkiem do celu, lotkami do tarczy i kolorowymi kółkami.

Po zaciętej rywalizacji sędziowie sumowali zdobyte punkty a dzieci bawiły się łowiąc na bambusową wędkę reklamówki ze słodyczami.

 

http://chojnow.pl/news/news/view/id/6724

http://chojnow.pl/news/news/view/id/6669

http://chojnow.pl/news/news/view/id/2339

http://www.pzw.org.pl/chojnow/wiadomosci/132569/61/wedkarski_dzien_dziecka_w_chojnowie

25

Maj
Biuro nieczynne w piątek po Bożym Ciele

Informujemy, że Biuro Poselsko-Senatorskie Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy (Plac Słowiański 1, V piętro - budynek Starostwa Powiatowego) w dniu 27 maja 2016 roku (piątek po Bożym Ciele) będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.

 

 

23

Maj
Konferencja "Poznaj prawdę o uzależnieniach XXI w."

W dniu 11 czerwca 2016 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy (aula przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kopernik) odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Poznaj prawdę o…”. Tym razem zostanie podjęty temat uzależnień XXI w., czyli m.in. nałogowa obecność on-line, bigoreksja, hazard, pornografia. Prelekcje i świadectwa wygłoszą doświadczeni terapeuci z Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy:

Bernard Dawicki oraz Iwona Beata Koleśnik. Zostanie także zaprezentowana Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

     Organizatorami konferencji są: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Prawo i Sprawiedliwość z Legnicy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Panią Senator Dorotę Czudowską i Panią Poseł Ewę Szymańską.

     Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane tym problem, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy…

Do tej pory odbyły się konferencje z cyklu „Poznaj prawdę o…”:

1. „Poznaj prawdę o in vitro” – 23.03.2013 r.

2. „Poznaj prawdę o gender” – 12.10.2013 r.

3. „Poznaj prawdę o antykoncepcji” – 22.03.2014 r.

 

20

Maj
Dzień strażaka w Legnicy

Dnia 20 maja 2016 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską PSP w Legnicy przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy i Urzędu Miasta w Legnicy. W imieniu Senator Doroty Czudowskiej udział w uroczystości wzięła dyrektor biura Izabela Wańkowicz. Ponadto uczestniczyli w uroczystości również przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji na co dzień współpracujących ze Strażą Pożarną, reprezentanci ochotniczych straży pożarnych, władze legnickiego Koła Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa RP, jak również funkcjonariusze i pracownicy cywilni tutejszej Komendy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra działająca przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale, odznaczenia, podziękowania za współpracę osobom wspierającym funkcjonowanie straży pożarnej oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

http://www.straz.legnica.eu/dzien-strazaka-2016/

15

Maj
Uroczystości w Żarkach Wielkich, gmina Trzebiel

W niedzielę 15 maja 2016 roku Senator Dorota Czudowska brała udział w uroczystościach kresowo-patriotycznych, odbywających się w Żarkach Wielkich. Związane były one z odsłonięciem Pomnika Żołnierza Polskiego w ramach obchodów 70 Rocznicy Osadnictwa Wygnańców Kresowych na Łużycach i Ziemi Lubuskiej. Ponadto tego dnia pani Senator gościła na uroczystości nadania imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum w Ruszowie (gmina Trzebiel), na którą składały się:

- Msza Św., celebrowana przez Biskupa, gdzie m.in. poświęcono sztandar dla Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich;

- odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Żołnierza Polskiego;

- uroczystość Nadania Imienia Szkole „Orląt Lwowskich” i przekazania sztandaru.

http://www.jagodzin.pl/index.php/367-przywitalismy-nowa-szkole-im-orlat-lwowskich-w-zarkach-wielkich

http://prawomiejscowe.pl/institution/17423/legalact/18/17423/htmlpreview

http://trzebiel.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=1&artykul=2336&akcja=artykul

http://gorzow.tvp.pl/25351944/odslonieto-monument-upamietniajacy-zolnierza-polskiego

13

Maj
Wręczanie odznaczeń dla głogowskich hutników

W piątek 13 maja 2016 roku kilkadziesiąt osób zasłużonych dla zakładu pracy Huty Miedzi "Głogów" odebrało odznaki i statuetki, a 41 hutników otrzymało pamiątkowe zegarki za jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. W uroczystości w głogowskim MOK-u brała udział w imieniu Senator Doroty Czudowskiej dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. W spotkaniu wziął udział zarząd miedziowej spółki z prezesem Krzysztofem Skórą oraz dyrektorzy głogowskiej huty.

http://www.tygodnikglogowski.pl/artykul/9992946,w-glogowie-maj-nalezy-do-hutnikow,1,id,t,sg.html#galeria-material

09

Maj
Legnickie Obchody Dnia Hutnika

W poniedziałek 9 maja 2016 roku odbyła się coroczna akademia wręczania okolicznościowych odznaczeń zasłużonym pracownikom Huty Miedzi "Legnica". Na spotkaniu obecna była poseł Ewa Szymańska, a w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej, dyrektor biura Izabela Wańkowicz.

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/index.php/nggallery/page/2?p=14363

http://fakty.lca.pl/legnica,news,59089,Legniccy_hutnicy_maj_powody_do_wi_towania.html

http://foto.lca.pl/foto,1462800524,foto.html

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/dzien-hutnika-w-legnicy-zdjecia,3731170,gal,t,id,tm.html

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/36-region/3534-dzien-hutnika

08

Maj
Spotkanie w lubińskim Klubie Gazety Polskiej

W niedzielę 8 maja pani Senator Dorota Czudowska oraz pani poseł Ewa Szymańska uczestniczyły w zorganizowanym przez Klub Gazety Polskiej w Lubinie spotkaniu z panią Zuzanną Kurtyką - lekarzem, specjalista chorób dzieci i wdową po Januszu Kurtyce (prezesie IPN w latach 2005-2010), który zginął w Smoleńsku.

06

Maj
Centralne uroczystości Dnia Hutnika w Głogowie

Podczas tegorocznych centralnych uroczystości z okazji Dnia Hutnika, na Akademii Centralnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie m. in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył wyróżnionym Hutnikom medale za długoletnią służbę.

W akademii, w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej, uczestniczyła dyrektor biura Izabela Wańkowicz. Obecny był prezes KGHM Polska Miedź Krzysztof Skóra, a także inni oficjele z władz miedziowego koncernu i powiązanych z nim spółek. Tradycyjnie nie zabrakło polityków i samorządowców. W uroczystościach wzięła udział m. in. Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska.

Po akademii odbyły się tradycyjnie Hutnicza Karczma oraz Comber Babski. Tegoroczna karczma została zorganizowana w Głogowie dla braci hutniczej z terenu zagłębia miedziowego. Tematem przewodnim imprezy był sport. Bawili się na niej hutnicy z Głogowa, Legnicy i Orska.

Z okazji święta, na Centralnym Babskim Combrze hutniczki przygotowały zabawę z góralskimi tańcami, zabawami i śpiewami.

http://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/12005,Dzien-Hutnika-uroczystosci-KGHM-Polska-Miedz-w-Glogowie.html

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/?p=14359#prettyPhoto

http://www.damitv.pl/wiadomosci/8405,centralna-akademia-na-dzien-hutnika

08

Maj
Msza Święta w intencji Hutników

W niedzielę 8 maja 2016 roku w Kolegiacie w Głogowie odbyła się uroczysta Msza Święta dla pracowników Huty Miedzi Głogów z okazji wspomnienia patrona św. Floriana, na której obecne były parlamentarzystki z naszego regionu - Senator Dorota Czudowska oraz Poseł Ewa Szymańska. Msza rozpoczęła się o godz. 12.30 i przewodniczył jej J. E. Ks. Bp. Tadeusz Lityński.

04

Maj
Dzień Hutnika, Strażaka i Kominiarza

Szanowni Hutnicy, Strażacy, Kominiarze!

Jak co roku w Dniu Świętego Floriana - Waszego Patrona - obchodzicie swoje święto.        

Wasza praca jest ciężka i często niebezpieczna.

Doceniając Wasz trud, życzę wszelkiej pomyślności, bezpiecznych powrotów do domu, satysfakcji z wykonywanej pracy i radości w rodzinach.

Niech Święty Florian czuwa nad Wami. Szczęść Boże!                                                                                       

Dorota Czudowska - Senator RP

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com