Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

23

Maj
Konferencja "Poznaj prawdę o uzależnieniach XXI w."

W dniu 11 czerwca 2016 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy (aula przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kopernik) odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Poznaj prawdę o…”. Tym razem zostanie podjęty temat uzależnień XXI w., czyli m.in. nałogowa obecność on-line, bigoreksja, hazard, pornografia. Prelekcje i świadectwa wygłoszą doświadczeni terapeuci z Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy:

Bernard Dawicki oraz Iwona Beata Koleśnik. Zostanie także zaprezentowana Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

     Organizatorami konferencji są: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Prawo i Sprawiedliwość z Legnicy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Panią Senator Dorotę Czudowską i Panią Poseł Ewę Szymańską.

     Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane tym problem, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy…

Do tej pory odbyły się konferencje z cyklu „Poznaj prawdę o…”:

1. „Poznaj prawdę o in vitro” – 23.03.2013 r.

2. „Poznaj prawdę o gender” – 12.10.2013 r.

3. „Poznaj prawdę o antykoncepcji” – 22.03.2014 r.

 

20

Maj
Dzień strażaka w Legnicy

Dnia 20 maja 2016 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską PSP w Legnicy przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy i Urzędu Miasta w Legnicy. W imieniu Senator Doroty Czudowskiej udział w uroczystości wzięła dyrektor biura Izabela Wańkowicz. Ponadto uczestniczyli w uroczystości również przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji na co dzień współpracujących ze Strażą Pożarną, reprezentanci ochotniczych straży pożarnych, władze legnickiego Koła Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa RP, jak również funkcjonariusze i pracownicy cywilni tutejszej Komendy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra działająca przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale, odznaczenia, podziękowania za współpracę osobom wspierającym funkcjonowanie straży pożarnej oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

http://www.straz.legnica.eu/dzien-strazaka-2016/

15

Maj
Uroczystości w Żarkach Wielkich, gmina Trzebiel

W niedzielę 15 maja 2016 roku Senator Dorota Czudowska brała udział w uroczystościach kresowo-patriotycznych, odbywających się w Żarkach Wielkich. Związane były one z odsłonięciem Pomnika Żołnierza Polskiego w ramach obchodów 70 Rocznicy Osadnictwa Wygnańców Kresowych na Łużycach i Ziemi Lubuskiej. Ponadto tego dnia pani Senator gościła na uroczystości nadania imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum w Ruszowie (gmina Trzebiel), na którą składały się:

- Msza Św., celebrowana przez Biskupa, gdzie m.in. poświęcono sztandar dla Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich;

- odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Żołnierza Polskiego;

- uroczystość Nadania Imienia Szkole „Orląt Lwowskich” i przekazania sztandaru.

http://www.jagodzin.pl/index.php/367-przywitalismy-nowa-szkole-im-orlat-lwowskich-w-zarkach-wielkich

http://prawomiejscowe.pl/institution/17423/legalact/18/17423/htmlpreview

http://trzebiel.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=1&artykul=2336&akcja=artykul

http://gorzow.tvp.pl/25351944/odslonieto-monument-upamietniajacy-zolnierza-polskiego

13

Maj
Wręczanie odznaczeń dla głogowskich hutników

W piątek 13 maja 2016 roku kilkadziesiąt osób zasłużonych dla zakładu pracy Huty Miedzi "Głogów" odebrało odznaki i statuetki, a 41 hutników otrzymało pamiątkowe zegarki za jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. W uroczystości w głogowskim MOK-u brała udział w imieniu Senator Doroty Czudowskiej dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. W spotkaniu wziął udział zarząd miedziowej spółki z prezesem Krzysztofem Skórą oraz dyrektorzy głogowskiej huty.

http://www.tygodnikglogowski.pl/artykul/9992946,w-glogowie-maj-nalezy-do-hutnikow,1,id,t,sg.html#galeria-material

09

Maj
Legnickie Obchody Dnia Hutnika

W poniedziałek 9 maja 2016 roku odbyła się coroczna akademia wręczania okolicznościowych odznaczeń zasłużonym pracownikom Huty Miedzi "Legnica". Na spotkaniu obecna była poseł Ewa Szymańska, a w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej, dyrektor biura Izabela Wańkowicz.

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/index.php/nggallery/page/2?p=14363

http://fakty.lca.pl/legnica,news,59089,Legniccy_hutnicy_maj_powody_do_wi_towania.html

http://foto.lca.pl/foto,1462800524,foto.html

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/dzien-hutnika-w-legnicy-zdjecia,3731170,gal,t,id,tm.html

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/36-region/3534-dzien-hutnika

08

Maj
Spotkanie w lubińskim Klubie Gazety Polskiej

W niedzielę 8 maja pani Senator Dorota Czudowska oraz pani poseł Ewa Szymańska uczestniczyły w zorganizowanym przez Klub Gazety Polskiej w Lubinie spotkaniu z panią Zuzanną Kurtyką - lekarzem, specjalista chorób dzieci i wdową po Januszu Kurtyce (prezesie IPN w latach 2005-2010), który zginął w Smoleńsku.

08

Maj
Msza Święta w intencji Hutników

W niedzielę 8 maja 2016 roku w Kolegiacie w Głogowie odbyła się uroczysta Msza Święta dla pracowników Huty Miedzi Głogów z okazji wspomnienia patrona św. Floriana, na której obecne były parlamentarzystki z naszego regionu - Senator Dorota Czudowska oraz Poseł Ewa Szymańska. Msza rozpoczęła się o godz. 12.30 i przewodniczył jej J. E. Ks. Bp. Tadeusz Lityński.

06

Maj
Centralne uroczystości Dnia Hutnika w Głogowie

Podczas tegorocznych centralnych uroczystości z okazji Dnia Hutnika, na Akademii Centralnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie m. in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył wyróżnionym Hutnikom medale za długoletnią służbę.

W akademii, w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej, uczestniczyła dyrektor biura Izabela Wańkowicz. Obecny był prezes KGHM Polska Miedź Krzysztof Skóra, a także inni oficjele z władz miedziowego koncernu i powiązanych z nim spółek. Tradycyjnie nie zabrakło polityków i samorządowców. W uroczystościach wzięła udział m. in. Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska.

Po akademii odbyły się tradycyjnie Hutnicza Karczma oraz Comber Babski. Tegoroczna karczma została zorganizowana w Głogowie dla braci hutniczej z terenu zagłębia miedziowego. Tematem przewodnim imprezy był sport. Bawili się na niej hutnicy z Głogowa, Legnicy i Orska.

Z okazji święta, na Centralnym Babskim Combrze hutniczki przygotowały zabawę z góralskimi tańcami, zabawami i śpiewami.

http://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/12005,Dzien-Hutnika-uroczystosci-KGHM-Polska-Miedz-w-Glogowie.html

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/?p=14359#prettyPhoto

http://www.damitv.pl/wiadomosci/8405,centralna-akademia-na-dzien-hutnika

04

Maj
Dzień Hutnika, Strażaka i Kominiarza

Szanowni Hutnicy, Strażacy, Kominiarze!

Jak co roku w Dniu Świętego Floriana - Waszego Patrona - obchodzicie swoje święto.        

Wasza praca jest ciężka i często niebezpieczna.

Doceniając Wasz trud, życzę wszelkiej pomyślności, bezpiecznych powrotów do domu, satysfakcji z wykonywanej pracy i radości w rodzinach.

Niech Święty Florian czuwa nad Wami. Szczęść Boże!                                                                                       

Dorota Czudowska - Senator RP

02

Maj
Delegacja na obchodach Dnia Polonii w Budapeszcie

Obchody Dnia Polonii i Polaków poza granicami rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Polonii świata w dniu 2 maja 2016 r. w Polskim Kościele w Budapeszcie. Udział w nich wzięła Senator Dorota Czudowska wraz z delegacją oraz Marszałkiem Senatu RP.

W Domu Polskim w Budapeszcie delegacja Senatu RP spotkała się z przedstawicielami tutejszej Polonii, zwiedziła Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii oraz siedzibę Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego. Marszałek podkreślił, że cieszy się, iż to właśnie razem z węgierską Polonią obchodzi to święto.

Zdjęcia:

https://www.flickr.com/photos/senatrp/26695214382

Więcej informacji pod adresem:

https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,8680,delegacja-senatu-na-obchodach-dnia-polonii-w-budapeszcie.html

http://www.polonia.hu/index.php/pl/hirek/3592-marszalek-senatu-odwiedzil-wegry-w-dzien-polonii-i-polakow-za-granica

http://www.polonia.hu/index.php/pl/hirek/3588-swiatowy-dzien-polonii-i-polakow-za-granica

http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/fotogaleria/dzien_polonii_i_polakow_za_granica___budapeszt_2016

http://www.tvp.pl/polonia/informacje/polacy-na-swiecie/kalendarz/delegacja-senatu-na-obchodach-dnia-polonii-w-budapeszcie/25202071

http://serwis.chrystusowcy.pl/kalendarium-wpis/obchody-dnia-polonii-w-budapeszcie/1757

28

Kwi
Nadanie Szkole Podstawowej w Trzebielu imienia Orła Białego

Po dwóch latach systematycznych przygotowań odbyła się uroczystość nadania imienia Orła Białego Szkole Podstawowej w Trzebielu. Współfundatorem sztandaru z logiem oraz nazwą szkoły jest Senator Dorota Czudowska.

http://trzebiel.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=332&strona=1

http://zgg.gosc.pl/gal/pokaz/3117253.Szkolne-swieto-w-Trzebielu#gt

http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/idn:15496.html

http://zary-zagan.regionalna.pl/ps-258228-imie-dla-szkoly/

25

Kwi
Spotkanie w Krzeszowie

W poniedziałek 25 kwietnia 2016 r. miało miejsce spotkanie przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam w Krzeszowie, w którym uczestniczyły Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska. W gotyckiej fraternii w klasztorze, pamiętającej jeszcze czasy Piastów, została wygłoszona o 16.30 katecheza dla zgromadzonych. O 17.30 miała miejsce w kościele mariackim inscenizacja ,,Chrzest Mieszka I” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Krzeszowie. O godz. 18.20 rozpoczęła się transmisja w Telewizji Trwam z krzeszowskiego kościoła mariackiego. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji legnickiej JE ks. bp Marek Mendyk.

http://www.opactwo.eu/index.php/galeria/category/326-2016-04-tv-trwam-i-radio-maryja

http://www.opactwo.eu/index.php/aktualnoci-2/909-telewizja-trwam-i-radio-maryja-w-krzeszowie-2016

http://tv-trwam.pl/film/spotkanie-rodziny-radia-maryja-w-sanktuarium-matki-bozej-laskawej-w-krzeszowie-1

28

Kwi
Transmisje z Senatu RP

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA TRANSMISJI Z SENATU RP!

http://www.senat.gov.pl/transmisje/

25

Kwi
Uroczystość wręczenia Odznaczeń Wolności i Solidarności

25 kwietnia  2016 r. w auli wrocławskiego Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności działaczom opozycji z lat 1956–1989. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała Dyrektor Biura Senatorskiego Izabela Wańkowicz.

Prezes IPN, dr Łukasz Kamiński podkreślił, że Krzyż Wolności i Solidarności to odznaczenie wzorowane na ustanowiony w latach 30. XX wieku Krzyżu Niepodległości II RP.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, konsulatów honorowych, a także liczna reprezentacja stowarzyszeń i organizacji kombatanckich. Nie zabrakło również harcerzy, dziennikarzy, a przede wszystkim – rodzin odznaczonych.

W imieniu odznaczonych przemowę wygłosił ksiądz Czesław Nowak.

https://ipn.gov.pl/aktualnosci/2016/wroclaw/uroczystosc-wreczenia-krzyzy-wolnosci-i-solidarnosci-wroclaw,-25-kwietnia-2016

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com