Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

01

Wrz
Uroczyste otwarcie przedszkola w Rzeszotarach

W Gminie Miłkowice, w  Rzeszotarach rok szkolny 2021r, rozpoczęto otwarciem nowego przedszkola. Wielka radość dla władz gminy, a przede wszystkim dla maluchów, którzy już korzystają z tych nowych, wspaniale wyposażonych, kolorowych i przyjaznych pomieszczeń. Pasowania grupy pięciolatków razem      ze Starostą Legnickim Adamem Babuśką dokonała pani poseł Ewa Szymańska. Pani Grażyna Majchrzyk w imieniu pani senator odczytała list gratulacyjny, który przekazała na ręce pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeszotarach.

 

28

Sie
Dożynki w gminie Jerzmanowa

Na zaproszenie Wójta Gminy Jerzmanowa Pana Lesława Golby, Izabela Wańkowicz dyrektor biura poselsko-senatorskiego w imieniu senator Doroty Czudowskiej oraz poseł Ewy Szymańskiej, wzięła udział w dożynkach gminnych 2021, które były połączone z uroczystym otwarciem STODOŁY KULTURY w Jerzmanowej - nowego miejsca, gdzie mieszkańcy gminy będą mogli spędzać wolny czas, m.in. grając w kręgle. Dyrektor biura przekazała życzenia oraz gratulacje rolnikom oraz mieszkańcom gminy a starostom dożynek wręczyła upominki.

więcej informacji na:
https://www.gckjerzmanowa.pl/aktualnosci/2021/wrzesien/dozynki-gminy-jerzmanowa-2021?fbclid=IwAR1GPSWk2fgJ6LWsV046r6IO16WAc2swAajq5fuzABDqpYHdfaRLXAL3k_k

 

 

28

Sie
Dożynki w Legnickim Polu

W ostatnią sobotę sierpnia Pani Poseł Ewa Szymańska  w imieniu swoim i Pani Senator Doroty Czudowskiej  uczestniczyła w Uroczystości Dożynkowej w Legnickim Polu, jakże ważnym święcie wszystkich rolników i ich plonów. Uroczystość zainicjowała Msza Święta, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu. Po zakończeniu liturgii odbył się korowód dożynkowy na camping. Bardzo ważnym elementem całej uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym pierwsze trzy miejsca i nagrody zdobyły sołectwa: Księginice, Bartoszów, Raczkowa.

 

21

Sie
Dziękczynienie Panu Bogu i chleb dla ludzi.

Pani Senator Dorota Czudowska, jak każdego roku, odwiedza rolników podczas Dożynek Gminnych . W tym roku pierwsze dożynki były w Gminie Radwanice . Pani senator złożyła rolnikom podziękowanie za ich trud i ciężką pracę.

15

Sie
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Bohaterów Walki o Wolną Polskę

Nowa Wieś Legnicka uczciła 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W niedzielę 15 sierpnia na Skwerze Narodów, w sercu wsi uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Bohaterów Walki o Wolną Polskę. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Bartłomieja.

Oficjalne odsłonięcie tablicy ufundowanej przez Powiat Legnicki oraz Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś” planowano na 2020 rok, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, niestety wówczas plany pokrzyżowała pandemia.

W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej oraz Pani Poseł Ewy Szymańskiej kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

14

Lip
Protokół w sprawie powołania jury 6. edycji konkursu „List do Taty”

 

pro

25

Cze
Podziękowania od Fundacji od serca "Faustynka"

faustynka

22

Maj
Polski Ład

22 maja 2021 r. odbyła się w Legnicy konferencja prasowa z udziałem ministra Krzysztofa Kubowa, senator Doroty Czudowskiej, poseł Ewy Szymańskiej oraz samorządowców powiatowych, promująca główne założenia akcji rządowej Polski Ład:

    - 18 mln Polaków zapłaci mniejsze podatki;
    - zerowy podatek przy płacy minimalnej;
    - kwota wolna od podatku 30tys.;
    - II próg podatkowy 120 tys.;
    - emerytura bez podatku;
    - 7% PKB na zdrowie;
    - mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70m2 bez formalności;

Polski Ład to realna budowa polskiej klasy średniej, stabilnej i niezależnej finansowo, to sprawiedliwe podatki dla polskich rodzin.

https://fakty.lca.pl/legnica,news,84566,Polski_ad_Zyskaj_na_nim_prawie_wszyscy.html#dalej
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/39017-prezentuja-polski-lad
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/33306-promowali-polski-nowy-lad-foto

 

21

Maj
Legnica 21 maja 2021 - konferencja prasowa

Dzisiaj Pani Senator zorganizowała konferencję prasową w Legnicy nt. podziału środków z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury na rok 2021.


Wyraźnie podkreśliła, że Legnica otrzymała na przebudowę ul. Leszczyńskiej wraz z mostem na Czarnej Wodzie 2 mln 161 tys. zł.
Jest to  trzecia kwota pod względem dofinansowania inwestycji na Dolnym Śląsku,  przeznaczona na realizację zadań ustalonych wspólnie przez stronę rządową i samorządową.

 

12

17

Maj
Podziękowania od Burmistrza Chocianowa

podziekowanie 17 05

17

Maj
Uroczyste obchody Dnia Strażaka - Polkowice

Wraz z obchodami Dnia Strażaka w Polkowicach nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


Strażakom wręczono medale, odznaczenia  i awanse. W przemówieniach były słowa uznania i wdzięczności. Szczególnie poruszające słowa Ks. Kustosza z Sanktuarium w Jakubowie, gdzie dwa tygodnie temu spłonął dach zabytkowej plebanii. Symboliczny hołd oddano wszystkim Strażakom składając kwiaty pod figurą św.Floriana.

 

11

Maj
Wizyta Konsula Generalnego Węgier w Krakowie

W dniu wczorajszym kurtuazyjną wizytę w Legnicy złożył Konsul Generalny Węgier w Krakowie Pan Tibor Gerencser oraz Wicekonsul Węgier we Wrocławiu Pan Sandor Nadeczky.
Spotkanie i rozmowy odbyły się w biurze poselsko- senatorskim z udziałem pani Poseł Ewy Szymańskiej - obie pracujemy  w Polsko-Węgierskiej Grupie Parlamentarnej oraz Starosta Legnicki Pan Adam Babuśka.


Goście złożyli kwiaty pod tablicami:  ofiar katastrofy smoleńskiej w Katedrze Legnickiej oraz w Rynku pod tablicą upamiętniającą solidarność  polaków z węgierską rewolucją o walkę i wolność w 1956 r. ufundowaną legnicznom przez rząd Węgier w 2017 r. oraz spotkali się z dziennikarzami. Piękna pogoda umożliwiła spacer po pięknym i zabytkowym centrum Legnicy.

 

https://fakty.lca.pl/legnica,news,84412,Konsul_Generalny_W_gier_z_wizyt_w_Legnicy.html
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/33156-konsul-wegier-z-wizyta-w-legnicy-foto
https://legnica.naszemiasto.pl/konsul-generalny-wegier-z-wizyta-w-legnicy-zobaczcie/ar/c15-8270596

 

 

17

Maj
Chojnów - otwarcie nowego punktu szczepień COVID-19

Dzisiaj ruszył w Chojnowie przy ul. Matejki 1 na hali sportowej nowy punkt szczepień COVID-19.
Duże uznanie dla Starosty Legnickiego A. Babuśki oraz Burmistrza Chojnowa J.Serkiesa, ponieważ to oni od dawna zabiegali o jego uruchomienie.

 

05

Maj
Uroczyste odsłonięcie pomnika w Hołdzie Strażakom

W Chocianowie senator Dorota Czudowska oraz poseł Ewa Szymańska wzięły udział w uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie strażakom z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej za ich ofiarność i odwagę w ratowaniu życia, mienia i środowiska. Ceremoniału odsłonięcia dokonała Pani Elżbieta Witek Marszałek Senatu RP. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych na czele z st. bryg. Markiem KAMIŃSKIM, Dolnośląskim Komendantem PSP oraz przedstawicielami władz samorządowych.


https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/polkowice/33098-marszalek-sejmu-odslonila-pomnik-w-holdzie-rycerzom-sw-floriana-foto

 

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com