Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

15

Mar
konferencja prasowa pt. „Apel do opozycji - przestańcie hejtować szpitale rezerwowe”

W dniu dzisiejszym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości organizowali w całej Polsce konferencje prasowe z apelem do opozycji - nie hejtujcie szpitali rezerwowych.
W Legnicy konferencja odbyła się przed modułowym szpitalem tymczasowym dla osób zakażonych COVID-19 na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.
„Mój apel do opozycji to głównie: nie siejcie niepokoju wśród Polaków podważając wszystkie decyzje Rządu związane z tworzeniem szpitali tymczasowych, organizacją szczepień i zasadnością wydatków na te cele.”
Ten niepokój skutkuje m.in. brakiem dyscypliny części społeczeństwa w zachowaniu podstawowej pierwszej linii obrony przed zakażeniem, tzw. MDD - maseczka, dystans, dezynfekcja.
W konferencji udział wziął także lekarz tego szpitala Paweł Grabek, radny Rady Powiatu legnickiego, który przedstawił dane o ilości chorych leczonych w tym szpitalu.
Szpital dla chorych na COVID-19 w Legnicy został otwarty 12 lutego br.  W tym czasie hospitalizowano ponad 170 osób. W dniu dzisiejszym na 96 łóżek zajętych jest 73, jak powiedział lekarz pracujący w tym szpitalu, przyjmowani są chorzy z całego województwa.


https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/37989-posel-szymanska-kolego-posle-zaangazuj-sie-w-wolontariat

 

12

Mar
15 marca Święto Narodowe Węgier

Święto obchodzone jako upamiętnienie rewolucji węgierskiej z 1848r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Republika Węgierska w tym roku, nie będzie świętować tak uroczyście  rocznicy, jak w latach poprzednich. Jednak Pani Senator Dorota Czudowska, jako członek grupy parlamentarnej polsko-węgierskiej pamięta o Święcie Narodowym Węgier składa wszystkim Węgrom najlepsze życzenia.

 

wegry2021

05

Mar
Wystawa Krzysztofa Okonia w Muzeum Miedzi w Legnicy

Jeszcze do końca kwietnia br. w legnickim Muzeum Miedzi  można obejrzeć wystawę malowanych na szkle obrazów krakowskiego artysty Krzysztofa Okonia pt. „Mój świat. Moja modlitwa.” Obejrzałam tę wystawę  i wszystkich bardzo zachęcam do wejścia w piękny i pełen blasku świat Starego i Nowego Testamentu. Podziw dla artysty oraz chwile zadumy i refleksji w sam raz na czas Wielkiego Postu.

 

zapro wystawa1zapro wystawa2 

01

Mar
1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W tym dniu składamy hołd naszym bohaterom, żołnierzom Wyklętym,  którzy po zakończeniu wojny wypełniając złożoną przysięgę żołnierską, nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną Polskę. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej wiązanki kwiatów pod obeliskiem „Ofiarom Bolszewizmu 1936-1956” składali pracownicy biura wraz  z Panią Poseł Ewą Szymańską oraz z Panem Adamem Babuśką  Starostą Legnickim.
Pracownicy biura na cmentarzu w Prochowicach uczcili pamięć Antoniego Rymszy, Żołnierza Wyklętego, składając kwiaty oraz zapalając znicze. „Cześć i chwała bohaterom!”.

 

12

Lut
Legnickie Pole otwarcie żłobka „Tęczowa Kraina”

Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu „Maluch+”, na którą gmina otrzymała dotację. W uroczystości otwarcia  udział wzięli Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, parlamentarzyści senator Dorota Czudowska, senator Krzysztof Mróz, Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska oraz władze samorządowe województwa, powiatu i sąsiednich gmin.

https://foto.lca.pl/foto,1613143838,T_czowa_kraina_w_Legnickim_Polu_ju_czeka_na_dzieci.html

 

 

12

Lut
Otwarcie szpitala modułowego dla chorych na Covid-19

Uroczyste otwarcie modułowego szpitala covidowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Nowy szpital dedykowany jest pacjentom z całego regionu. Może on przyjąć 96 pacjentów. Sponsorem obiektu  jest KGHM Polska Miedź S.A

19

Gru
Boże Narodzenie A.D. 2020

zyczenia 2020 senator

11

Gru
Konferencja prasowa

Konferencja prasowa zorganizowana przez legnickich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz Starostę Legnickiego Pana Adama Babuśkę.

Przed starostwem powiatowym w Legnicy senator Dorota Czudowska i Starosta Legnicki A. Babuśka poinformowali o środkach finansowych , które nasz region otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 12 miliardów złotych trafi do najmniejszych polskich miejscowości, z tego  700 mln na Dolny Śląsk. Dzięki tym środkom powstaną drogi, świetlice, przedszkola, zostaną odremontowane zabytki oraz skanalizowane wsie.

 

https://legnica.naszemiasto.pl/kasa-dla-regionu-legnickiego-z-rzadowego-funduszu/ar/c15-8042429

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36625-wielkie-pieniadze-dla-regionu-z-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

 

04

Gru
Mikołaj zawitał do Stowarzyszenia „Persona” w Legnicy

Tradycyjnie od kilku lat Pani Senator Dorota Czudowska  i Pani Poseł Ewa Szymańska organizują paczki mikołajkowe dla podopiecznych Stowarzyszenia „Persona”. W roku bieżącym  świętowanie wyglądało inaczej. Pandemia wirusa covid-19 pokrzyżowała nam plany, z uwagi na bezpieczeństwo paczki zostały przekazane pani dyrektor Lucynie Krawczyk przed drzwiami placówki przez dyrektora biura poselsko-senatorskiego Izabelę Wańkowicz oraz asystentki legnickich parlamentarzystek Grażynę Majchrzyk i Jolantę Kowalczyk.

 

 

Więcej na:
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36489-paczki-dla-podopiecznych-stowarzyszenia-persona
https://legnica.naszemiasto.pl/paczki-od-parlamentarzystek-prawa-i-sprawiedliwosci-w/ga/c15-8030169/zd/58329285

04

Gru
Święto Górniczego Stanu

Z okazji dnia święta Świętej Barbary - patronki górników w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej  kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie złożyła Grażyna Majchrzyk.


Pani Senator życzy wszystkim górnikom bezpiecznej pracy, by Święta Barbara miała w swojej opiece Was , Wasze Rodziny i strzegła Waszych miejsc pracy.
                    
Szczęść Boże.

 

11

Lis
Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku również w 102 Rocznicę Święta Niepodległości w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej i Pani Poseł Ewy Szymańskiej pracownicy biura złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi wydarzenia związane z uzyskaniem wolności. W związku z pandemią w tym  roku nasze Święto Narodowe obchodziliśmy inaczej niż w poprzednich latach. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami, a na naszych ustach są słowa hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła…”

 

16

Paź
42 lata temu usłyszeliśmy Habemus Papam

Dzisiaj w rocznicę tego dnia  pamiętamy o naszym Świętym Papieżu Janie Pawle II, o naszym wielkim Rodaku.  Składając kwiaty pod pomnikiem, wciąż pamiętamy o Twojej nauce, dziękujemy Ci Ojcze Święty.
W imieniu pani senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej kwiaty złożyły asystentki Grażyna Majchrzyk i Jolanta Kowalczyk.

 

02

Lis
Zmiana pracy biura senatorskiego

Szanowni Państwo,

informujemy, że biuro senatorskie z powodu pandemii COVID-19 od dnia 2-11-2020r. pracuje tylko w trybie zdalnym - pośrednim, tj. telefonicznie, mailowo, listownie.

 

Zapraszamy do kontaktu:

biuro senatorskie Doroty Czudowskiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 664 781 705, 76 818 00 27, 607 806 461

adres: 59-220 Legnica, pl. Słowiański 1

27

Wrz
ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO

Świętoszów Przysięga Wojskowa Żołnierzy  16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość poprzedziła Msza Święta. Przysięga, przemówienia, nagrody i defilada na Placu Garnizonowym odbyły się w nieustannych strugach ulewnego deszczu. Ale co tam deszcz ! Jutro Święto Wojsk Obrony Terytorialnej i Podziemnego Państwa Polskiego ,którego WOT jest spadkobiercą. Wszystkim dowódcom i żołnierzom składam wyrazy uznania oraz życzę wszelkiej pomyślności w służbie Ojczyźnie ,życiu rodzinnym i osobistym.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com