Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

23

Paź
69 Rocznica Powstania Węgierskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stoimy na granicy
wyciągamy ręce
i wielki sznur z powietrza
wiążemy bracia dla was

z krzyku załamanego
z zaciśniętych pięści
odlewa się dzwon i serce
milczące na trwogę

proszą ranne kamienie
prosi woda zabita
stoimy na granicy
stoimy na granicy

stoimy na granicy
nazywanej rozsądkiem
i w pożar się patrzymy
i śmierć podziwiamy

1956

Jeden z dwu wierszy, z których cenzura zdjęła poecie tytuł.

21

Paź
Debata Kandydatów na Senatora

21

Paź
Poparcie Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów

14

Paź
Debata p.t. "Aktywność Kobiet"

14

Paź
Ulotka wyborcza Senator Doroty Czudowskiej

06

Paź
Kandyduję do Senatu

27

Wrz
XVI Święto Miodu i Wina w Przemkowie

Świętowanie rozpoczęto ekumeniczną Mszą Świętą w kościele greckokatolickim p.w. św. Kosmy i Damiana w Przemkowie.

         Uczestnicy nabożeństwa przeszli orszakiem do parku, gdzie po przywitaniu gości odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w trzech kategoriach: za wzorowe pasieki, wzorowe gospodarstwa pasieczne i wzorowe miody według gatunków.

         Po raz trzeci tytuł wzorowego gospodarstwa przypadł państwu Śmieszkom z Przemkowa. Tytuł wzorowej pasieki uzyskał pan Mendaluk z Kowar, a jednym z najlepszych miodów okazał się miód lipowy z Wojkowic.

         Na stoiskach można było zaopatrzyć się w miody i pszczele produkty najwyższej jakości. Wśród ogromnej ilości uczestników przemkowskiego święta była pani Senator Dorota Czudowska i Ewa Szymańska – dyrektor jej biura.

25

Wrz
Ambasador Węgier w Legnicy - Dr. Ivan Gyurcsik gościem Senator Czudowskiej

  Dzisiaj na zaproszenie Senator Doroty Czudowskiej przybyli do Legnicy J. E. Dr. Ivan Gyurcsik - Ambasador Węgier w Polsce, wraz z Małżonką oraz Pal Attila Illes - Wicekonsul, sekretarz sekcji politycznej. Przypomnijmy, że Pani Senator jest wiceprzewodniczącą Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej. Goście, wraz z Senator  Czudowską, uczestniczyli w ratuszu na spotkaniu z  Prezydentem Miasta Legnicy - Tadeuszem Krzakowskim i przedstawicielami władz miasta, następnie wzięli udział konferencji prasowej. Kolejnym punktem wizyty było złożenie kwiatów pod pomnikiem Zesłańców Sybiru. Po krótkim spacerze wzięli udział we Mszy Św. w Legnickiej Katedrze, a po nabożeństwie złożyli kwiaty pod Tablicą Smoleńską. Ambasador, jego Małżonka, Wicekonsul oraz pani Senator złożyli wizytę w Muzeum Miedzi, po czym udali się do Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej na otwarcie wystawy p.t. "Historia Przyjaźni Polski i Węgier" oraz spotkanie z Grupą Przyjaciół Węgier.

18

Wrz
Pomnik Zesłańcom Sybiru

 W Legnicy stanął pomnik poświęcony Sybirakom, poświęcony Polakom zesłanym w głąb (wówczas) Związku Sowieckiego, po napaści 17.września 1939 roku. W rocznicę sowieckiego najazdu odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika, poprzedzone uroczystą Mszą św w kościele św.Trójcy. Wśród uczestników tego doniosłego wydarzenia - przedstawicieli środowisk sybirackich i kombatanckich, duchowieństwa, władz państwowych, samorządowych, uczniów, mieszkańców była obecna Senator Dorota Czudowska. Pomnik po odsłonięciu został poświęcony przez J. E. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, któremu towarzyszyli hierarchowie innych wyznań. W asyście kompanii honorowej wojska,orkiestry policji bohaterom zesłania oddano hołd i salwę honorową, złożonono wieńce i kwiaty.

15

Wrz
Konferencja prasowa - przedstawienie kandydatów do Parlamentu

Pan poseł Adam Lipiński , wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, zaprezentował kandydatów do Parlamentu z okręgu nr 1 (legnickiego).

Senator Dorota Czudowska ponownie ubiega się o mandat senatora.

W gronie kandydatów do sejmu jest Ewa Szymańska – legnicka radna, dyrektor biura senatorskiego oraz szefowa 1. Komitetu PiS w Legnicy.

14

Wrz
Akcja zbierania podpisów zakończona sukcesem!

Bardzo pięknie  dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje poparcie dla kandydatów do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, oraz  dla pani Doroty Czudowskiej, która ponownie ubiega się o mandat senatora. Równie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swoją uwagę, czas i zaangażowanie w akcję zbierania podpisów. Zebraliśmy ich więcej niż dwukrotnie  wymaganą liczbę! 

08

Wrz
Ostatnie Pożegnanie

Wczoraj na cmentarzu komunalnym w Legnicy pożegnaliśmy naszego śp. Kolegę Damiana. Wieczorem o godz. 20.00 odbyło się „Spotkanie milczenia – stop zabijaniu na przejściach”. Rodzina i przyjaciele śp. Damiana zebrali się w pobliżu miejsca wypadku. Zapalono znicze i trwano milczeniu.

http://www.legnica.fm/index.php/38-fakty-legnica/25474-afsg

http://fakty.lca.pl/legnica,news,54952,Uczcili_pamiec_ofiary_pijaka_za_kierownica.html

11

Wrz
Wystawa medali p.t. "Wobec Świętości"

W Muzeum Miedzi w Legnicy została otwarta wystawa papieskich medali zatytułowana "Wobec Świętości". Wernisaż zgromadził wielu legniczan, wśród gości znaleźli się J.E. Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, senator Dorota Czudowska oraz autorzy eksponatów. Ponad 70 najwybitniejszych polskich medalierów zgromadziło na wystawie swoje dzieła, opowiadające o fenomenie świętości poprzez św. Jana Pawła II. Ponad 90 medali głównie z brązu, ale także ze szkła i drewna przedstawia drogę do świętości.

07

Wrz
Dożynki Powiatu Polkowickiego w Grębocicach

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com