Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

04

Gru
Konkurs „Orzeł Biały – nasza duma"

 

Szanowni Państwo,

Pani Dorota Czudowska - Senator RP przystąpiła, w roli współorganizatora, do ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały – nasza duma". Konkurs organizowany jest przez kancelarię Senatu RP z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Partnerami konkursu są poszczególne wojewódzkie kuratoria oświaty.

Jest to konkurs plastyczny, skierowany do uczniów klas IV–VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, mogą też wziąć w nim udział podopieczni placówek oświatowo-wychowawczych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i dokumentacją konkursową.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału.

 

 

https://senat.edu.pl/orzel-bialy/
https://www.kuratorium.wroclaw.pl/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-orzel-bialy-nasza-duma

 

21

Lis
Konferencja poświęcona zdrowiu pt. ”Po pierwsze zdrowie”

W dniu 21.11.2017r. w Senacie RP odbyła się kolejna konferencja poświęcona zdrowiu pt. ”Po pierwsze zdrowie”. Patronat nad konferencją objął Stanisław Karczewski  Marszałek Senatu.


Wykładowcami byli wybitni profesorowie nauk medycznych:


1.    prof. dr hab. Henryk Skarżyński
2.    prof. dr hab. Witold Różyłło
3.    prof. dr hab. Renata Górska
4.    prof. dr hab. Tomasz Konopka
5.    prof. dr hab. Iwona Grabska –Liberek
6.    prof. dr hab. Grzegorz Opolski
7.    prof. dr. hab. Maria Barcikowska
8.    prof. dr. hab. Grzegorz Opala
9.    prof. dr. hab. Jarosław Sławek
10.    prof. dr. hab. Sławomir Majewski
11.    prof. dr. hab. Piotr Andziak
12.    dr Witold Cieśla
13.    prof. dr. hab. Mirosław Jarosz
14.    dr. hab. Krzysztof Kochanek

 

Goście po brzegi wypełnili salę konferencyjną w gmachu Senatu. Lekarze, przedstawiciele organizacji społecznych i wielu dziennikarzy; to szczególnie ważni uczestnicy konferencji, gdyż bez mediów nie zdołamy uświadomić społeczeństwa o zagrożeniach chorobami cywilizacyjnymi i zachęcić do Zdrowego Stylu Życia.  Uczestniczyłam w tej konferencji i zachęcam do zapoznania się z publikacją debaty na stronie Senatu RP.


Życzę wszystkim zdrowia
DOROTA CZUDOWSKA

 

{gallery slider=boxplus.carousel}21-11-2017{/gallery}

18

Lis
ZAPROSZENIE na konferencję "Dumni z Polek"

 

28 listopada br., tj. wtorek o godz. 17.00 w hotelu QUBUS  odbędzie się konferencja inaugurująca obchody Roku Praw Kobiet. W panelu dyskusyjnym weźmie udział  Senator RP Dorota Czudowska.


Serdecznie zapraszamy

RPK zaproszenieFB

13

Lis
gmina Ruja - Święto Niepodległości

Pani Senator Dorota Czudowska uczestniczyła w Uroczystej Akademii z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Wągrodnie gmina Ruja.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}13-11-2017{/gallery}

11

Lis
Obchody Święta Niepodległości listopad 2017

10 listopada Warszawa –społeczne obchody Święta Niepodległości.
Senator Dorota Czudowska  brała udział we Mszy Św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, a następnie w Marszu na plac Piłsudskiego, pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego oraz grób Nieznanego Żołnierza, gdzie przemawiał prezes PiS Pan Jarosław Kaczyński.

11 listopada Legnica . Uroczystości rozpoczęły się w legnickiej Katedrze Mszą Św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył J.E. Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski. Po zakończonej mszy św. Pani senator Dorota Czudowska i pracownicy biur Pani poseł Ewy Szymańskiej oraz Pana posła Adama Lipińskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego. Zapalono również znicze.
Następnie na legnickim Rynku odbył się piknik patriotyczny. W obecności władz miasta, zaproszonych gości, mieszkańców Legnicy oraz Kompanii Honorowej X Brygady Kawalerii Pancernej  im. gen. Maczka z Świętoszowa odczytano Apel Poległych , następnie odbyła się przysięga uczniów VII L.O. klas mundurowych. Uczniowie od Pani senator otrzymali, jak w latach ubiegłych, różę z białoczerwoną chorągiewką.

W godzinach wieczornych  w Centrum Jana Pawła II  przy parafii p.w. Królowej Polski odbył się koncert otwarty „Dla Niepodległej” Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy „ROTA” ze Złotoryii. Organizatorami koncertu były Dorota Czudowska Senator RP oraz Ewa Szymańska  
Poseł na Sejm RP. Przemówienia pań parlamentarzystek otworzyły to piękne, patriotyczne  wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 300 osób. Wspaniały koncert zakończył toast za Ojczyznę.

 

http://fakty.lca.pl/legnica,news,30456,Obchody_Swieta_Niepodleglosci_w_Legnicy.html
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/20-fakty-region/19000-patriotyczny-koncert-roty-i-toast-za-ojczyzne

 

{gallery slider=boxplus.carousel}11-11-2017{/gallery}

 

08

Lis
Koncert dla Niepodległej

PLAKAT KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ2

03

Lis
Patronką Wyższej Szkoły Medycznej jest Maria Skłodowska-Curie


Na dziedzińcu Wyższej Szkoły Medycznej w 150 rocznicę urodzin noblistki Marii Skłodowskiej - Curie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy jej pamięci. Wyższa Szkoła Medyczna przy ulicy Powstańców Śląskich jest imienia Marii Skłodowskiej - Curie. W imieniu Doroty Czudowskiej Senatora RP w uroczystości wzięła udział asystentka Grażyna Majchrzyk, która złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą Marii Skłodowska Curie. Polska uczona jest szczególnie bliska sercu Pani Senator, gdyż jako lekarz onkolog oraz Dyrektor Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej w którym wykonywane są badania mammograficzne , ceni osiągnięcia naukowe wykorzystywane w dziedzinie radiologii i radioterapii.


http://foto.lca.pl/foto,1509725177,Odsloniecie_tablicy_poswieconej_Marii_Sklodowskiej_Curie.html

 

{gallery slider=boxplus.carousel}03-11-2017{/gallery}

 

30

Paź
Konkurs - „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia”

Witam serdecznie, zwracam się do Państwa – czytelników mojej strony z powiatów: polkowickiego i głogowskiego o rozpropagowanie konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim, który organizuję wspólnie z Posłem Wojciechem Zubowskim. Szczególnie liczę na zainteresowanie nauczycieli i rodziców uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Proszę o zapoznanie się z załączonym  regulaminem, atrakcyjne nagrody warte są wielkiego tematu !

 

 

 

 

Attachments:
Download this file (Józef Piłsudski-regulamin konkursu.pdf)Józef Piłsudski-regulamin konkursu[ ]431 kB

22

Paź
Krzyż Kawalerski Orderu Węgierskiego dla Senator Doroty Czudowskiej

Przed rozpoczęciem koncertu Węgierskiego Chóru Dziewczęcego PRO MUSICA w legnickim Kościele Ewangielicko-Augsburskim pw. Marii Panny z rąk Pani Orsolya Zsuzsanny Kovacs Ambasadora Węgier w Polsce Pani Dorota Czudowska Senator RP otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Węgierskiego, przyznany przez  Prezydenta Węgier Janosa Adera za działalność na rzecz zacieśniania węgiersko polskich relacji politycznych i społecznych oraz popularyzacji kultury węgierskiej w Polsce.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}222-10-2017{/gallery}

18

Paź
Gala w Senacie RP konkursu „List do Taty"

18 października 2017 r. w Senacie RP odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 4. edycji konkursu „List do Taty", zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato.Net pod honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. Podczas uroczystości konkursowe listy odczytał aktor Radosław Pazura.

W gali tej wziął udział także laureat etapu okręgowego konkursu - organizowanego przez biuro senatorskie Doroty Czudowskiej – Karol Jamka uczeń Zespołu Szkół w Legnickim Polu wraz z rodzicami i nauczycielem koordynatorem konkursu Panią Moniką Geppert; wszystkim towarzyszyła Pani Senator.

Pobyt w Warszawie był pełen wrażeń i atrakcji. Laureatom i ich opiekunom oraz rodzicom zorganizowano zwiedzanie polskiego parlamentu czyli gmachów Sejmu i Senatu oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}18-10-2017{/gallery}

16

Paź
Serdecznie zapraszamy na koncert

plakat B1 podglad

12

Paź
Przemków nadanie imienia ulicy ks. Jana Skiby

Ks. dr Jan Skiba żył w latach 1916-1993, był proboszczem w Parafii pw. W.N.M.P. w Przemkowie w latach 1961-1993. Senator Dorota Czudowska wraz z pracownikiem biura Grażyną Majchrzyk uczestniczyły w tej niezwykłej dla Przemkowa uroczystości, nadania imienia ulicy ks. Jana Skiby. Jego niezwykłość przejawiała się w dobroci serca, kochał i szanował wszystkich ludzi. W roku 1946 -1947 był kapelanem we Wrocławiu, wzywanym do oddania ostatniej posługi kapłańskiej skazywanym na śmierć (często byli to bardzo młodzi ludzie, nastolatkowie wręcz dzieci) w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej. Jak strasznie trudny był dla niego ten okres pokazano w sfilmowanych wspomnieniach (archiwum TVP Wrocław).
A oto jego słowa:

„– Któregoś dnia było ich pięcioro – wspominał ks. Skiba. – Wśród nich 18-letnia dziewczyna, która miała w kieszonce książeczkę do nabożeństwa, modliła się żarliwie. Zwykle rozstrzeliwano na dziedzińcu więziennym, wtedy jednak skierowali nas do jakiejś szopy. Ustawili ich przy filarach, opaska na oczy, ręce do tyłu. Prokurator odczytał akt oskarżenia i wyrok, a oni śpiewali „Pod Twoją obronę”. Podałem krzyżyk do pocałowania, a oni jak na komendę krzyknęli „Jeszcze Polska nie zginęła”. W tej samej chwili oficer dał komendę do strzału. A potem jeden jedyny okrzyk – mamo!!!. Ten okrzyk prześladował mnie po nocach. Modliłem się za nich, odprawiałem msze w ich intencji, cierpiałem z nimi”.


Wielu Przemkowian pamięta swojego proboszcza, w Centrum Kultury pięknym wspomnieniom nie było końca, wszyscy byliśmy wzruszeni.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}223-10-2017{/gallery}

16

Paź
Wręczenie nagród dla zwycięzców IV edycji konkursu „List do Taty”

W dniu dzisiejszym w naszym biurze odbyła się konferencja prasowa oraz wręczenie nagród dla zwycięzców IV edycji konkursu okręgowego „List do Taty”, współorganizatora Dorotę Czudowską  Senator RP. Na konkurs ogłoszony przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, zespołu Tato. Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego, wpłynęły 174 prace uczniów kl . IV i V  z 25 szkół podstawowych.  Z okręgu wyborczego Pani senator przysłano prace z 13 szkół oraz 12 z poza jej okręgu. Jury powołane przez panią senator wyłoniło trzy najlepsze prace. Konkurs na etapie okręgowym wygrał list Karola Jamki ucznia z Zespołu Szkół z Legnickiego Pola. Drugie miejsce zajęła Polina Kopylova z Głogowa, a trzecie Mikołaj Meller z Jeleniej Góry. Podczas wręczania nagród  dzieci odczytały swoje listy. Był to niezwykle wzruszający moment, płakali także dziennikarze. Uczeń Karol Jamka wraz z rodzicami i nauczycielem koordynatorem w nagrodę w dniu 18 października br pojedzie na finał ogólnopolski do Warszawy, gdzie w Senacie Rzeczypospolitej Polski zostanie rozstrzygnięty konkurs.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}162-10-2017{/gallery}

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/list-do-taty-w-legnicy-zdjecia,4278502,gal,t,id,tm.html
http://pogodzinach.lca.pl/legnica,news,67043,Karol_napisa_list_do_taty_i_wygra_konkurs.html
https://legnica.gosc.pl/doc_pr/4254380.Tatusiu-Kochany
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/18581-dzieci-pisaly-ojcowie-plakali

 

06

Paź
Marsz Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA

Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Legnica jak każdego roku w październiku , miesiącu walki z rakiem piersi i w tym roku zorganizował marsz. Pomysłodawcą i inicjatorem takich marszów w Polsce jest pani senator Dorota Czudowska (lek. onkolog), która jest Prezesem Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA oraz członkiem stowarzyszenia EUROPA DONNA – Legnica. Marsz na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Legnicy. Prowadzi go i przygrywa Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej z Wrocławia. Członkinie ruchu wręczają różowe balony oraz koszulki w kolorze fuksji z logo EUROPA DONNA i logo sponsorów. Podczas marszów są rozdawane ulotki na temat profilaktyki raka piersi oraz ulotki promujące zdrowy styl życia. Wiadomo , że można chronić się przed zachorowaniem na raka i o takiej profilaktyce w tym dniu mówimy. W marszu brała udział młodzież szkół średnich z Legnicy, a także politycy . Była pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP, zaproszeni goście i sympatycy.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}06-10-2017{/gallery}

 

Więcej można obejrzeć w poniższych linkach:

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/marsz-ku-zdrowiu-w-legnicy-zdjecia,4268364,gal,t,id,tm.html
http://foto.lca.pl/foto,1507287146,XX_rozowy_Marsz_ku_Zdrowiu_przeszedl_ulicami_Legnicy.html

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com