Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28

Mar
Podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej

Do biura senatorskiego wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP za pomoc przy organizacji XX edycji „Dni Brytyjskich” od Dyrekcji Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Pani Senator ufundowała nagrodę publiczności, dużego pluszowego misia. Więcej o wydarzeniu pod datą 9 marca 2018r.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}28-03-2018{/gallery}

24

Mar
Dzień Solidarności Polsko Węgierskiej

Tegoroczny Dzień Solidarności Polsko Węgierskiej obchodzony 23 marca, Węgrzy i Polacy  świętowali w mieście Veszprém na Węgrzech. W Veszprém spotkali się Prezydent Polski Andrzej Duda i Prezydent Węgier János Áder . W licznej delegacji z Polski uczestniczyła Senator Dorota Czudowska, która jako wiceprzewodnicząca polsko-węgierskiej grupy parlamentarnej  przewodniczyła grupie parlamentarzystów  z Polski.

 

 

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Od 2007 roku 23 marca obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Odbywa się on na przemian w Polsce i na Węgrzech. W ubiegłym roku dzień przyjaźń świętowaliśmy w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku uroczystości organizuje węgierskie miasto nad Balatonem Veszprem. Senator Dorota Czudowska jest w składzie oficjalnej delegacji polskiej biorącej udział w tych uroczystościach.


Także w Legnicy obchodzono to święto. W przeddzień dnia przyjaźni, w Rynku, pod pamiątkową tablicą ufundowaną legniczanom przez rząd węgierski zebrała się grupa osób z flagami Polski i Węgier. Zaprezentowano logo tegorocznego dnia przyjaźni. Parlamentarzyści PiS – Dorota Czudowska Senator RP i w imieniu posłów Adama Lipińskiego i Ewy Szymańskiej - pracownik biura poselskiego, złożyli pod tablicą okolicznościowe wieńce. Krótkie przemówienie o przyjaźni polsko - węgierskiej, o uchwałach parlamentu Węgier i Polski oraz aktualnej sytuacji politycznej wygłosiła senator Dorota Czudowska. Głos zabrał także obecny przewodniczący Rady Miejskiej Legnicy Pan Wacław Szetelnicki oraz ks. Maciej Józefowicz, który wiele lat pracował na węgierskich parafiach i którego babcia była Węgierką.  Do Legnicy przyjechali także Państwo Pasternakowie - przyjaciele Węgrów z Polkowic, Pani Pasternak jest hungarystką.

 

Polak, Węgier – dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki,
oba zuchy, oba żwawi,
niech im Pan Bóg błogosławi.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}23-03-2018{/gallery}

20

Mar
"I Ty możesz być kucharzem", konkurs w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

Pani Senator została zaproszona na prezentację umiejętności uczniów ZSP w Rudnej w zawodzie kucharz. W jej imieniu w spotkaniu wzięła udział Izabela Wańkowicz dyrektor biura senatorskiego.  Prezentacja miała na celu zapoznanie wszystkich obecnych gości i uczniów z działaniami tych uczniów, którzy kształcą się w zawodzie kucharz. Goście zobaczyli, czego nauczyli się i jak radzą sobie w kuchni kucharze. Uczniowie zmierzyli się z kilkoma konkurencjami w stylu programu  "Master-Chef"  pt. "Moje drugie śniadanie do szkoły" a przygotowane przez uczniów potrawy były degustowane przez jury,  zaproszonych gości i pozostałych uczestników, którzy zachwycali się umiejętnościami i kunsztem przyszłych kucharzy. Całość prezentacji prowadziła pani Monika Świerbutowicz nauczyciel przedmiotów branżowych. Dzień ten był również okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej przybyłym na tę uroczystość gimnazjalistom.

{gallery slider=boxplus.carousel}20-08-2018{/gallery}

15

Mar
Święto Narodowe Węgier

Dzień ten upamiętnia rewolucję węgierską  z roku 1848. W walkach o wolność narodu węgierskiego uczestniczył także polski generał Józef  Bem. Z tej okazji serdecznie pozdrawiamy Naród Węgier i życzymy Węgrom wszelkiej pomyślności. W hołdzie bohaterom parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości Pani Dorota Czudowska Senator RP i Pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP złożyły okolicznościowy wieniec pod tablicą pamiątkową na legnickim Rynku. Tablicę odsłoniła podczas wizyty w Legnicy w dniu 22 października Pani Orsolyia Zsuzsanna Kovacs Ambasador Węgier w Polsce.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}15-03-2018{/gallery}

07

Mar
XX edycja Dni Brytyjskich

XX edycja Dni Brytyjskich organizowanych przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, którego dyrektorem jest  ksiądz Mariusz Jeżewicz.  W Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 10 młodych wokalistów, którzy rywalizowali prezentując piosenki anglojęzyczne. Nagrodę publiczności , dużego misia, ufundowała Pani Dorota Czudowska Senator RP. Zdobywcą nagrody publiczności była Aleksandra Małecka, uczennica Salezjańskiego LO. Nagrodę w imieniu Pani Senator wręczyła Grażyna Majchrzyk asystentka.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}07-03-2018{/gallery}

04

Mar
Rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

We Wrocławiu na Ostrowie Tumskim Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła , która znajduje się na ścianie kościoła pw. św. Marcina. V Prawd Polaków ustanowiono w 1938r. na kongresie Polaków w Berlinie. Po uroczystym złożeniu kwiatów, Pani Senator z Grażyną Majchrzyk - asystentką, wzięła udział we Mszy Świętej w Archikatedrze wrocławskiej, której przewodniczył JE Ks. ABP Józef Kupny metropolita Wrocławski, homilię wygłosił JE Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej.

 

rodzinarodla

 

Na zdjęciu od lewej: Dorota Czudowska Senator RP, Tadeusz Szczyrbak Prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu, Grażyna Majchrzyk Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP

 

{gallery slider=boxplus.carousel}04-03-2018{/gallery}

01

Mar
Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z uczniami szkół w Głogowie.

Pani Senator spotkała się z uczniami dwóch Szkół Podstawowych tj. SP. nr 10 im. M. Kopernika oraz Szkoły Aslan im. C.S Lewisa , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Pani Senator wręczyła uczniom wyróżnienia i dyplomy, a dzieci z zainteresowaniem pytały o jej pracę związaną z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie SP nr 10 przygotowali program na Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , deklamując patriotyczne wiersze w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}012-03-2018{/gallery}

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

Z okazji święta Żołnierzy Wyklętych Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Ofiary bolszewizmu w latach 1939 - 1956 (przy ul. Muzealnej) oraz pod tablicą na budynku byłej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Witelona (dawna szkoła medyczna), oddając hołd i czcząc pamięć wszystkich Żołnierzy Wyklętych.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}01-03-2018{/gallery}

15

Lut
Dzień Patrona w zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie

Pani Senator Dorota Czudowska po raz kolejny objęła patronatem konkurs nt. „Wiedzy o Irenie Sendler” w Zespole Szkół w Przemkowie oraz ufundowała nagrody dla laureatów i uczestników konkursu. W związku z trwającymi w tym dniu pracami senatu, Panią Senator reprezentowała Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP oraz Grażyna Majchrzyk asystent Senator Doroty Czudowskiej. W szkole odbyła się Gala podczas, której wręczone zostały dyplomy i nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc, wyróżnienia oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. Na ręce dyrektora szkoły Moniki Dźwigaj została przekazana Uchwała Sejmu w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej oraz materiały o Senacie i Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej do wykorzystania na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie. Uczniowie przygotowali piękną i wzruszającą inscenizację o Irenie Sendler obrazującą wyprowadzanie dzieci z getta w Warszawie i ich dramatyczne rozstania z rodzicami . W ten sposób Irena Sendler ocaliła około 2500 żydowskich dzieci.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}15-02-2018{/gallery}

09

Lut
Podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej

Do naszego biura wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz jej Współpracowników od ks. Mariana Kopko Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Krzeszowie.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}09-02-2018{/gallery}

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Ścinawa

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE ŚCINAWA 2018 01

02

Lut
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Przemków

przemkow 2018

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Chocianów

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE CHOCIANOW 2018 01

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com