Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

31

Lip
Legniccy policjanci uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 99 rocznicę powołania Policji RP

Patronat honorowy nad obchodami policyjnego święta w Legnicy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w kościele pw. św. Wojciecha. Uroczystość wręczania odznaczeń państwowych, resortowych oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Pani Senator Dorota Czudowska sercem była z policjantami, jednak obowiązki parlamentarzysty nie pozwoliły jej na udział w tej gali. Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko-poselskiego przeczytała list od Pani Senator z najserdeczniejszymi życzeniami i gratulacjami skierowany do policjantek, policjantów i ich rodzin, który przekazała na ręce komendanta KMP w Legnicy insp. Leszka Zagórskiego.


Pani Senator oraz Pani Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska przekazały okolicznościową pamiątkę dla legnickiej policji, którą w imieniu parlamentarzystek wręczyła komendantowi legnickiej KMP Grażyna Majchrzyk.

 

źródło foto
https://e-legnickie.pl/wiadomosci

 

{gallery slider=boxplus.carousel}31-07-2018{/gallery}

19

Cze
Otwarcie krytej pływalni "DELFINEK" przy Szkole Podstawowej w Chocianowie

19 czerwca 2018r. dyrektor biura Izabela Wańkowicz uczestniczyła w imieniu Senator RP Doroty Czudowskiej  oraz Poseł na Sejm RP Ewy Szymańskiej w uroczystości otwarcia krytej pływalni "DELFINEK"  przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. Inwestycję zrealizowano z środków Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. Basen pozwoli nie tylko na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla uczniów, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne. Panie parlamentarzystki ufundowały zestaw przyrządów do nauki pływania i zabaw w wodzie, które w ich imieniu przekazała Izabela Wańkowicz.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}19-06-2018{/gallery}

02

Cze
Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej oraz uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

Pani Dorota Czudowska Senator RP uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Wojskowej organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich w gminie Trzebiel (woj. lubuskie). Pani Senator, jeżeli tylko obowiązki parlamentarzysty i lekarza na to pozwalają, zawsze uczestniczy w uroczystościach tej szkoły z wielką sympatią, ponieważ są to jej rodzinne strony.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}02-06-2018{/gallery}

01

Cze
V Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD "Nade wszystko dziecko"

26 maja 2018r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyło się uroczyste V Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD "Nade wszystko dziecko" zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.
Kapituła wyróżnia Legnicką Statuetką TPD osoby za ich serce, dobro i miłość okazywane dzieciom i stowarzyszeniu. W tym roku uhonorowano statuetką "Nade wszystko dziecko" 4 osoby: Panią Dorotę Czudowską, Panią Izabelę Jokiel, Panią Katarzynę Makuch i ks. Wiesława Walendzika.

 


{gallery slider=boxplus.carousel}01-06-2018{/gallery}

30

Maj
Powiatowy Dzień Strażaka

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Polkowickiego obchodzili  swoje święto. Zgodnie z tradycją i wiarą rozpoczęli je od Mszy Świętej, w trakcie której zwrócili się o opiekę i troskę  do Świętego Floriana- swojego patrona. Po nabożeństwie na polkowickim rynku odbył się  uroczysty apel, głos zabrali komendanci pożarniczych hufców. W obecności zebranych: przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń i mieszkańców uhonorowano wyróżniających się strażaków, wręczono awanse. Padły ważne słowa, że strażak nie tylko służy bezpieczeństwu obywateli, to także patriota służący Polsce. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała Dyrektor Biura Izabela Wańkowicz, która przekazała gospodarzom okolicznościową pamiątkę z okazji ich święta w jubileuszowym roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}30-05-2018{/gallery}

29

Maj
"Kolejne wizyty Pani Senator w szkołach podstawowych, które wzięły udział w konkursie "List do Taty"

29 maja br. Pani Senator wraz z dyrektorem biura senatorskiego Izabelą Wańkowicz odwiedziła uczniów szkoły podstawowej w Krzeczynie Wielkim (gmina Lubin) - kolejnej szkoły, która wzięła udział w konkursie "List do Taty". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Pani Senator pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i materiały o Senacie RP  a wyróżnieni nagrody, natomiast Pani Dyrektor szkoły otrzymała pamiątkowe logo obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Najmłodsi uczniowie przygotowali bardzo ładny występ artystyczny.  Spotkaniu towarzyszyło uroczyste wręczenie kasków uczniom klas 4, ufundowanych przez wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}29-05-2018{/gallery}

21

Maj
Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

Pani Senator z wielką radością spotkała się z uczniami legnickich szkół podstawowych , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Senator odwiedziła cztery szkoły podstawowe nr 4; nr 6; nr 7; nr 10 i wręczyła za uczestnictwo w konkursie dyplomy, słodycze oraz broszury nt. wiedzy o Senacie RP, a za wyróżnione prace uczniowie otrzymali książki. Mieli oni również okazję do rozmowy z senatorem, zadawali wiele pytań dotyczących  pracy parlamentu, ale były też pytania  trudne i niekiedy żartobliwe. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, co usatysfakcjonowało uczniów i nauczycieli.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}27-04-2018{/gallery}

11

Maj
Dąb na stulecie

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska otrzymały zaproszenie z Nadleśnictwa Chocianów do wzięcia udziału w dwu ważnych akcjach. Pierwsza to sadzenie lasu w miejscu przeznaczonym do zalesienia po zniszczeniach pogodowych. Drugie zdarzenie to zaszczyt posadzenia dębu w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, opatrzonego okolicznościową piękną tabliczką. Panią Poseł  i panią Senator reprezentowali asystenci: Jolanta Kowalczyk i Adam Stępień.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}11-05-2018{/gallery}

08

Maj
II Wojna światowa - rocznica

Na  legnickim cmentarzu 8. maja odbyły się uroczystości rocznicowe zakończenia II Wojny Światowej.   Obecni byli: Prezydent Legnicy, duchowni, delegacje wielu stowarzyszeń i związków kombatanckich, przedstawiciele władz powiatu, miasta, służb mundurowych – policji, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, poczty sztandarowe wielu szkół, uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy. Po odśpiewaniu hymnu, modlitwie, odczytaniu apelu pamięci nastąpiło złożenie kwiatów w miejscu upamiętniającym ofiary i bohaterów wojny m. in. przez   asystentów Senator Doroty Czudowskiej, Poseł Ewy Szymańskiej i Posła Adama Lipińskiego.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}08-05-2018{/gallery}

 

 Fotografie: http://legnica.naszemiasto.pl/

 

26

Kwi
Zakład Radioterapii - uroczyste otwarcie pracowni z nowym akceleratorem

W Zakładzie Radioterapii legnickiej filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni z nowym akceleratorem. Filia mieści się na terenie  Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.  W  tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła Dorota Czudowska Senator RP. Pani Senator już w 2007 roku razem z Ruchem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi  EUROPA DONNA -Legnica oraz legnickim Klubem Amazonek „Agata”  zaczęła zabiegać o budowę radioterapii w Legnicy. Zakup akceleratora sfinansowano w całości ze środków Ministerstwa Zdrowia. Unowocześnienie filii w Legnicy  zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Pozwoli to przyjąć rocznie o 300-400 pacjentów więcej z naszego regionu.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}26-04-2018{/gallery} 

 

http://24legnica.pl/otwarcie-nowej-pracowni-radioterapii-filii-dco-w-legnicy/

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/21420-nowoczesny-sprzet-dla-legnickiej-radioterapii

 

24

Kwi
„List do Taty”

Na  konkurs „List do Taty” organizowany  przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Senator Dorotę Czudowską nadeszło ponad 170 prac z 25. szkół. Trzeba było wyłonić jednego laureata, ale pozostali uczestnicy także zasługują na aplauz. Stąd, już pokonkursowe spotkania Pani Senator z uczniami w poszczególnych szkołach. W  SP 5 im. Aleksandra Janowskiego  w Bolesławcu  i  SP  3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie,  w imieniu Senator Doroty Czudowskiej  z  wyróżnionymi uczennicami , ich polonistką i dyrektor szkoły spotkały się Poseł Ewa Szymańska i Dyrektor Biura Senatorskiego Izabela Wańkowicz. Przedstawiamy pamiątkowe zdjęcia i odsyłamy do artykułu A. Grabowskiego, który ukazał się w Gazecie Olszyńskiej.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}24-04-2018{/gallery}

10

Kwi
8. Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Po raz ósmy wspominamy dziś i oddajemy cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej. Senator Dorota Czudowska uczestniczy w głównych uroczystościach w Warszawie. W jej imieniu kwiaty pod okolicznościową tablicą upamiętniającą tragedię smoleńską w legnickiej katedrze złożyli pracownicy biura oraz zapalili znicze.

W Legnicy także pamiętamy o tej tragicznej katastrofie; wieczorem zostanie odczytany apel pamięci 96 ofiar tej katastrofy i sprawowana będzie Msza św. w legnickiej katedrze.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}10-04-2018_2{/gallery}

 

 

12

Kwi
Konkurs "Orzeł Biały - Nasza Duma" - wyniki etapu okręgowego

Miło nam poinformować, że na ogłoszony konkurs senacki "Orzeł Biały - Nasza Duma" w etapie okręgowym wpłynęło do naszego biura senatorskiego aż 97 prac plastycznych z 33 szkół. Dziękujemy bardzo wszystkim młodym uczestnikom i ich opiekunom za tak liczny udział. Każda praca była ciekawa, pomysłowa i wyjątkowa, dlatego komisja konkursowa (skład komisji przedstawiony jest w załączonym Protokole nr 1) miała bardzo trudne zadanie - wyboru JEDNEJ pracy w każdej kategorii (1/ szkoła ponadpodstawowa, 2/ szkoła ponadpodstawowa).
I tak, zgodnie z regulaminem w dniu 23.03 br. jury po długich naradach i konsultacjach, spośród wyróżnionych 27 prac wyłoniło najlepsze prace (załączony Protokół nr 2):

1. Szkoła podstawowa:

autor pracy Ines Frątczak
Klasa VI, Szkoła Podstawowa im. KEN w Nielubi, Nielubia 80, 67-231 Żukowice

2. Szkoła ponadpodstawowa (w tym wygaszane gimnazja i szkoły średnie):

autor pracy Julia Saja
Klasa II gimnazjum, Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Jaczowie, ul. Główna 20, 67-200 Głogów

 

Planujemy zorganizować w listopadzie br. wystawę w legnickim Muzeum Miedzi wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.
Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział wszystkim autorom prac.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}12-04-2018{/gallery}

 

 

09

Kwi
Alleluja!

wielkanoc2018

 

 

Trwamy w oktawie Świąt Wielkanocnych, radujemy się Chrystusem, że Zmartwychwstał
Alleluja, Alleluja.

 

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com