Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21

Maj
Legnica 21 maja 2021 - konferencja prasowa

Dzisiaj Pani Senator zorganizowała konferencję prasową w Legnicy nt. podziału środków z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury na rok 2021.


Wyraźnie podkreśliła, że Legnica otrzymała na przebudowę ul. Leszczyńskiej wraz z mostem na Czarnej Wodzie 2 mln 161 tys. zł.
Jest to  trzecia kwota pod względem dofinansowania inwestycji na Dolnym Śląsku,  przeznaczona na realizację zadań ustalonych wspólnie przez stronę rządową i samorządową.

 

12

17

Maj
Podziękowania od Burmistrza Chocianowa

podziekowanie 17 05

17

Maj
Uroczyste obchody Dnia Strażaka - Polkowice

Wraz z obchodami Dnia Strażaka w Polkowicach nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


Strażakom wręczono medale, odznaczenia  i awanse. W przemówieniach były słowa uznania i wdzięczności. Szczególnie poruszające słowa Ks. Kustosza z Sanktuarium w Jakubowie, gdzie dwa tygodnie temu spłonął dach zabytkowej plebanii. Symboliczny hołd oddano wszystkim Strażakom składając kwiaty pod figurą św.Floriana.

 

17

Maj
Chojnów - otwarcie nowego punktu szczepień COVID-19

Dzisiaj ruszył w Chojnowie przy ul. Matejki 1 na hali sportowej nowy punkt szczepień COVID-19.
Duże uznanie dla Starosty Legnickiego A. Babuśki oraz Burmistrza Chojnowa J.Serkiesa, ponieważ to oni od dawna zabiegali o jego uruchomienie.

 

11

Maj
Wizyta Konsula Generalnego Węgier w Krakowie

W dniu wczorajszym kurtuazyjną wizytę w Legnicy złożył Konsul Generalny Węgier w Krakowie Pan Tibor Gerencser oraz Wicekonsul Węgier we Wrocławiu Pan Sandor Nadeczky.
Spotkanie i rozmowy odbyły się w biurze poselsko- senatorskim z udziałem pani Poseł Ewy Szymańskiej - obie pracujemy  w Polsko-Węgierskiej Grupie Parlamentarnej oraz Starosta Legnicki Pan Adam Babuśka.


Goście złożyli kwiaty pod tablicami:  ofiar katastrofy smoleńskiej w Katedrze Legnickiej oraz w Rynku pod tablicą upamiętniającą solidarność  polaków z węgierską rewolucją o walkę i wolność w 1956 r. ufundowaną legnicznom przez rząd Węgier w 2017 r. oraz spotkali się z dziennikarzami. Piękna pogoda umożliwiła spacer po pięknym i zabytkowym centrum Legnicy.

 

https://fakty.lca.pl/legnica,news,84412,Konsul_Generalny_W_gier_z_wizyt_w_Legnicy.html
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/33156-konsul-wegier-z-wizyta-w-legnicy-foto
https://legnica.naszemiasto.pl/konsul-generalny-wegier-z-wizyta-w-legnicy-zobaczcie/ar/c15-8270596

 

 

05

Maj
Uroczyste odsłonięcie pomnika w Hołdzie Strażakom

W Chocianowie senator Dorota Czudowska oraz poseł Ewa Szymańska wzięły udział w uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie strażakom z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej za ich ofiarność i odwagę w ratowaniu życia, mienia i środowiska. Ceremoniału odsłonięcia dokonała Pani Elżbieta Witek Marszałek Senatu RP. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych na czele z st. bryg. Markiem KAMIŃSKIM, Dolnośląskim Komendantem PSP oraz przedstawicielami władz samorządowych.


https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/polkowice/33098-marszalek-sejmu-odslonila-pomnik-w-holdzie-rycerzom-sw-floriana-foto

 

 

04

Maj
Dzień Świętego Floriana

W dniu 4. maja wspominamy postać Świętego Floriana. Święty Florian wspomaga i chroni wszystkich, których praca jest narażona na kontakt z żywiołem, jakim jest ogień.
Święty Florian patronuje strażakom, hutnikom, kominiarzom, piekarzom, kowalom, garncarzom, bednarzom.

Dziękujemy Wam za Waszą ciężką i niebezpieczną pracę, za codzienny trud, by w zależności od potrzeb i okoliczności ogień ujarzmiać albo podsycać!
Niech Święty Florian oręduje za Wami i wspomaga we wszystkich zawodowych, rodzinnych i osobistych potrzebach.
Serdecznie pozdrawiam z nadzieją, że w przyszłym roku już nie będzie pandemii i życzenia będzie można składać na uroczystych spotkaniach.
                                                                      
Szczęść Boże
 Dorota Czudowska Senator RP

 

swflorian

03

Maj
230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W polskim parlamencie z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się uroczyste zgromadzenie parlamentarzystów Polski i Litwy,  w którym brała udział senator Dorota Czudowska. Marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Tomasz Grodzki powitali  prezydentów obu państw - Andrzeja Dudę  i Gitanasa Nausëdy  oraz gości, a także przewodniczyli obradom zgromadzenia.
W tym samym dniu w Legnicy odbyły się uroczystości wojewódzkie z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, w których brała udział poseł Ewa Szymańska, złożyła kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w imieniu własnym i senator Doroty Czudowskiej a pracownicy biura, jak każdego roku, złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

 

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/38717-wojewodzkie-obchody-konstytucji-3-maja-w-legnicy

https://legnica.naszemiasto.pl/legnica-wojewodzkie-obchody-230-rocznicy-uchwalenia/ar/c15-8259368

 

 

30

Kwi
Konferencja prasowa

Legnickie parlamentarzystki senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska razem ze Starostą Legnickim Adamem Babuśką zorganizowały konferencję prasową w związku z ratyfikacją ustawy o zasobach własnych UE, jest to strategiczna decyzja, która określi jak silna będzie Polska za kilka lat i jakie miejsce będzie zajmowała w Europie i na świecie. Wynegocjowane środki przez naszego Premiera Mateusza Morawieckiego to 770 mld zł! Ten gigantyczny Fundusz przeznaczony będzie na inwestycje w infrastrukturę, środowisko, edukację, służbę zdrowia, tworzenie nowych miejsc pracy i wyższe płace!

20

Kwi
Wernisaż wystawy pt. Wielkanoc na Dolnym Śląsku 2021 „Malowanka i pisanka”

W pomieszczeniach wystawowych Stacji Dialog na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy. Wydarzenie promowało twórczość dzieci i dorosłych z terenu Legnicy, powiatu legnickiego oraz z Wrocławia.


Wystawa organizowana była przez Stowarzyszenie od serca „Faustynka” z Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Papieskim Pomoc kościołowi w Potrzebie. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, które w imieniu Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz Pani Ewy Szymańskiej Poseł na Sejm RP wręczały dyrektor Biura senatorsko-poselskiego Izabela Wańkowicz wraz z asystentką w biurze poselskim Jolantą Kowalczyk.


Stacja Dialog, to wspaniałe miejsce wystawiennicze, zachęcamy podróżnych do jego odwiedzenia, w oczekiwaniu na kontynuację podróży, oprócz obejrzenia wystaw można się delektować zakupioną „Kawą dla Misjonarza”

 

19

Kwi
Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych

Dzisiaj w Legnicy Premier Mateusz Morawiecki otworzył Punkt Szczepień Powszechnych, który jest jednym z szesnastu otwartych w poniedziałek w całym kraju. Punkt szczepień będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 na hali sportowej przy ul. Lotniczej.

 

01

Kwi
Życzenia Świąteczne Wielkanocne na 2021 rok

kartka w2021a

kartka w2021b

12

Kwi
Konkurs „List do Taty” - dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej do wzięcia udziału w 6. edycji konkursu „List do Taty”, szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Koordynatorem konkursu jest Pani Grażyna Majchrzyk tel.664 781 705.

 

Zaproszenie dla Dyrektorów Szkół Podstawowych

 

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Z okazji dzisiejszego święta Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska wraz z pracownikami biura złożyły kwiaty pod tablicą ufundowaną przez rząd węgierski na legnickim Rynku, w podziękowaniu legniczanom za solidarność z Rewolucją na Węgrzech w 1956r.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com