Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

06

Gru
Mikołaj w „Personie”

Już od kilku lat Pani senator Dorota Czudowska razem z Panią poseł Ewą Szymańską są fundatorkami paczek mikołajkowych dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie "Persona" w Legnicy. W tym roku paczki w imieniu pań parlamentarzystek rozdawali pracownik biura poselsko-senatorskiego Jolanta Kowalczyk razem z asystentem społecznym Andrzejem Kaczkowskim.

 

04

Gru
Dziś Barbórka – najważniejsze święto Górniczej Braci

Pandemia uniemożliwiła huczne obchody, ale został odprawiona Msza Święta w intencji górników i ich rodzin w Lubinie , w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe. Liturgii przewodniczył ks. bp .Tadeusz Lityński, a homilię wygłosił J.E. ks. bp. Andrzej Siemieniewski.

Pani senator z panią poseł Ewą Szymańską złożyły kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego.

Wszystkim Górnikom wyrazy wdzięczności za Trud Pracy i najserdeczniejsze życzenia pomyślności i szczęścia!

 

29

Lis
Rozdanie promes dla samorządów w Przemkowie

W Przemkowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie promes dla przedstawicieli samorządów województwa dolnośląskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Obecni na spotkaniu – minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Rady Ministrów, senator Dorota Czudowska, minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera Rady Ministrów, senator Krzysztof Mróz oraz Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, wręczyli promesy przedstawicielom kilkunastu samorządów, w tym między innymi gminom Radwanice, Legnickie pole, Krotoszyce, Chocianów, Warta Bolesławiecka, Lubań, Głogów, Wądroże Wielkie, Grębocice, Lwówek Śląski, Lubawka, Kamienna Góra, Złotoryja.

Z rąk ministra Janusza Cieszyńskiego promesę w wysokości 248.460,00 zł otrzymała również Gmina Przemków.

W ramach programu „Cyfrowa Gmina” na teren województwa dolnośląskiego trafi prawie 41 milionów złotych, a na wsparcie może liczyć każda, nawet najmniejsza gmina. Wysokość wsparcia uzależniona od liczby mieszkańców oraz zamożności gminy, wyrównuje szanse na pozyskanie środków przez mniej zamożne gminy – poinformował na spotkaniu minister Janusz Cieszyński. Dodał również, że pozyskanie wsparcia nie wymaga wkładu własnego, środki są wypłacane zaliczkowo i można z nich zrefundować wydatki poniesione od początku trwania pandemii.

Środki pozyskane w programie, gminy mogą przeznaczyć na cyfryzację biur/jednostek publicznych/jednostek podległych i nadzorowanych tj. zakup sprzętu IT i oprogramowania, zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej, szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

 

28

Lis
Przysięga Wojskowa Żołnierzy WOT

W niedzielę pani senator Dorota Czudowska uczestniczyła we Mszy Św. w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Wałbrzychu, która poprzedziła uroczystość przysięgi wojskowej Wojsk Obrony Terytorialnej.Przysięgę składali żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Ludwika Marszałka ps "Zbroja" w Wałbrzychu na Rynku. Urokowi uroczystości dodał gęsto padający śnieg.

 

11

Lis
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W dniu Święta Niepodległości Pani Senator wraz z pracownikami biura oraz asystentami społecznymi uczestniczyła w uroczystej Mszy Św., którą koncelebrował Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.

Po Mszy Św.  w Katedrze Legnickiej pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały złożone kwiaty.

Na legnickim Rynku, jak każdego  roku odbyło się ślubowanie młodzieży klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego.  Kwiaty z życzeniami od Pani Senator i Pani Poseł Ewy Szymańskiej, przekazała dyrektor biura Izabela Wańkowicz.

Pani Senator następnie udała się do Ścinawy, gdzie złożyła kwiaty,  także w imieniu Pani Poseł Ewy Szymańskiej, w parku pod tablicą pamięci narodowej. Tu odbyła się piękna uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę Niepodległości Polski. Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej frekwencji, były poczty sztandarowe, przemówienia i radość mieszkańców Ścinawy.

W imieniu  Pani Senator w innych miejscowościach Okręgu Senatorskiego nr 3, w miejscach pamięci narodowej złożono kwiaty, m.in. w Przemkowie kwiaty złożyła Ewa Mazan radna powiatowa a w Chojnowie Paweł Grabek radny powiatowy.

10

Lis
Święto Niepodległości

Jak każdego roku w wigilię Narodowego Święta Niepodległości pracownicy biura senatorsko-poselskiego złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci w Legnicy.

 

22

Paź
Wigilia Święta Narodowego Węgier - 65. rocznica Powstania Węgierskiego w 1956r.

Już po raz piąty Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska razem ze współpracownikami składają kwiaty pod tablicą ufundowaną przez Rząd Węgier w roku 2017, w dowód wdzięczności dla legniczan, za oddaną krew dla Węgrów walczących w 1956 r. Powstanie na Węgrzech zostało wówczas krwawo stłumione przez sowieckie czołgi. Tysiące rannych potrzebowało krwi, wśród tych, którzy wspomogli Węgrów tym darem życia byli także legniczanie.

 

21

Paź
Gala 6. edycji konkursu „List do Taty”

Jak w poprzednich edycjach i tym razem  listy pisane przez uczniów klas 4 i 5 szkół podstawowych na konkurs były niezwykle wzruszające, pełne miłości, a czasem tęsknoty. W konkursie okręgowym organizowanym przez Panią Senator Dorotę Czudowską, spośród  43 prac wyłoniono laureata głównej nagrody Nadię Florczyk z Głogowa, która w nagrodę pojedzie na finał do Warszawy.  Jury przyznało także 9 wyróżnień. Wręczono dyplomy oraz nagrody, a dodatkową atrakcją było spotkanie z autorką książki, którą każdy z uczestników otrzymał, panią Anną Podczaszy.

 

12

Paź
Akcja Krwiodawstwa w Legnicy ”Twoja Krew ,moje życie”

Podczas akcji krwiodawstwa na terenie Wydziału ds. Nieletnich i Patologii komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ul. Staffa, była przeprowadzona akcja oddawania krwi, połączona z odznaczeniami Polskiego Czerwonego Krzyża dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi wśród policjantów. Pani Senator w imieniu swoim i Pani Poseł Ewy Szymańskiej , jako lekarz onkolog, wsparła to wydarzenie, które miało również charakter promujący oddawanie krwi. Wiadomo bowiem jak wielkim darem jest krew, potrzebna dla ratowania życia pacjentów po wypadkach, po operacjach i onkologicznych.

 

27

Wrz
Przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej we Wrocławiu

Pani senator wraz ze swoim współpracownikiem uczestniczyła w uroczystości z okazji przysięgi wojskowej, połączonej z prezentacją sztandaru 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. ludwika Marszałka ps. "Zbroja".
"Zawsze gotowi, zawsze blisko" to hasło żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

06

Wrz
Protokół w sprawie oceny i wyłonienia prac zwycięskich w konkursie "List do Taty"

do pobrania: PROTOKÓŁ

04

Wrz
XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Książu

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował już XXV wystawę zwierząt Hodowlanych. Patronat Honorowy nad wystawą objęły Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska. Święto było  podwójne DODR we Wrocławiu świętował 60-lecie swojej działalności i z tej okazji poproszono Panie parlamentarzystki do wręczenia odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz nagród dla rolników województwa dolnośląskiego. Rolnicy i hodowcy prezentowali konie, krowy, cielaki oraz drób ze swoich hodowli, a było czym się chwalić.

 

05

Wrz
W hołdzie męczennikom Gross Rosen

Pani Senator uczestniczyła dzisiaj  w uroczystościach w Gross Rosen! Niemiecki koncentracyjny obóz pracy utworzony w 1940 na terenie Rzeszy. Nie mogą o nim mówić, że polski! Obecnie na Dolnym Śląsku, w przepięknym położeniu. Otaczające obóz wzgórza , łąki , pola i lasy tylko podkreślają kontrast między cudem natury, a ogromem zła i zbrodni, które cierpieli więźniowie. W pobliskich kamieniołomach pracowało dla Niemiec ponad 125000 więźniów z 20 krajów. 40000 osób zamęczono. Wśród nich błogosławiony Ks. Władysław Błądziński, czczony w Kościele w Rogoźnicy. W każdą pierwszą niedzielę września oddajemy hołd męczennikom Gross Rosen.

 

01

Wrz
82 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej  w legnickiej Katedrze została odmówiona modlitwa w intencji ofiar wojny i zachowania pokoju na świecie. Kwiaty złożyli Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy, Starosta Legnicki Adam Babuśka, delegacja z miasta partner.skiego  z Wupertalu oraz w imieniu pani senator Doroty Czudowskiej i pani poseł Ewy Szymańskiej  kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk – pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com