Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10

Wrz
Dożynki 2019

Początek jesieni to czas zbiorów i święta plonów. W gminach całej Polski i naszego regionu są organizowane dożynki gminne, powiatowe i wojewódzkie. Obie parlamentarzystki, senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańskaw tym czasie otrzymują wiele zaproszeń, niestety nie we wszystkichuroczystościach mogą osobiście uczestniczyć, w ich imieniu uczestniczą dyrektor biura Izabela Wańkowicz oraz pracownicy i asystenci społeczni. W tym roku senator brała udział w uroczystościach dożynkowych w Radwanicach, Gaworzycach, Grębocicach, a dyrektor biura senatorsko-poselskiego była w Jaczowie - Gmina Jerzmanowa. Poseł Ewa Szymańska uczestniczyła w dożynkach Gminy Warta Bolesławiecka oraz Gminy Krotoszyce w Janowicach Dużych, senator Czudowską reprezentowała Izabela Wańkowicz. Pani poseł była również na dożynkach powiatu polkowickiego w Grodowcu. W Tyńcu Legnickim Gmina Ruja panie parlamentarzystki reprezentowała Jolanta Kowalczyk i asystent Zbigniew Rogalski. Do życzeń i gratulacji składanych rolnikom dołączane są drobne upominki dla starościny i starosty dożynek.

 

03

Wrz
Miejska inauguracja nowego roku szkolnego w Legnicy

W Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej rozpoczęto rok szkolny 2019/2020. Na inauguracji była senator Dorota Czudowska oraz dyrektor biura Izabela Wańkowicz, która reprezentowała poseł Ewę Szymańską. O przygotowaniu placówek oświatowych do nowego roku w Legnicy mówił Prezydent Miasta. Podczas inauguracji za osiągnięcia naukowe , artystyczne i sportowe rozdano uczniom jednorazowe stypendia oraz nagrody.

 

01

Wrz
Koncert z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Z inicjatywy senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej, dokładnie w dniu 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy w hołdzie bohaterom i ofiarom II Wojny Światowej odbył się patriotyczny koncert muzyczno–poetycki w wykonaniu Zespołu Żołnierzy Rezerwy ROTA ze Złotoryi.
Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali (ponad 200 miejsc), mogliśmy  wysłuchać wspaniałych patriotycznych utworów muzycznych i recytowanych. Koncert dostarczyłwielu wrażeń a wspomnienia tej najstraszliwszej w dziejach Polski i świata wojny, także były powodem wzruszeń gości.

 

 

W mediach o koncercie:

https://foto.lca.pl/foto,1567401066,W_ho_dzie_Bohaterom_i_Ofiarom_II_wojny_wiatowej_.html

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/28746-zaspiewali-w-holdzie-bohaterom-i-ofiarom-wojny

 

26

Sie
80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej - zaproszenie na koncert

001

22

Sie
Start z Kampanią Wyborczą

Start z Kampanią Wyborczą - 22 sierpnia w Legnicy odbyła się konferencja prasowa prezentująca kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu polskiego na kadencję 2019 – 2023. Prowadzący konferencję: senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska i Adam Babuśka – legnicki starosta przedstawili założenia kampanii i cele jakie chce zrealizować Prawo i Sprawiedliwość. Zaprezentowali siebie, ponieważ startują w tych wyborach, jak i kilkoro kolejnych kandydatów z okręgu jeleniogórsko – legnickiego, którzy o mandat poselski ubiegają się po raz pierwszy. W pierwszą niedzielę września odbędzie się centralna konwencja partii ale praca wyborcza w okręgu idzie pełną parą.

Na pierwszym zdjęciu od prawej: Jacek Karwan, Szymon Pogoda, Adam Babuśka, Dorota Czudowska, Ewa Szymańska, Andrzej Kredkowski, Teresa Zembik, Dawid Sarbak.

 

09

Sie
"List do Taty" - Jury wyłoniło 3 najlepsze prace

Jury  z pośród wyróżnionych prac wyłoniło 3 najlepsze prace:


1. Sylwia Martins - Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach
2.Jakub Wajman - Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Dar Losu" w Legnicy
3. Marcel Michalak - Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim

Najlepszą pracą w etapie okręgowym konkursu "List do Taty", która została przekazana do organizatorów jest praca:
1. Sylwia Martins - Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

 

Protokół nr 2 z dn. 09.08.2019  z oceny prac konkursowych V edycji "List do Taty"

27

Lip
Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny zorganizowany lokalnie przez Prawo i Sprawiedliwość w Legnicy w ramach ogólnopolskiej akcji #DobryCzas.PL cieszył się dużym powodzeniem. Dopisała pogoda i nastroje oraz frekwencja, było ponad 250 osób. Na „Ranczu u Kaczora” w podlegnickich Ziemnicach, bawili się dorośli i dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji.
W dobrej atmosferze rozmawiano o codziennych sprawach, o polityce, gdyż taki piknik to wstęp do wyborczej kampanii.

Na innym pikniku, w Chełmie - Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział:
„Chciałbym namówić Państwa, aby w nadchodzących wyborach decyzja była na „tak” dla dobrego
czasu dla Polski, na „tak” dla wiarygodności, na „tak” dla PiS”.

Te hasła i ten pomysł na Polskę zawierają się pod twitterowym adresem #DobryCzas.PL

 

26

Lip
Protokół powołania komisji na Konkurs "List do Taty" V edycja

prot

23

Lip
Zaprasamy na Piknik Rodzinny

piknik

07

Lip
Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości pt. „Myśląc Polska”

W dniach 5-7 lipca br. w Katowicach odbyła się Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości pt. „Myśląc Polska”. Celem konwencji była dyskusja o najważniejszych problemach Polaków, z którymi muszą mierzyć się na co dzień w swoich rodzinach, w miejscach nauki i pracy, w podróżach, w planowaniu przyszłości.

Konwencję otworzył prof. Piotr Gliński – szef Rady Programowej PiS. Wicepremier Gliński powiedział m.in.: „Polska musi być  na tak. Wierzymy, że ciężka i pokorna praca, wiara w możliwości ludzi i miłość Boga, to droga do sukcesu”. Z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem przyjęto wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wicepremierów Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro oraz premier Beaty Szydło. Konwencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz była obfita w różnorodne, merytoryczne panele (statystykę konwencji reprezentuje załączony slajd). Owocem konwencji będzie Program Prawa i Sprawiedliwości, który zaproponujemy Polakom w jesiennych wyborach parlamentarnych. Prezes Kaczyński podkreślił, że program musi zapewnić rozwój i sprawiedliwy rozdział jego owoców. „Chcemy uczynić Polskę wyspą Wolności i Demokracji, której podbudowę stanowi wiarygodność”. Premier Mateusz Morawiecki określił konwencję jak „mrowisko pomysłów” dla Polski. Jarosław Gowin zaprosił wszystkich do programu „Ambitna Polska” a Zbigniew Ziobro nazwał konwencję „wielkim świętem Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem”. Premier Beata Szydło podkreśliła, że program PiS przyniósł polskim rodzinom godność i zapewnił rozwój gospodarczy Polsce. Pytała też „Jakiej Polski chcemy? Jakich polityków chcemy?”. 

 

 W konwencji uczestniczyli licznie członkowie PiS z Legnicy i okręgu, parlamentarzyści, wśród nich  senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska, pracownicy biura poselsko-senatorskiego oraz asystenci społeczni.

 

 

17

Cze
Konferencja prasowa parlamentarzystów PiS

Dorota Czudowska Senator RP oraz Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP na poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w legnickim biurze poselsko-senatorskim, poruszyły trzy najważniejsze tematy. Pierwszy dotyczył podsumowania wyborów do Parlamentu Europejskiego, drugi prac parlamentarnych kończącej się kadencji  Sejmu i Senatu a trzeci rozpoczynającej się kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.


Zrelacjonowały także ostatnie posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa
i Sprawiedliwości. Zapowiedziały planowany lipcowy Kongres Partii w Katowicach, którego głównym tematem będzie szczegółowy program wyborczy. Priorytety to: „Rodzina Plus”, sojusze w polityce międzynarodowej oraz krajowy wzrost gospodarczy, którego korzyści czerpać będą wszyscy Polacy.

 


więcej na:
https://fakty.lca.pl/legnica,news,75401,Senator_Czudowska_Ju_teraz_pracujemy_na_pa_dziernikow_wygran_.html

 

01

Cze
Chojnowski Dzień Dziecka nad Wodą

Chojnowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowało dla dzieci festyn nad stawem „Dolpakart” .Jedną z konkurencji było łowienie ryb, którą przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych 8-11 lat i 11-14 lat. Jak co roku Pani senator Dorota Czudowska ufundowała dla zwycięzców puchary, które w jej imieniu wręczył radny powiatu legnickiego Paweł Grabek.

 

10

Cze
10 czerwca przyznano tytuł Honorowego Obywatela Legnicy

Pracownik biura senatorsko – poselskiego Grażyna Majchrzyk uczestniczyła w uroczystej sesji Rady Miejskiej Legnicy podczas której przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta , otrzymał go wybitny legnicki neonatolog doktor Wojciech Kowalik Rada miejska przyznała dwie nagrody finansowe (po 10 tyś. zł) oraz 14 odznaczeń „Zasłużony dla Legnicy”. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej pani Grażyna pogratulowała wszystkim nagrodzonym i odznaczonym.

 


https://tulegnica.pl/artykul/doktor-wojciech-kowalik/699319
https://fakty.lca.pl/legnica,news,75304,Wojciech_Kowalik_Honorowym_Obywatelem_Legnicy.html

 

28

Maj
Podziękowania dla Pani senator

Podziękowanie dla Pani senator Doroty Czudowskiej za wsparcie w pracy nad rozwojem EUROPEJSKIEJ PERŁY BAROKU od kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie ks. Mariana Kopko.

 

podziekowanie

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com