Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

12

Lis
Wspomnienie o śp. ks. Władysławie Jóźkowie

Odszedł od nas zasłużony i wspaniały kapłan ks. prałat Władysław Jóźków związany od 49 lat z Legnicą, z parafią pw. Świętej Trójcy. Ksiądz Jóźków był oddany pracy duszpasterskiej i pracy społecznej, wspierał powstającą i działającą w podziemiu Solidarność, prowadził Duszpasterstwo Ludzi Pracy, był kapelanem Sybiraków i Kresowian. Jak mówił w jednym z ostatnich wywiadów „starał się zrozumieć człowieka”, wiele mówił o obowiązku-powinności ukochania Ojczyzny. Z radością przyjął od parlamentarzystek senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej statuetkę Józefa Piłsudskiego, z jakże zasłużoną laudacją. Został Honorowym Obywatelem Legnicy. Zachowamy księdza prałata w modlitwie i pamięci.

 

 

 

  

 

22

Paź
Złożenie kwiatów pod tablicą "węgierską"

W przeddzień święta narodowego Węgier senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska złożyły kwiaty pod tablicą „węgierską” upamiętniającą wybuch węgierskiego powstania w 1956 roku. Dwa lata temu, 22. października brązowa tablica ofiarowana mieszkańcom Legnicy została odsłonięta przez panią Ambasador Węgier Orsolyę Zsuzsannę Kovacs. Po złożeniu kwiatów parlamentarzystki na zaproszenie Pani Ambasador wezmą udział w obchodach tego święta w Warszawie. Dzień Republiki przypada na 23. października.

 

20

Paź
„Zło dobrem zwyciężaj”

Parafia Narodzenia NMP w Wielowsi – gmina Ścinawa zorganizowała w Parszowicach w kościele pw. św. Rodziny uroczystość z okazji 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To w parszowickim małym XIII wiecznym kościółku bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił mszę prymicyjną.

Pod tablicą pamiątkową pani senator Dorota Czudowska złożyła kwiaty.
Mszę poprzedziła projekcja filmu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Uroczystość miała charakter religijno-patriotyczny.

 

 

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/parszowice-uczcza-bl-ks-jerzego-popieluszke-w-35-rocznice-jego-meczenskiej-smierci/

http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/index.php/nggallery/slideshow?p=39430

 

09

Paź
Wizyta w szkołach powiatu polkowickiego i głogowskiego

W dniach 9 i 10 października senator Dorota Czudowska razem z posłem Wojciechem Zubowskim składają wizytę w szkołach z powiatu polkowickiego i głogowskiego, których uczniowie wzięli udział w konkursie literackim „Ojcowie Niepodległej - komu zawdzięczam Wolność?”.  Dyrektorom szkół ofiarowali pamiątkowe wydanie albumu, który zawiera wszystkie prace konkursowe uczniów. Po jednym egzemplarzu trafi także do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i biura programu „Niepodległa”.

 

czud

17

Wrz
17 września - 80 rocznica sowieckiej napaści na Polskę.

Po kilku dniach dokonuje się czwarty rozbiór Polski. Pamiętamy w tym dniu o bohaterach, którzy polegli w walce, zginęli wskutek terroru, znosili prześladowania. Pamiętamy o ofiarach. Im wszystkim dzisiaj oddajemy hołd, jesteśmy wdzięczni za ich postawę i męstwo. Pod pomnikiem Zesłańców Sybiru złożyły kwiaty Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska wraz z asystentami.

 

15

Wrz
Legnica Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości

15 września w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Legnicy w obecności  ponad pół tysiąca osób odbyła się Konwencja Wyborcza PiS. Gromkimi brawami  powitano Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pan Prezes przedstawił program PiS, mocno akcentował działania zmierzające do tego aby, Polska stała się silnym  i zamożnym krajem.

Na koniec nastąpiła prezentacja kandydatów PiS z okręgu Legnicko – Jeleniogórskiego, lista otwarcia „jedynka” Adam Lipiński –wice Prezes PiS; „dwójka” to Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu ; nr „trzy” Marzena Machałek wice-minister edukacji narodowej; ”czwórka” Krzysztof Kubów wice-minister energii. W mocnej drużynie  Legnicy jako „szóstka” jest poseł Ewa Szymańska ,  a „ósemka” Adam Babuśka Starosta Legnicki.

Zaprezentowano  troje senatorów ubiegających się o reelekcję : Dorota Czudowska – okręg wyborczy nr 3, Krzysztof Mróz – okręg nr 2  i Rafał Ślusarz – okręg nr 1

12

Wrz
Wizyta Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Stanisława Karczewskiego w Legnicy.

12 września 2019r. na zaproszenie Senatora Doroty Czudowskiej przybył do Legnicy pan Stanisław Karczewski Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, by spotkać się z mieszkańcami 3 Okręgu Senatorskiego.

Wizytę w naszym mieście rozpoczął od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom katastrofy w Smoleńsku. W Katedrze Legnickiej Marszałka przywitał proboszcz Katedry ks. Robert Kristman, który oprowadzał po Katedrze i pokazywał najpiękniejsze zabytki świątyni. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w sali konferencyjnej legnickiego Business Center LETIA i rozpoczęło się konferencją prasową, na której Pan Marszałek Karczewski wyraźnie określił cel wizyty „przyjechałem wesprzeć kandydatów do Senatu i Sejmu, kandydatów biało–czerwonej drużyny Zjednoczonej Prawicy i spotkać się z mieszkańcami”.

 

Spotkanie rozpoczęła Senator Czudowska, w powitaniu przypomniała historię siedziby LETII (dawny szpital chirurgiczny) nawiązując do zawodu pana Marszałka - lekarza chirurga. Marszałek Karczewski z uśmiechem dodał, że dlatego tak dobrze się tutaj czuje. Marszałek powiedział „dla nas polityków bardzo ważne są spotkania z ludźmi, wsłuchiwanie się w ich opinie, odpowiedzi na pytania, które pokazują zainteresowania ludźmi i niepokoje. Marszałek Karczewski udzielił pani Senator mocnego poparcia, mówiąc, że od wielu lat razem pracują i ta współpraca układa się wspaniale. Dodał również, że pani Senator jest bardzo pracowita w Warszawie i w swoim okręgu. Życzył Dorocie Czudowskiej sukcesu wyborczego, by była senatorem
X jubileuszowej kadencji Senatu RP.

 

 

Więcej faktów w poniższych linkach:
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/28930-marszalek-karczewski-bedzie-wielka-dawka-kroplowki-dla-sluzby-zdrowia
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/25664-marszalek-senatu-goscil-w-legnicy-foto
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/28930-marszalek-karczewski-bedzie-wielka-dawka-kroplowki-dla-sluzby-zdrowia

 

10

Wrz
Dożynki 2019

Początek jesieni to czas zbiorów i święta plonów. W gminach całej Polski i naszego regionu są organizowane dożynki gminne, powiatowe i wojewódzkie. Obie parlamentarzystki, senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańskaw tym czasie otrzymują wiele zaproszeń, niestety nie we wszystkichuroczystościach mogą osobiście uczestniczyć, w ich imieniu uczestniczą dyrektor biura Izabela Wańkowicz oraz pracownicy i asystenci społeczni. W tym roku senator brała udział w uroczystościach dożynkowych w Radwanicach, Gaworzycach, Grębocicach, a dyrektor biura senatorsko-poselskiego była w Jaczowie - Gmina Jerzmanowa. Poseł Ewa Szymańska uczestniczyła w dożynkach Gminy Warta Bolesławiecka oraz Gminy Krotoszyce w Janowicach Dużych, senator Czudowską reprezentowała Izabela Wańkowicz. Pani poseł była również na dożynkach powiatu polkowickiego w Grodowcu. W Tyńcu Legnickim Gmina Ruja panie parlamentarzystki reprezentowała Jolanta Kowalczyk i asystent Zbigniew Rogalski. Do życzeń i gratulacji składanych rolnikom dołączane są drobne upominki dla starościny i starosty dożynek.

 

03

Wrz
Miejska inauguracja nowego roku szkolnego w Legnicy

W Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej rozpoczęto rok szkolny 2019/2020. Na inauguracji była senator Dorota Czudowska oraz dyrektor biura Izabela Wańkowicz, która reprezentowała poseł Ewę Szymańską. O przygotowaniu placówek oświatowych do nowego roku w Legnicy mówił Prezydent Miasta. Podczas inauguracji za osiągnięcia naukowe , artystyczne i sportowe rozdano uczniom jednorazowe stypendia oraz nagrody.

 

01

Wrz
Koncert z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Z inicjatywy senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej, dokładnie w dniu 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy w hołdzie bohaterom i ofiarom II Wojny Światowej odbył się patriotyczny koncert muzyczno–poetycki w wykonaniu Zespołu Żołnierzy Rezerwy ROTA ze Złotoryi.
Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali (ponad 200 miejsc), mogliśmy  wysłuchać wspaniałych patriotycznych utworów muzycznych i recytowanych. Koncert dostarczyłwielu wrażeń a wspomnienia tej najstraszliwszej w dziejach Polski i świata wojny, także były powodem wzruszeń gości.

 

 

W mediach o koncercie:

https://foto.lca.pl/foto,1567401066,W_ho_dzie_Bohaterom_i_Ofiarom_II_wojny_wiatowej_.html

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/28746-zaspiewali-w-holdzie-bohaterom-i-ofiarom-wojny

 

26

Sie
80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej - zaproszenie na koncert

001

09

Sie
"List do Taty" - Jury wyłoniło 3 najlepsze prace

Jury  z pośród wyróżnionych prac wyłoniło 3 najlepsze prace:


1. Sylwia Martins - Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach
2.Jakub Wajman - Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Dar Losu" w Legnicy
3. Marcel Michalak - Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim

Najlepszą pracą w etapie okręgowym konkursu "List do Taty", która została przekazana do organizatorów jest praca:
1. Sylwia Martins - Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

 

Protokół nr 2 z dn. 09.08.2019  z oceny prac konkursowych V edycji "List do Taty"

22

Sie
Start z Kampanią Wyborczą

Start z Kampanią Wyborczą - 22 sierpnia w Legnicy odbyła się konferencja prasowa prezentująca kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu polskiego na kadencję 2019 – 2023. Prowadzący konferencję: senator Dorota Czudowska, poseł Ewa Szymańska i Adam Babuśka – legnicki starosta przedstawili założenia kampanii i cele jakie chce zrealizować Prawo i Sprawiedliwość. Zaprezentowali siebie, ponieważ startują w tych wyborach, jak i kilkoro kolejnych kandydatów z okręgu jeleniogórsko – legnickiego, którzy o mandat poselski ubiegają się po raz pierwszy. W pierwszą niedzielę września odbędzie się centralna konwencja partii ale praca wyborcza w okręgu idzie pełną parą.

Na pierwszym zdjęciu od prawej: Jacek Karwan, Szymon Pogoda, Adam Babuśka, Dorota Czudowska, Ewa Szymańska, Andrzej Kredkowski, Teresa Zembik, Dawid Sarbak.

 

27

Lip
Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny zorganizowany lokalnie przez Prawo i Sprawiedliwość w Legnicy w ramach ogólnopolskiej akcji #DobryCzas.PL cieszył się dużym powodzeniem. Dopisała pogoda i nastroje oraz frekwencja, było ponad 250 osób. Na „Ranczu u Kaczora” w podlegnickich Ziemnicach, bawili się dorośli i dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji.
W dobrej atmosferze rozmawiano o codziennych sprawach, o polityce, gdyż taki piknik to wstęp do wyborczej kampanii.

Na innym pikniku, w Chełmie - Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział:
„Chciałbym namówić Państwa, aby w nadchodzących wyborach decyzja była na „tak” dla dobrego
czasu dla Polski, na „tak” dla wiarygodności, na „tak” dla PiS”.

Te hasła i ten pomysł na Polskę zawierają się pod twitterowym adresem #DobryCzas.PL

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com