Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

20

Sie
XVII Wystawa Psów Rasowych Legnickie Pole

Senator Dorota Czudowska na prośbę organizatorów już trzeci raz patronowała „Wystawę Psów Rasowych”. Przez cały dzień wystawy właściciele psów prezentowali swoich pupili w różnych kategoriach, w zależności od rasy, wieku i urody. Odbywały się też arcyciekawe konkursy psiej sprawności. Wyjątkowej atmosfery i wspaniałej organizacji wystawy nie da się zapomnieć. W tym miejscu wielkie gratulacje dla pani Prezes Beaty Kujawskiej i całego Legnickiego Oddziału Związku Kynologicznego
w Polsce. Pani Senator ufundowała własną nagrodę, którą obdarowała właścicieli i psa rasy Gończy Polski.
Więcej informacji na stronach jn:

 

http://legnica.zkwp.pl/
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/wystawa-psow-rasowych-i-mysliwskich-w-legnickim-polu-zdjecia,4218158,gal,t,id,tm.html
http://foto.lca.pl/foto,1503244154,W_Legnickim_Polu_odby_a_si_XVII_Krajowa_Wystawa_Ps_w_Rasowych.html

 

29

Lip
Jubileuszowa XXV Pielgrzymka Diecezji Legnickiej

W sobotę 29-07-2017r. o godz. 8.00 Mszą Świętą w legnickiej katedrze zainaugurowano Jubileuszową XXV diecezjalną pielgrzymkę legnicką, której hasło brzmi „Na drodze pokuty
i odnowy”.

Eucharystię koncelebrował biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który również skierował słowo do pątników w swojej homilii.
Z okazji jubileuszu 25–lecia pielgrzymowania zostały wręczone okolicznościowe ryngrafy przez głównego przewodnika pielgrzymki diecezjalnej – ks. Mariusza Majewskiego.

Otrzymali je księża przewodnicy, główni koordynatorzy, założyciele pielgrzymki sprzed 25 lat. Pamiątkowy ryngraf otrzymała także Dorota Czudowska Senator RP, która przez wiele lat była lekarzem pielgrzymkowym.

 

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/17360-wyruszyli-w-droge-na-jasna-gore
http://fakty.lca.pl/legnica,news,65895,Legniccy_p_tnicy_wyruszyli_na_Jasn_G_r_.html

 

senator

 

 

11

Lip
74. rocznica kulminacji Zbrodni Wołyńskiej

Sejm RP - na mocy uchwały z lipca 2016 r. - ustanowił dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Izba niższa oddała w niej hołd „wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów".
Ku czci pamięci ofiar Zbrodni Wołyńskiej, Legnicki Klub Gazety Polskiej zorganizował apel pod Pomnikiem Zesłańcom Sybiru, gdzie w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej kwiaty złożyła dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz.

 

27

Cze
Srebrny Jubileusz działalności Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy

Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy, którego dyrektorem jest Pani Dorota Czudowska - Senator RP, obchodził Srebrny Jubileusz swojej działalności. Z tej okazji na ręce Pani Dyrektor wpłynęło wiele listów gratulacyjnych oraz osobistych życzeń od zaproszonych gości na uroczystość do ODO.
Przez 25 lat pracy Ośrodka z usług medycznych skorzystało ponad 92 tys. pacjentów. Największym sukcesem ODO jest zwiększenie wykrywalności nowotworów piersi we wczesnych stopniach zaawansowania oraz znaczące wydłużenie życia kobiet chorych na raka piersi.

fotorelacja
http://foto.lca.pl/foto,1498592654,W_ODO_odby_a_si_uroczysto_z_okazji_25_lecia_istnienia.html

 

 

10

Cze
XX Zjazd Delegatów Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA 2017

 

09-10 czerwca 2017r. w Nowym Sączu odbył się XX Zjazd Delegatów Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA 2017.


W Zjeździe Delegatów uczestniczyły delegatki z Dębicy, Legnicy, Piły i Nowego Sącza. Gospodarzem Zjazdu był Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Nowy Sącz, który obchodził jubileusz XX lecia.
Pani Senator Dorota Czudowska jest Prezesem Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA i podczas uroczystej gali w dniu 10 czerwca w nowosądeckim Ratuszu miała prezentację na temat:  „Możemy i powinniśmy lepiej leczyć raka piersi, Breast Units – europejski sukces. Czy będzie w Polsce?”

 

07

Cze
Wioska Indiańska

Stowarzyszenie „Persona”  w Legnicy zorganizowało dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych Dzień Dziecka w formie pikniku, w tym roku była to „Wioska Indiańska”. Panią Dorotę Czudowską Senator RP reprezentowała jej asystentka Grażyna Majchrzyk, która przekazała podopiecznym słodkie upominki. Brała też udział w zabawach z podopiecznymi.

 

13

Cze
Dolnośląski Dzień Strażaka

We Wrocławiu dolnośląscy strażacy świętowali swój dzień. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej udział w uroczystościach wzięła Izabela Wańkowicz - dyrektor biura senatorskiego. Niespełna 200 najbardziej zasłużonych strażaków z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka otrzymała medale i awanse. Otrzymali je m.in. strażacy zaangażowani w akcję ratowniczą po katastrofie budowlanej w Świebodzicach.
Do wieczora na pl. Wolności odbywały się strażackie zawody Firefighter Combat Challenge.

 

wroclaw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/dzien-strazaka-na-pl-wolnosci-zdjecia,12074111/
http://straz.wroclaw.pl/dzien-strazaka-we-wroclawiu/
http://www.echo24.tv/artykul/dzien-strazaka-wroclaw-2017-3083

 

11

Maj
Nadanie imienia Łuku Mużakowa Szkole Podstawowej w Nowych Czaplach

Pani Senator Dorota Czudowska na zaproszenie Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów uczestniczyła w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej  w Nowych Czaplach . I część uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele  pw. Matki Bożej Bolesnej. II część rozpoczęto po mszy św. ceremonią nadania szkole imienia Łuku Mużakowa. Po części oficjalnej uczniowie przygotowali część artystyczną.

logo szkoly   list gratulacyjny od Pani Senator

Nowe Czaple to rodzinna miejscowość Senator Doroty Czudowskiej, to właśnie w tej szkole zdobywała podstawową wiedzę. Pani Senator zaprasza w swoje rodzinne strony i zachęca do poznania regionu.

ŁUK MUŻAKOWA to park krajobrazowy, który w skali Europy Środkowej wyróżnia się swoją wielkością, kształtem i stanem zachowania. Szczególną uwagę zwraca bardzo regularny kształt moreny w formie podkowy, której rozpiętość skrzydeł wynosi nieco ponad 20km. Niezwykle cenne walory geologiczne, przyrodnicze, krajobrazowe oraz związane z nimi dziedzictwa kulturowe, stały się podstawą do utworzenia w granicach Łuku Mużakowa obszaru ochrony i promocji dziedzictwa geologicznego, nazywanego GEOPARKIEM. Od września 2011r. polsko- niemiecki obszar posiada status transgranicznego Geoparku stowarzyszonego w Europejskiej sieci Geoparków,, posiadających wsparcie UNESCO. W obrębie Parku znajdują się: Park Mużakowski, rezerwat leśny „Nad młyńska Strugą”, Ścieżka geoturystyczna „Dawna kopalnia Babina” i wiele innych pomników przyrody. I to jest właśnie nasza Mała Ojczyzna, z którą się utożsamiamy.

04

Maj
Dzień św. Floriana

Szanowni Strażacy, Hutnicy, Kominiarze!

Dziś obchodzicie swoje święto. Doceniając Wasz trud, życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i radości w rodzinach oraz bezpiecznych powrotów do domu.
Niech Święty Florian Wam błogosławi.

 - Dorota Czudowska Senator RP - 

florian

02

Maj
Dzień Flagi

Biało-czerwona flaga to symbol naszej Ojczyzny, naszego narodu, naszej historii, krwi i chwały. To bardzo ważny powód, aby z godnością wywiesić lub z dumą trzymać w dłoni naszą biało-czerwoną flagę. W tym uroczystym dniu Pani Dorota Czudowska Senator RP wraz ze swoimi współpracownikami oraz asystentami odwiedzała miejscowości należące do jej okręgu wyborczego.

Rozdawanie chorągiewek rozpoczęliśmy w Legnicy, następnie pojechaliśmy do Chojnowa, Chocianowa, Przemkowa, Sieroszowic, Polkowic, Ścinawy i Rudnej. Pani Senator w przeddzień Święta Flagi rozdawała chorągiewki również w sanktuarium w Grodowcu oraz w Krotoszycach podczas uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

http://fakty.lca.pl/legnica,news,64513,Senator_z_poslanka_rozdawaly_narodowe_flagi.html
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/16108-flagi-ida-jak-woda
http://www.krotoszyce.pl/galeria-zdjec/category/106-uroczyste-przekazanie-samochodu-ratowniczo-gasniczego-dla-osp-krotoszyce.htm

 

02

Maj
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy z okazji Dnia Flagi

 001 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani Dorota Czudowska Senator RP i Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP pozdrawiają
z Grodowca z okazji Dnia Flagi:

     flaga

20

Kwi
Podziękowanie

 

Dyreckcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Lubinie przysłali podziękowanie dla  Pani Doroty Czudowskiej Senator RP za  patronat nad realizacją  Projektu XIX Dni Brytyjskich i ufundowanie nagród. Konkurs składał się
z cyklu imprez dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu lubińskiego.

 

podziekowanie

27

Kwi
Zapraszamy na PIKNIK WĘGIERSKI

Zapraszamy serdecznie na PIKNIK WĘGIERSKI, który odbędzie się 1 maja br.; jest on kontynuacją współpracy i przyjaźni polsko-węgierskiej oraz  wizyt w Legnicy Ambasadora Węgier w Polsce Pana Ivana Gyurcsika.

  

w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017:

- 14:00 Familijne kino po węgiersku ("Miasto kotów", "Latający zajączek")
- 16:30 Polak - Węgier - dwa bratanki - konkurs wiedzy o Węgrzech
- 16:30 Trio Taklamakan - koncert Czardasz i okolice
- 17:30 Magdalena Marchewka, Rafał Majzner, Jakub Gajdecki - Arie z operetek Zemsta Nietoperza, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza  oraz Kociołkowanie - degustacja kuchni węgierskiej; Co znaczy? Polacy w oczach Węgrów - wystawa plenerowa; Polak,Węgier - dwa bratanki - konkurs wiedzy o Węgrzech

 

http://www.lck.art.pl/index.php?glowna=szczegoly_kalendarium&nr_kalendarium=1187

 

obraz

 

12

Kwi
Życzenia Świąteczne

zyczenia1

zyczenia2sm

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com