Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

22

Mar
23 marca 2017r. - Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

22 marca 2017r. w Legnicy w Akademii Rycerskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Doroty Czudowskiej Senator RP, Grzegorza Szczepaniaka Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury oraz Wacława Szetelnickiego Prezesa Legnickiego Oddziału Towarzystwa Historycznego .
Pani Senator wspomniała o niedawnej wizycie w Legnicy delegacji węgierskiej z ambasadorem panem dr Ivanem Gyurcsik. Kontynuacją wizyty jest przewidziany 1-go maja piknik węgierski. Czynione są także starania o umieszczenie w Legnicy tablicy pamiątkowej ufundowanej przez rząd węgierski, jako podziękowanie Legniczanom za zbiórkę krwi dla Węgrów poszkodowanych w 1956 roku.


http://fakty.lca.pl/legnica,news,63858,W_gierski_rz_d_powiesi_w_Legnicy_pami_tkow_tablic_.html

 

17

Mar
17 marca 2017 r. Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss

Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss - były przewodniczący parlamentu Izraela oraz Ambasador w Polsce i kawaler Orderu Orła Białego. Na otwartym spotkaniu w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej Panią Dorotę Czudowską Senator RP reprezentowała Grażyna Majchrzyk -asystentka.

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/szewach-weiss-w-legnicy-zdjecia,4052332,gal,24457624,1,t,id,tm,zid,o.html

 

10

Mar
Konkurs wiedzy o Irenie Sendler w Przemkowie

Pani Dorota Czudowska Senator RP objęła patronatem konkurs, który odbył się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat patronki swojej szkoły, co udowodnili wypełniając test konkursowy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Panią Senator, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i słodycze od Pani Senator.

 

10

Mar
W Przemkowie można spotkać silne osobowości

W drodze do filii naszego biura spotkałyśmy przypadkowo naszą paraolimpijkę z olimpiady w Rio 2016r., zdobywczynię brązowego medalu w kajakarstwie. Pani Kamila Kubas jest pochodzi z Małomic. Życzymy naszej olimpijce wielu sportowych sukcesów.

 

05

Mar
Koncert Rota Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Legnicy z inicjatywy Pani Doroty Czudowskiej Senatora RP, Pani Ewy Szymańskiej Posła na Sejm RP oraz legnickiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości odbył się koncert w wykonaniu Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy ROTA ze Złotoryi. Zespół wystąpił z programem zatytułowanym „By nie zginęli Ci co polegli”, przygotowanym w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

http://kulturalia.lca.pl/legnica,news,63569,_By_nie_zgin_li_Ci_co_polegli_.html

 

02

Mar
Zaproszenie na Koncert

koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przy obelisku Ofiarom Bolszewizmu w Legnicy uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty, zapalono znicze, odczytano poezję. Był też Apel Poległych i uroczysta msza św. w intencji legnickiego Żołnierza Niezłomnego - mjr Władysława Dybowskiego i Ojczyzny. W uroczystych obchodach święta wzięły udział środowiska prawicowo – patriotyczne, harcerze oraz mieszkańcy Legnicy.


http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/15273-czesc-i-chwala-bohaterom

 

28

Lut
otwarcie wystawy poświęconej legnickim chirurgom pracującym w dawnym Szpitalu Chirurgicznym przy ul. Murarskiej w Legnicy

W placówce Affidea w Legnicy przy ul. Murarskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy zawierającej 9 tablic upamiętniających niezłomnych legnickich lekarzy i ich codzienną pracę. Gospodarzami uroczystości byli dr Dorota Czudowska Senator RP i Prezes Fundacji im. Pawła Jurosa, Ryszard Kępa wiceprezes Dolnośląskiej Izby lekarskiej oraz Iwona Basińska, dyrektor Makroregionu Affidea.

 

Linki z otwarcia wystawy:
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/niezlomni-legniccy-lekarze-zdjecia,4031884,gal,t,id,tm.html?sesja_gratka=c7920246b863be5c103e5caf492d99b7
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/8477-chirurdzy-znowu-na-murarskiej-foto
http://fakty.lca.pl/legnica,news,63499,Pionierzy_legnickiej_chirurgii_wrocili_pod_stary_adres.html
http://regionfan.pl/pamiatka-po-wirtuozach-legnickiej-chirurgii/
https://youtu.be/E6-jeA1w5FY

 

17

Lut
Spotkanie Noworoczne - Prochowice

 PLAKAT PROCHOWICE

02

Lut
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Chocianów

PLAKAT CHOCIANOW

26

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Ścinawa

PLAKAT SCINAWA 2017 01 23

22

Sty
XV Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych

XV Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych, której Patronat Honorowy objęła Pani Dorota Czudowska Senator RP. Ufundowała ona nagrodę dla psa w klasie psów małych, w postaci wigwamu. Psie piękności oceniane były w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie.

 

 

http://www.lubin.pl/psie-pieknosci-w-lubinskiej-hali-2/

 

 

22

Sty
Otwarte Spotkanie Noworoczne i wspólne kolędowanie w Przemkowie

Pani Dorota Czudowska Senator RP, Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP i Helena Krupska Radna Rady Miejskiej w Przemkowie zaprosiły mieszkańców miasta i gminy Przemków na otwarte Spotkanie Noworoczne i wspólne kolędowanie. Przemkowianie, przed spotkaniem uczestniczyli we Mszy Świętej , po której licznie przybyli do Ośrodka Kultury. Dorota Czudowska wraz ze swoimi współpracownikami , zespołami oraz orkiestrą i władzami miasta kolędowali w radosnej, noworocznej atmosferze.

 

 

http://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/20-fakty-region/14664-noworoczne-koledowanie-w-przemkowie

 

20

Sty
Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Polkowic

Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej Polski spotkał się z mieszkańcami Polkowic i powiatu polkowickiego. Na spotkaniu była także Pani Dorota Czudowska Senator RP i  jej współpracownicy. Spotkanie to było, też okazją do rozmów  Pani Senator z mieszkańcami jej okręgu wyborczego.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com