Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11

Maj
Nadanie imienia Łuku Mużakowa Szkole Podstawowej w Nowych Czaplach

Pani Senator Dorota Czudowska na zaproszenie Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów uczestniczyła w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej  w Nowych Czaplach . I część uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele  pw. Matki Bożej Bolesnej. II część rozpoczęto po mszy św. ceremonią nadania szkole imienia Łuku Mużakowa. Po części oficjalnej uczniowie przygotowali część artystyczną.

logo szkoly   list gratulacyjny od Pani Senator

Nowe Czaple to rodzinna miejscowość Senator Doroty Czudowskiej, to właśnie w tej szkole zdobywała podstawową wiedzę. Pani Senator zaprasza w swoje rodzinne strony i zachęca do poznania regionu.

ŁUK MUŻAKOWA to park krajobrazowy, który w skali Europy Środkowej wyróżnia się swoją wielkością, kształtem i stanem zachowania. Szczególną uwagę zwraca bardzo regularny kształt moreny w formie podkowy, której rozpiętość skrzydeł wynosi nieco ponad 20km. Niezwykle cenne walory geologiczne, przyrodnicze, krajobrazowe oraz związane z nimi dziedzictwa kulturowe, stały się podstawą do utworzenia w granicach Łuku Mużakowa obszaru ochrony i promocji dziedzictwa geologicznego, nazywanego GEOPARKIEM. Od września 2011r. polsko- niemiecki obszar posiada status transgranicznego Geoparku stowarzyszonego w Europejskiej sieci Geoparków,, posiadających wsparcie UNESCO. W obrębie Parku znajdują się: Park Mużakowski, rezerwat leśny „Nad młyńska Strugą”, Ścieżka geoturystyczna „Dawna kopalnia Babina” i wiele innych pomników przyrody. I to jest właśnie nasza Mała Ojczyzna, z którą się utożsamiamy.

04

Maj
Dzień św. Floriana

Szanowni Strażacy, Hutnicy, Kominiarze!

Dziś obchodzicie swoje święto. Doceniając Wasz trud, życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i radości w rodzinach oraz bezpiecznych powrotów do domu.
Niech Święty Florian Wam błogosławi.

 - Dorota Czudowska Senator RP - 

florian

02

Maj
Dzień Flagi

Biało-czerwona flaga to symbol naszej Ojczyzny, naszego narodu, naszej historii, krwi i chwały. To bardzo ważny powód, aby z godnością wywiesić lub z dumą trzymać w dłoni naszą biało-czerwoną flagę. W tym uroczystym dniu Pani Dorota Czudowska Senator RP wraz ze swoimi współpracownikami oraz asystentami odwiedzała miejscowości należące do jej okręgu wyborczego.

Rozdawanie chorągiewek rozpoczęliśmy w Legnicy, następnie pojechaliśmy do Chojnowa, Chocianowa, Przemkowa, Sieroszowic, Polkowic, Ścinawy i Rudnej. Pani Senator w przeddzień Święta Flagi rozdawała chorągiewki również w sanktuarium w Grodowcu oraz w Krotoszycach podczas uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

http://fakty.lca.pl/legnica,news,64513,Senator_z_poslanka_rozdawaly_narodowe_flagi.html
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/16108-flagi-ida-jak-woda
http://www.krotoszyce.pl/galeria-zdjec/category/106-uroczyste-przekazanie-samochodu-ratowniczo-gasniczego-dla-osp-krotoszyce.htm

 

02

Maj
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy z okazji Dnia Flagi

 001 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani Dorota Czudowska Senator RP i Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP pozdrawiają
z Grodowca z okazji Dnia Flagi:

     flaga

27

Kwi
Zapraszamy na PIKNIK WĘGIERSKI

Zapraszamy serdecznie na PIKNIK WĘGIERSKI, który odbędzie się 1 maja br.; jest on kontynuacją współpracy i przyjaźni polsko-węgierskiej oraz  wizyt w Legnicy Ambasadora Węgier w Polsce Pana Ivana Gyurcsika.

  

w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017:

- 14:00 Familijne kino po węgiersku ("Miasto kotów", "Latający zajączek")
- 16:30 Polak - Węgier - dwa bratanki - konkurs wiedzy o Węgrzech
- 16:30 Trio Taklamakan - koncert Czardasz i okolice
- 17:30 Magdalena Marchewka, Rafał Majzner, Jakub Gajdecki - Arie z operetek Zemsta Nietoperza, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza  oraz Kociołkowanie - degustacja kuchni węgierskiej; Co znaczy? Polacy w oczach Węgrów - wystawa plenerowa; Polak,Węgier - dwa bratanki - konkurs wiedzy o Węgrzech

 

http://www.lck.art.pl/index.php?glowna=szczegoly_kalendarium&nr_kalendarium=1187

 

obraz

 

20

Kwi
Podziękowanie

 

Dyreckcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Lubinie przysłali podziękowanie dla  Pani Doroty Czudowskiej Senator RP za  patronat nad realizacją  Projektu XIX Dni Brytyjskich i ufundowanie nagród. Konkurs składał się
z cyklu imprez dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu lubińskiego.

 

podziekowanie

12

Kwi
Życzenia Świąteczne

zyczenia1

zyczenia2sm

10

Kwi
Informacja

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że w dniu 11 kwietnia 2017r. Biuro Senatorsko-Poselskie  w Przemkowie
i Chojnowie będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt tel. 664-781-705 lub (76)818-00-27 w godz. pracy biura w Legnicy tj. pon., wt., czw., pt. w godz. od 10:00 do 16.00.

 

Państwu życzymy radosnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni nas spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Grażyna Majchrzyk
Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko Węgierskiej 2017

Od 2007 roku na mocy uchwały Parlamentów Polski i Węgier, dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni Polsko Węgierskiej.

Uroczystości odbywają się naprzemiennie w obu krajach. W tym roku odbyły się w Polsce,
w Piotrkowie trybunalskim.


To piękne miasto, ważne dla historii polskiego parlamentaryzmu świętuje Jubileusz 800 lecia. W jego historii jest wiele związków z Narodem węgierskim np.: cmentarz żołnierzy czy pomnik z pionierem spadochroniarstwa węgierskiego Eugeniusza Sziklay, który zginął w Piotrkowie. Władze Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowały wiele okolicznościowych wystaw, koncertów, konferencji, pokazów filmów. Obchody Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, w Piotrkowie Trybunalskim zaszczycili swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda z Małżonką oraz Prezydent Republiki Węgierskiej Pan Janos Ader z Małżonką. Miałam zaszczyt uczestniczyć w dwóch wydarzeniach z obecnością Prezydenckich Par – na gali i kolacji.


Miałam tez trochę czasu ,by pospacerować po Rynku i uliczkach Starego Miasta, wejść choć na chwilę do zabytkowych Świątyni w tym do kościoła Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej- piastunki parlamentarzystów, by wykonać kilka zdjęć. Byłam urzeczona także czystością miasta. W krótkiej rozmowie z prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego – pana Krzysztofa Chojniaka pogratulowałam pięknej organizacji Dnia Przyjaźni, ale i czystych ulic.


Zachęcam do odwiedzin Piotrkowa Trybunalskiego na dłużej, lub choć na kilka godzin podróżując np. samochodem do Warszawy.
W przyszłym roku Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbędą się w węgierskim mieście Veszprem nad Balatonem.

 

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1IRFF_enPL609PL610&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=dni+w%C4%99gierskie+w+Piotrkowie+trybunalskim&*

 

23

Mar
60. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi przez geologa Jana Wyżykowskiego

23 marca 2017r. przypada 60. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi. Z tej okazji dokładnie w tym dniu odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia - najważniejsze nie tylko dla KGHM, ale dla wszystkich mieszkańców Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W Sieroszowicach pod obeliskiem upamiętniającym odkrycie złoża odbył się uroczysty apel i złożono kwiaty. W imieniu Pani Senator RP Doroty Czudowskiej, udział w uroczystościach wzięła dyrektora biura senatorskiego Izabela Wańkowicz.

23 marca 1957 roku geolog Jan Wyżykowski przywiózł do Państwowego Instytutu Geologicznego cztery rdzenie, wydobyte podczas wierceń poszukiwawczych z otworu S-1 w okolicach Sieroszowic, co było początkiem działalności dzisiejszego KGHM.

 

http://regionfan.pl/wszystko-zaczelo-sie-60-lat-temu-w-sieroszowicach-foto/
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/polska-miedz-dzisiaj-swietuje-zdjecia,4058906,gal,t,id,tm.html
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/60-lecie-kghm-polska-miedz-dzisiaj-swietuje,4057703,artgal,t,id,tm.html

 

22

Mar
23 marca 2017r. - Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

22 marca 2017r. w Legnicy w Akademii Rycerskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Doroty Czudowskiej Senator RP, Grzegorza Szczepaniaka Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury oraz Wacława Szetelnickiego Prezesa Legnickiego Oddziału Towarzystwa Historycznego .
Pani Senator wspomniała o niedawnej wizycie w Legnicy delegacji węgierskiej z ambasadorem panem dr Ivanem Gyurcsik. Kontynuacją wizyty jest przewidziany 1-go maja piknik węgierski. Czynione są także starania o umieszczenie w Legnicy tablicy pamiątkowej ufundowanej przez rząd węgierski, jako podziękowanie Legniczanom za zbiórkę krwi dla Węgrów poszkodowanych w 1956 roku.


http://fakty.lca.pl/legnica,news,63858,W_gierski_rz_d_powiesi_w_Legnicy_pami_tkow_tablic_.html

 

10

Mar
Konkurs wiedzy o Irenie Sendler w Przemkowie

Pani Dorota Czudowska Senator RP objęła patronatem konkurs, który odbył się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat patronki swojej szkoły, co udowodnili wypełniając test konkursowy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Panią Senator, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i słodycze od Pani Senator.

 

17

Mar
17 marca 2017 r. Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss

Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss - były przewodniczący parlamentu Izraela oraz Ambasador w Polsce i kawaler Orderu Orła Białego. Na otwartym spotkaniu w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej Panią Dorotę Czudowską Senator RP reprezentowała Grażyna Majchrzyk -asystentka.

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/szewach-weiss-w-legnicy-zdjecia,4052332,gal,24457624,1,t,id,tm,zid,o.html

 

10

Mar
W Przemkowie można spotkać silne osobowości

W drodze do filii naszego biura spotkałyśmy przypadkowo naszą paraolimpijkę z olimpiady w Rio 2016r., zdobywczynię brązowego medalu w kajakarstwie. Pani Kamila Kubas jest pochodzi z Małomic. Życzymy naszej olimpijce wielu sportowych sukcesów.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com