Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

09

Mar
Konferencja w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy

W dniu 9 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt.: „Kobiety w medycynie”. Honorowy Patronat nad Konferencją objęła Senator RP Dorota Czudowska. Pani senator wygłosiła wykład wprowadzający, prezentując dwanaście sylwetek polskich kobiet, które wywarły niewątpliwy wpływ na historię współczesnego świata. Celem konferencji było zaprezentowanie udziału kobiet w obszarach nauki, rozwoju zawodów medycznych, edukacji, kultury, wpływu na los człowieka, społeczności lokalnych i całego kraju oraz różnorodnych aspektów kobiecości. Konferencja wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}09-03-2019{/gallery}

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wągrodnie pamiętali o państwowym święcie przypadającym 1 marca - Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska na zaproszenie dyrekcji, uczniów wzięły udział w szkolnych obchodach tego święta, na które składały się dobrana tematycznie oprawa plastyczna, piękne recytacje wierszy, fragmentów listów, czy przysięgi składanej przez bohaterów niepodległościowego podziemia. Gratulujemy uczniom i nauczycielom takiego podejścia do historii Polski.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}01-03-2019{/gallery}

 

25

Lut
Konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa w biurze senatorsko- poselskim Prawo i Sprawiedliwość . Pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP przedstawiła program ogłoszony na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości  przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w dniu 23 lutego br jako „#Nowa Piątka PiS”:


1.Rodzina
•    500 +  na każde dziecko
2. Młodzi
•    PiT 37   0% dla młodych do 26 roku życia
3.Praca
•    Obniżenie kosztów pracy
4.Starsi i słabsi
•    Świadczenie dla emerytów +1 100zł
5. Infrastruktura
•    Przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami

 

{gallery slider=boxplus.carousel}25-02-2019{/gallery}

 

https://fakty.lca.pl/legnica,news,73719,Ewa_Szyma_ska_zaprezentowa_a_Pi_tk_PiS_u_.html

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/25793-500-od-na-pierwsze-dziecko-czyli-nowapiatkapis

19

Lut
Zaproszenie

plakat rudna

16

Lut
Przemków Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irenie Sendler

Kolejny raz senator Dorota Czudowska objęła patronatem honorowym Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irenie Sendler w Zespole Szkół w Przemkowie. Międzyszkolny konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem, młodzież licznie przystąpiła do konkursu wykazując się dużą wiedzą o patronce przemkowskiej szkoły.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}16-02-2019{/gallery}

02

Lut
30. pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę

Jak co roku dnia 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) odbywa się pielgrzymka polskich parlamentarzystów na Jasną Górę. W tym roku była to jubileuszowa, 30-ta pielgrzymka. Po raz kolejny wzięły w niej udział poseł Ewa Szymańska, senator Dorota Czudowska i dyrektor biura poselsko-senatorskiego Izabela Wańkowicz. Uczestnicy pielgrzymki w Kaplicy Różańcowej wysłuchali nauki wygłoszonej przez o. Józefa Augustyna, następnie uczestniczyli we Mszy świętej pod przewodnictwem abpa Wacława Depo i w spotkaniu w siedzibie redakcji tygodnika „Niedziela”.


We wspólnej modlitwie uczestniczył ks. Piotr Burgoński, który od 4 lat pełni posługę krajowego duszpasterza parlamentarzystów.  Jasna Góra to jest miejsce, które od wieków jednoczyło Polaków i to jest także miejsce, które jednoczy ponad podziałami partyjnymi. Szczególne miejsce, gdzie możemy wznosić się ponad te podziały - uważa ks. Burgoński. Podkreśla, że „myślą przewodnią tegorocznej pielgrzymki jest pokora w życiu parlamentarzysty, pokora ludzi, którzy sprawują jakakolwiek władzę”.  

 

{gallery slider=boxplus.carousel}02-02-2019{/gallery}

 

Pełne relacje poniżej:
http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12623
http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/pielgrzymka-parlamentarzystow-na-jasna-gore-to-juz,4979056,artgal,t,id,tm.html
http://www.niedziela.pl/artykul/40626/Jasna-Gora-pielgrzymka-parlamentarzystow

25

Sty
Ścinawa Noworoczny Koncert Kolęd

W kościele pw. św. Krzyża w Ścinawie z inicjatywy senator Doroty Czudowskiej oraz poseł Ewy Szymańskiej odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kapelmistrza Adama Witiwa. Mieszkańcy Ścinawy mogli posłuchać pięknych kolęd i pośpiewać wspólnie z orkiestrą. Pani senator i pani poseł wszystkim gościom podarowały bombki okolicznościowe z logo „Niepodległa”.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}25-01-2019{/gallery}

20

Sty
IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

W Lubinie w hali widowiskowo - sportowej RCS odbyła się VI międzynarodowa wystawa psów rasowych. Jak w poprzednich latach i tego roku patronat honorowy objęła senator Dorota Czudowska. Tradycyjnie Pani senator i tym razem ufundowała nagrody dla  psów w postaci trzech materacy. W tym roku urzekły ją rasy polskie tj. chart polski, gończy polski, ogar, owczarek nizinny i owczarek. Za najpiękniejszego psa wystawy został uznany pies rasy samojed (V grupa FCI).

 

{gallery slider=boxplus.carousel}20-01-2019{/gallery}

08

Sty
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Pani Senator Dorota Czudowska uczestniczyła w spotkaniu z  Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą oraz przedstawicielkami Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”,  które odbyło się w Pałacu Prezydenckim.  Panie rozmawiały o edukacji zdrowotnej oraz promocji badań okresowych  . Spotkanie  zbiegło się z podpisaniem ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej.

 

 

06

Sty
Święto Trzech Króli w Przemkowie

Udział w tegorocznym  Święcie Trzech Króli Pani Senator wzięła w orszaku organizowanym w Przemkowie. Uczestniczyła także w spotkaniu z mieszkańcami miasta i gminy Przemków w  Przemkowskim Ośrodku Kultury. Wysłuchała pięknych występów zespołów muzyczno- tanecznych:  „Marzenie”, „Cykady”, „Tęcza” oraz dzieci z parafialnej scholii. Młodych artystów obdarowała okolicznościowymi bombkami z logo „Niepodległa”.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}06-01-2019{/gallery}

21

Gru
"Kolęda dla Niepodległej"

plakat koncert 2018

16

Lis
Konkurs „Ojcowie Niepodległej-czy wiem, komu zawdzięczam Wolność?”

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie głogowskim i polkowickim do udziału w konkursie literackim „Ojcowie Niepodległej-czy wiem, komu zawdzięczam Wolność?”.


Szczegóły i warunki konkursu w załączonym regulaminie.

 

plakatkon

 

Attachments:
Download this file (regulamin-konkursu.doc)regulamin konkursu[ ]56 kB

27

Lis
Barbórka 2018 w ZG "Rudna"

Akademia Barbórkowa 2018 w ZG "Rudna" odbyła się w cechowni zakładu. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała Izabela Wańkowicz - dyrektor biura. W tym roku załoga odebrała 400 różnorodnych odznaczeń i wyróżnień - Zasłużony dla KGHM, kordziki, dyplomy dyrektorskie i stopnie górnicze oraz szpady górnicze.

 

 

fot. Marzena Machniak - miedziowe.pl

10

Lis
Życzenia na Święto Niepodległości

aw2018

 

rew2018

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com