Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

09

Lut
Podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej

Do naszego biura wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz jej Współpracowników od ks. Mariana Kopko Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Krzeszowie.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}09-02-2018{/gallery}

02

Lut
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Przemków

przemkow 2018

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Ścinawa

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE ŚCINAWA 2018 01

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Chocianów

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE CHOCIANOW 2018 01

21

Sty
20-21 stycznia 2018r halę sportową RCS w Lubinie opanowały psie piękności z całej Europy

Po raz kolejny Pani Senator  objęła honorowym patronatem V Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych i tym razem swoją nagrodę wręczyła właścicielce psa rasy  ogar polski . Pies wprawdzie w swojej kategorii zdobył piąte miejsce, ale  Pani Senator najbardziej  spodobał.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}21-01-2018{/gallery}

21

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne

plakat 2018

13

Gru
Finał konkursu „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia”.

W konkursie „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” organizowanym przez panią Dorotę Czudowską Senator RP oraz pana Wojciecha Zubowskiego Posła na Sejm RP wyróżnionych zostało 48 uczniów. Na zaproszenie organizatorów/parlamentarzystów, 13 grudnia br. wyróżnione osoby pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie miały okazję zwiedzać gmach Parlamentu RP.


Pani senator Dorota Czudowska opowiedziała o pracy w Senacie natomiast poseł Wojciech Zubowski oprowadził młodzież po budynku Sejmu, opowiedział im w jaki sposób funkcjonuje parlament, zapoznał ich z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmu.
Po zwiedzaniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do restauracji sejmowej.


W Sejmie odbyło się również uroczyste nagrodzenie uczestników konkursu. Dopiero tam młodzież dowiedziała się, kto z nich zdobył nagrodę główną - Gogle VR. Nagrody wręczali organizatorzy konkursu: pani senator Dorota Czudowska i pan poseł Wojciech Zubowski.

Laureatką I miejsca w powiecie głogowskim została Martyna Cesarz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie (praca multimedialna), natomiast w powiecie polkowickim I miejsce zajęła Aleksandra Kaźmierska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (praca pisemna).

Organizatorzy postanowili przyznać pięć dodatkowych wyróżnień. Książki przekazano: Aleksandrze Klimczuk i Nikoli Kraus (praca plastyczna) oraz Martynie Grouz (wiersz)- z II LO w Głogowie, Joannie Jaworskiej (praca plastyczna)- z I LO w Głogowie, oraz Zuzannie Florczyk (praca plastyczna)- z Zespołu Szkół w Chocianowie.
Wszystkim uczestnikom wycieczki wręczono dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem:
-Plac Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza,
-spacer Krakowskim Przedmieściem: Pałac Prezydencki, Pomnik Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza,
-Stare Miasto: Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca.

Podczas spaceru ulicami stolicy, młodzież mogła podziwiać świąteczne iluminacje świetlne.

Późnym wieczorem, pełni wrażeń, uczestnicy wycieczki ruszyli w drogę powrotną do domu.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}132-12-2017{/gallery}

13

Gru
Zakończenie obchodów Roku Majora Władysława Dybowskiego Legnickiego Żołnierza Wyklętego

Propagowaniem wiedzy na temat Legnickiego Żołnierza wyklętego zajmowała się Społeczna Grupa Działania skupiona przy Fundacji Pawła Jurosa z prezesem Dorotą Czudowską – senator RP
i wiceprezesem Stanisławem Obertańcem, w skład której weszli również: Jolanta Kowalczyk - koordynator, dr Robert Żeleźny - organizator konkursu wiedzy o Władysławie Dybowskim na poziomie szkół podstawowych i średnich, Joanna Wróbel - organizator konkursu plastycznego
i koncertu "Muzyka Wyklęta", Andrzej Lorentz – mural. Działaniami wspierającymi i propagowaniem tej postaci zajmowały się także różne instytucje związane
z Urzędem Miasta Legnicy.


Bohaterską postać legnickiego Żołnierza Wyklętego  odkrył i przybliżył nam  Roman Lorenz - legnicki pasjonat historii.
Major Władysław Dybowski – rotmistrz Kawalerii Wojska Polskiego II RP, major Narodowych Sił Zbrojnych i pierwszy wiceprezydent Legnicy został skazany na śmierć razem ze swoim synem Konradem Dybowskim za działalność konspiracyjną. Wyrok wykonano 70 lat temu w więzieniu mokotowskim. Na zaproszenie Pani Senator wieczór uświetnił znany dziennikarz, autor książek Tadeusz Płużański, a o oprawę muzyczną zadbał gitarzysta Sławomir Zimniak.  Można była również obejrzeć poruszającą wystawę o majorze Władysławie Dybowskim Legnickim Żołnierzu Wyklętym.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}13-12-2017{/gallery}

 

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/19469-dobiega-konca-rok-majora-dybowskiego-podsumowanie

 

06

Gru
Mikołajki w "Personie"

Jak każdego roku pani Dorota Czudowska Senator RP i pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP ufundowały paczki mikołajkowe podopiecznym Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”. Pani senator oraz pani poseł nie mogły osobiście wręczyć podopiecznym „Persony” paczek, ponieważ obowiązki parlamentarne w tym roku im na to nie pozwoliły. W imieniu obu pań  biuro reprezentowała asystent Grażyna Majchrzyk.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}06-12-2017{/gallery}

05

Gru
Zgromadzenie Narodowe w parlamencie

W 150 Rocznicę urodzin  Marszałka Józefa Piłsudskiego z orędziem wystąpił Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, rozpoczęto wielkie świętowanie 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. Wystawiono Księgę Pamiątkową do której wpisywali się parlamentarzyści, senator Dorota Czudowska również dokonała wpisu pamiątkowego. W tym dniu harcerze przynieśli do parlamentu Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}052-12-2017{/gallery}

04

Gru
Uroczysty koncert w wigilię 150-tej rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

Pani senator Dorota Czudowska była pomysłodawcą, inicjatorem i organizatorem koncertu z okazji 150-tej rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. W wypełnionej Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej wystąpili: orkiestra dęta i symfoniczna, chór oraz soliści Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, w sumie ponad 100 wykonawców.


Pani senator zainaugurowała tym wydarzeniem obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Goście przeżyli duchową ucztę słuchając najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich. Po koncercie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez Panią Senator do wzniesienia toastu za Ojczyznę i na tort ufundowany przez legnickiego cukiernika Korneliusza Okonia.


Dorota Czudowska ufundowała okolicznościowe 2 popiersia Marszałka Piłsudskiego; jedno przekazała w dowód podziękowania Pani Lucynie Huzarskiej – Dyrektor legnickiego Zespołu Szkół Muzycznych, drugie zostało wylosowane wśród słuchaczy koncertu, których było ok. 350 osób.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}04-12-2017{/gallery} 

 

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/19310-czudowska-z-pilsudskim-pod-reke
http://kulturalia.lca.pl/legnica,news,67824,Uczcili_pami_marsza_ka_J_zefa_Pi_sudskiego.html

 

21

Lis
Konferencja poświęcona zdrowiu pt. ”Po pierwsze zdrowie”

W dniu 21.11.2017r. w Senacie RP odbyła się kolejna konferencja poświęcona zdrowiu pt. ”Po pierwsze zdrowie”. Patronat nad konferencją objął Stanisław Karczewski  Marszałek Senatu.


Wykładowcami byli wybitni profesorowie nauk medycznych:


1.    prof. dr hab. Henryk Skarżyński
2.    prof. dr hab. Witold Różyłło
3.    prof. dr hab. Renata Górska
4.    prof. dr hab. Tomasz Konopka
5.    prof. dr hab. Iwona Grabska –Liberek
6.    prof. dr hab. Grzegorz Opolski
7.    prof. dr. hab. Maria Barcikowska
8.    prof. dr. hab. Grzegorz Opala
9.    prof. dr. hab. Jarosław Sławek
10.    prof. dr. hab. Sławomir Majewski
11.    prof. dr. hab. Piotr Andziak
12.    dr Witold Cieśla
13.    prof. dr. hab. Mirosław Jarosz
14.    dr. hab. Krzysztof Kochanek

 

Goście po brzegi wypełnili salę konferencyjną w gmachu Senatu. Lekarze, przedstawiciele organizacji społecznych i wielu dziennikarzy; to szczególnie ważni uczestnicy konferencji, gdyż bez mediów nie zdołamy uświadomić społeczeństwa o zagrożeniach chorobami cywilizacyjnymi i zachęcić do Zdrowego Stylu Życia.  Uczestniczyłam w tej konferencji i zachęcam do zapoznania się z publikacją debaty na stronie Senatu RP.


Życzę wszystkim zdrowia
DOROTA CZUDOWSKA

 

{gallery slider=boxplus.carousel}21-11-2017{/gallery}

04

Gru
Konkurs „Orzeł Biały – nasza duma"

 

Szanowni Państwo,

Pani Dorota Czudowska - Senator RP przystąpiła, w roli współorganizatora, do ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały – nasza duma". Konkurs organizowany jest przez kancelarię Senatu RP z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Partnerami konkursu są poszczególne wojewódzkie kuratoria oświaty.

Jest to konkurs plastyczny, skierowany do uczniów klas IV–VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, mogą też wziąć w nim udział podopieczni placówek oświatowo-wychowawczych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i dokumentacją konkursową.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału.

 

 

https://senat.edu.pl/orzel-bialy/
https://www.kuratorium.wroclaw.pl/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-orzel-bialy-nasza-duma

 

18

Lis
ZAPROSZENIE na konferencję "Dumni z Polek"

 

28 listopada br., tj. wtorek o godz. 17.00 w hotelu QUBUS  odbędzie się konferencja inaugurująca obchody Roku Praw Kobiet. W panelu dyskusyjnym weźmie udział  Senator RP Dorota Czudowska.


Serdecznie zapraszamy

RPK zaproszenieFB

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com