Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

19

Wrz
Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Przemkowie

 

W Przemkowie zostało otwarte nowe Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości
przy ul. Głogowskiej 1. Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z pierwszymi gośćmi ,a wśród nich byli. proboszczowie trzech parafii oraz Burmistrz Przemkowa Pan Jerzy Szczupak .
Mieszkańcy Przemkowa mogą przychodzić do biura w drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca w godz. 16:00 -18:00. Pani Senator zaprasza żywiąc nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą przychodzili ze swoimi problemami.

 

  

04

Wrz
77 rocznica wybuchu II wojny światowej uroczystości w Gross Rosen

W 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Gross Rosen w imieniu pani Doroty Czudowskiej Senator RP, asystent biura Grażyna Majchrzyk złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Mauzoleum, by uczcić pamięć 40 000 jego ofiar.

 

https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=P7DjV_W_GfPG8Afm_7jwBg#q=77+rocznica+wybuchu+wojny+%C5%9Bwiatowej+w+Gross+Rosen

 

 

01

Wrz
Obchody - 77 rocznica wybuchu II wojny światowej w Legnicy

W miejskich uroczystościach na cmentarzu komunalnym w Legnicy wzięły udział Pani Ewa Szymańska - Poseł na Sejm RP oraz w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej  asystent biura Grażyna Majchrzyk. Panie złożyły wiązankę w hołdzie poległym i pomordowanym podczas działań wojennych i uczestniczyły w modlitwie w ich intencji.

 

http://www.portal.legnica.eu/aktualnosc-8896-obchody_77_rocznicy_wybuchu_ii_wojny.html
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-w-legnicy-zdjecia,3844304,art,t,id,tm.html
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/5570-obchody-77-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-foto

 

15

Sie
Piknik Patriotyczny w Legnicy

W ogrodzie legnickiego Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w dniu podwójnego Święta: Wniebowzięcia Marii Panny oraz Święta Wojska Polskiego, z inicjatywy Senator Doroty Czudowskiej, Poseł Ewy Szymańskiej oraz Artura Borodacza Prezesa Stowarzyszenia Patriotycznego „Wolna Legnica” zorganizowany został Piknik Patriotyczny.


Wcześniej, o godz. 13:00 w legnickiej Katedrze odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której Pani Senator złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Ok. godz. 14:30 rozpoczęto Piknik Patriotyczny . We wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzięła udział formacja Związek Strzelecki Rzeczypospolitej  z Chojnowa oraz Harcerze Drużyny Wędrowniczej KEDYW im. Grota Roweckiego. Uczestnicy świętowali przy bogato zastawionym stole piknikowym oraz grillowanych kiełbaskach.

20

Cze
Kronika Sejmowa - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W wydaniu z dnia 31 marca 2016 roku dwutygodnika Kancelarii Sejmu „Kronika Sejmowa” na stronie 41wszej znajduje się artykuł na temat wizyty polskiej delegacji na Węgrzech, w skład której wchodziła m.in. Senator RP Dorota Czudowska oraz Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką. Wizyta związana była z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

11

Cze
Konferencja "Poznaj Prawdę o Uzależnieniach XXI wieku"

W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy 11 czerwca odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Poznaj prawdę o…”, której organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Prawo i Sprawiedliwość z Legnicy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Panią Senator Dorotę Czudowską i Panią Poseł Ewę Szymańską.

Tym razem został podjęty temat uzależnień XXI w., czyli m.in. nałogowa obecność on-line, bigoreksja (uzależnienie od siłowni), hazard czy pornografia.

Prelekcje wygłosili doświadczeni terapeuci z Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy: Bernard Dawicki oraz Iwona Beata Koleśnik. Świadectwem wyjścia z uzależnienia od narkotyków podzielił się Ryszard, który dziś pracuje jako terapeuta, pomagając innym w walce z nałogiem. Natomiast Ryszard i Anna Szewczykowie zaprezentowali ruch Krucjata Wyzwolenia Człowieka, który wspiera duchowo wszystkich chcących wyjść z rozmaitych uzależnień.

http://poinformuj.opoka.org.pl/duszpasterskie/9835.1,8222_Poznaj_prawde_o_uzaleznieniach_XXI_wieku_8221_Konferencja_w_Legnicy.html

http://www.niedziela.pl/artykul/125233/nd/Poznaj-prawde-o-uzaleznieniach-XXI-wieku

http://www.parafiambkp.polkowice.pl/pl/399/57/c/ogloszenia-duszpasterskie-na-x-niedziele-w-ciagu-roku.html

http://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/11758-o-uzaleznieniach-xxi-wieku

10

Cze
Jubileusz 20-lecia legnickiego oddziału opieki paliatywnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaprosił swoich pracowników na uroczystą galę, która odbyła się 10 czerwca 2016 roku w hotelu Qubus, aby podziękować za dobrą pracę oraz świętować przypadającą na ten rok rocznicę 20-lecia oddziału opieki paliatywnej. Na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski wręczył dyrektor oddziału Krystynie Barcik srebrny medal za zasługi dla Dolnego Śląska.

W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej w gali udział wzięła dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. W gronie przyjaciół, wśród których byli samorządowcy z Legnicy i okolicznych gmin, szpital pochwalił się osiągnięciami z ostatniego roku, m.in. gruntownie zmodernizowanym i wysoko ocenianym przez pacjentki oddziałem położniczym, inwestycjami na oddziale noworodkowym, ambitnym  programem szkoleniowym dla kadry pielęgniarskiej oraz najnowocześniejszym w kraju sprzętem do diagnostyki obrazowej.

http://regionfan.pl/legnica-lecza-bol-i-nie-pozwalaja-cierpiec-wideo-foto/

http://fakty.lca.pl/legnica,news,59642,Szpitalne_swietowanie_w_hotelowych_wnetrzach.html

http://foto.lca.pl/foto,1465561986,Wojew_dzki_Szpital_Specjalistyczny_podsumowa_swoj_dzia_alno_.html

http://24legnica.pl/gala-szpitala-20-lat-medycyny-paliatywnej-w-legnicy/

http://www.szpital.legnica.pl/index.php/aktualnosci/856-jubileuszowa-konferencja-z-okazji-20-lecia-oddzialu-medycyny-paliatywnej

http://paliatywna.szpital.legnica.pl

10

Cze
Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy

10 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy świętowała 70-lecie istnienia.Wielkie święto szkoły rozpoczęło się w piątek spotkaniem uczniów, zaproszonych absolwentów, parlamentarzystów, władz miasta i przyjaciół szkoły. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej w obchodach brała udział dyrektor biura senatorskiego Izabela Wańkowicz. Na pamiątkę Senator ufundowała książkę, która zasiliła zbiory biblioteczne szkoły.

Wisienką na torcie był polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów i występ reaktywowanego po wielu latach specjalnie na tę okazję chóru szkolnego Rezonans pod dyrekcją Marii Sycz.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod niżej zamieszczonymi adresami:

 

https://sp1legnica.edupage.org/#gallery/399

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/jubileusz-szkoly-podstawowej-nr-1-w-legnicy-zdjecia,3765708,gal,t,id,tm.html

http://foto.lca.pl/foto,1465561215,70_lat_Szko_y_Podstawowej_nr_1_im_Powsta_c_w_Wielkopolskich.html

http://edukacja.lca.pl/legnica,news,59650,Jedynka_dwa_dni_swietowala_siedemdziesieciolecie.html

http://foto.lca.pl/foto,1465661672,foto.html

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/3719-chorzystki-sp-1-znowu-razem-zaspiewaja-na-70-lecie-szkoly-foto

http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/11734-sp-1

03

Cze
Uroczystości jubileuszowe 70-lecia Szkoły Podstawowej w Kościelcu

 

W piątek 3 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu obchodzono 70-lecie powstania szkoły, 50-lecie nadania jej imienia oraz 20 – lecie ufundowania sztandaru.

Obecna na uroczystościach Senator Dorota Czudowska zabrała głos w trakcie głównej części obchodów, gratulując sukcesów szkoły oraz życząc dalszej wieloletniej działalności.

Uroczystości rozpoczęto Mszą św. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Barbara Iwan serdecznie powitała wszystkich obecnych i wręczyła statuetki Przyjaciołom szkoły. Następnie przyjmowano od gości gratulacje z okazji obchodzonego jubileuszu.

Program artystyczny rozpoczęli najmłodsi uczniowie – tańcząc poloneza. Następnie przedstawiono historię szkoły, co uświetniła prezentacja multimedialna.

Uczniowie klasy piątej przenieśli widzów w świat biografii Henryka Sienkiewicza poprzez zaprezentowanie teatrzyku o kobietach bliskich sercu patronowi szkoły.

Przepięknie zaprezentowali się także chór szkolny oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia karate.

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/jubileusz-szkoly-podstawowej-w-koscielcu-zdjecia,3758637,gal,t,id,tm.html

http://spkoscielec.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/188271/potrojny_jubileusz_w_obiektywie

http://www.krotoszyce.pl/28-aktualnoci/997-jubileusz-szkoly-podstawowej-im-henryka-sienkiewicza-w-koscielcu.html

 

28

Maj
Wędkarski Dzień Dziecka w Chojnowie

Dnia 28 maja na stawie „Dolpakart” chojnowskie koła PZW zorganizowały festyn wędkarski dla dzieci w związku z nadchodzącym Dniem Dziecka oraz Dniami Chojnowa.

Jak co roku fundatorem pucharów dla jednej z grup wiekowych była Senator Dorota Czudowska. Wręczenia pucharów dokonał burmistrz Jan Serkies oraz dyrektor biura Senator Doroty Czudowskiej Izabela Wańkowicz.

Na festyn zgłosiło się 37 dzieci, które podzielono na dwie grupy wiekowe. Zabawę rozpoczęto od zawodów wędkarskich. Po zważeniu złowionych ryb i krótkiej przerwie na pączki przystąpiono do rozgrywania dalszych konkurencji. Zdobywano punkty rzucając woreczkiem do celu, lotkami do tarczy i kolorowymi kółkami.

Po zaciętej rywalizacji sędziowie sumowali zdobyte punkty a dzieci bawiły się łowiąc na bambusową wędkę reklamówki ze słodyczami.

 

http://chojnow.pl/news/news/view/id/6724

http://chojnow.pl/news/news/view/id/6669

http://chojnow.pl/news/news/view/id/2339

http://www.pzw.org.pl/chojnow/wiadomosci/132569/61/wedkarski_dzien_dziecka_w_chojnowie

23

Maj
Konferencja "Poznaj prawdę o uzależnieniach XXI w."

W dniu 11 czerwca 2016 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy (aula przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kopernik) odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Poznaj prawdę o…”. Tym razem zostanie podjęty temat uzależnień XXI w., czyli m.in. nałogowa obecność on-line, bigoreksja, hazard, pornografia. Prelekcje i świadectwa wygłoszą doświadczeni terapeuci z Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy:

Bernard Dawicki oraz Iwona Beata Koleśnik. Zostanie także zaprezentowana Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

     Organizatorami konferencji są: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Prawo i Sprawiedliwość z Legnicy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Panią Senator Dorotę Czudowską i Panią Poseł Ewę Szymańską.

     Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane tym problem, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców, duszpasterzy…

Do tej pory odbyły się konferencje z cyklu „Poznaj prawdę o…”:

1. „Poznaj prawdę o in vitro” – 23.03.2013 r.

2. „Poznaj prawdę o gender” – 12.10.2013 r.

3. „Poznaj prawdę o antykoncepcji” – 22.03.2014 r.

 

25

Maj
Biuro nieczynne w piątek po Bożym Ciele

Informujemy, że Biuro Poselsko-Senatorskie Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy (Plac Słowiański 1, V piętro - budynek Starostwa Powiatowego) w dniu 27 maja 2016 roku (piątek po Bożym Ciele) będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.

 

 

20

Maj
Dzień strażaka w Legnicy

Dnia 20 maja 2016 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską PSP w Legnicy przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy i Urzędu Miasta w Legnicy. W imieniu Senator Doroty Czudowskiej udział w uroczystości wzięła dyrektor biura Izabela Wańkowicz. Ponadto uczestniczyli w uroczystości również przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji na co dzień współpracujących ze Strażą Pożarną, reprezentanci ochotniczych straży pożarnych, władze legnickiego Koła Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa RP, jak również funkcjonariusze i pracownicy cywilni tutejszej Komendy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra działająca przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale, odznaczenia, podziękowania za współpracę osobom wspierającym funkcjonowanie straży pożarnej oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

http://www.straz.legnica.eu/dzien-strazaka-2016/

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com