Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

07

Mar
XX edycja Dni Brytyjskich

XX edycja Dni Brytyjskich organizowanych przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, którego dyrektorem jest  ksiądz Mariusz Jeżewicz.  W Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 10 młodych wokalistów, którzy rywalizowali prezentując piosenki anglojęzyczne. Nagrodę publiczności , dużego misia, ufundowała Pani Dorota Czudowska Senator RP. Zdobywcą nagrody publiczności była Aleksandra Małecka, uczennica Salezjańskiego LO. Nagrodę w imieniu Pani Senator wręczyła Grażyna Majchrzyk asystentka.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}07-03-2018{/gallery}

04

Mar
Rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

We Wrocławiu na Ostrowie Tumskim Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła , która znajduje się na ścianie kościoła pw. św. Marcina. V Prawd Polaków ustanowiono w 1938r. na kongresie Polaków w Berlinie. Po uroczystym złożeniu kwiatów, Pani Senator z Grażyną Majchrzyk - asystentką, wzięła udział we Mszy Świętej w Archikatedrze wrocławskiej, której przewodniczył JE Ks. ABP Józef Kupny metropolita Wrocławski, homilię wygłosił JE Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej.

 

rodzinarodla

 

Na zdjęciu od lewej: Dorota Czudowska Senator RP, Tadeusz Szczyrbak Prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu, Grażyna Majchrzyk Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP

 

{gallery slider=boxplus.carousel}04-03-2018{/gallery}

01

Mar
Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z uczniami szkół w Głogowie.

Pani Senator spotkała się z uczniami dwóch Szkół Podstawowych tj. SP. nr 10 im. M. Kopernika oraz Szkoły Aslan im. C.S Lewisa , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Pani Senator wręczyła uczniom wyróżnienia i dyplomy, a dzieci z zainteresowaniem pytały o jej pracę związaną z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie SP nr 10 przygotowali program na Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , deklamując patriotyczne wiersze w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}012-03-2018{/gallery}

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

Z okazji święta Żołnierzy Wyklętych Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Ofiary bolszewizmu w latach 1939 - 1956 (przy ul. Muzealnej) oraz pod tablicą na budynku byłej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Witelona (dawna szkoła medyczna), oddając hołd i czcząc pamięć wszystkich Żołnierzy Wyklętych.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}01-03-2018{/gallery}

15

Lut
Dzień Patrona w zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie

Pani Senator Dorota Czudowska po raz kolejny objęła patronatem konkurs nt. „Wiedzy o Irenie Sendler” w Zespole Szkół w Przemkowie oraz ufundowała nagrody dla laureatów i uczestników konkursu. W związku z trwającymi w tym dniu pracami senatu, Panią Senator reprezentowała Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP oraz Grażyna Majchrzyk asystent Senator Doroty Czudowskiej. W szkole odbyła się Gala podczas, której wręczone zostały dyplomy i nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc, wyróżnienia oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. Na ręce dyrektora szkoły Moniki Dźwigaj została przekazana Uchwała Sejmu w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej oraz materiały o Senacie i Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej do wykorzystania na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie. Uczniowie przygotowali piękną i wzruszającą inscenizację o Irenie Sendler obrazującą wyprowadzanie dzieci z getta w Warszawie i ich dramatyczne rozstania z rodzicami . W ten sposób Irena Sendler ocaliła około 2500 żydowskich dzieci.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}15-02-2018{/gallery}

09

Lut
Podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej

Do naszego biura wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz jej Współpracowników od ks. Mariana Kopko Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Krzeszowie.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}09-02-2018{/gallery}

02

Lut
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Przemków

przemkow 2018

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Ścinawa

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE ŚCINAWA 2018 01

29

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Chocianów

PLAKAT SPOTKANIE NOWOROCZNE CHOCIANOW 2018 01

21

Sty
20-21 stycznia 2018r halę sportową RCS w Lubinie opanowały psie piękności z całej Europy

Po raz kolejny Pani Senator  objęła honorowym patronatem V Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych i tym razem swoją nagrodę wręczyła właścicielce psa rasy  ogar polski . Pies wprawdzie w swojej kategorii zdobył piąte miejsce, ale  Pani Senator najbardziej  spodobał.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}21-01-2018{/gallery}

21

Sty
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne

plakat 2018

13

Gru
Zakończenie obchodów Roku Majora Władysława Dybowskiego Legnickiego Żołnierza Wyklętego

Propagowaniem wiedzy na temat Legnickiego Żołnierza wyklętego zajmowała się Społeczna Grupa Działania skupiona przy Fundacji Pawła Jurosa z prezesem Dorotą Czudowską – senator RP
i wiceprezesem Stanisławem Obertańcem, w skład której weszli również: Jolanta Kowalczyk - koordynator, dr Robert Żeleźny - organizator konkursu wiedzy o Władysławie Dybowskim na poziomie szkół podstawowych i średnich, Joanna Wróbel - organizator konkursu plastycznego
i koncertu "Muzyka Wyklęta", Andrzej Lorentz – mural. Działaniami wspierającymi i propagowaniem tej postaci zajmowały się także różne instytucje związane
z Urzędem Miasta Legnicy.


Bohaterską postać legnickiego Żołnierza Wyklętego  odkrył i przybliżył nam  Roman Lorenz - legnicki pasjonat historii.
Major Władysław Dybowski – rotmistrz Kawalerii Wojska Polskiego II RP, major Narodowych Sił Zbrojnych i pierwszy wiceprezydent Legnicy został skazany na śmierć razem ze swoim synem Konradem Dybowskim za działalność konspiracyjną. Wyrok wykonano 70 lat temu w więzieniu mokotowskim. Na zaproszenie Pani Senator wieczór uświetnił znany dziennikarz, autor książek Tadeusz Płużański, a o oprawę muzyczną zadbał gitarzysta Sławomir Zimniak.  Można była również obejrzeć poruszającą wystawę o majorze Władysławie Dybowskim Legnickim Żołnierzu Wyklętym.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}13-12-2017{/gallery}

 

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/19469-dobiega-konca-rok-majora-dybowskiego-podsumowanie

 

13

Gru
Finał konkursu „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia”.

W konkursie „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” organizowanym przez panią Dorotę Czudowską Senator RP oraz pana Wojciecha Zubowskiego Posła na Sejm RP wyróżnionych zostało 48 uczniów. Na zaproszenie organizatorów/parlamentarzystów, 13 grudnia br. wyróżnione osoby pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie miały okazję zwiedzać gmach Parlamentu RP.


Pani senator Dorota Czudowska opowiedziała o pracy w Senacie natomiast poseł Wojciech Zubowski oprowadził młodzież po budynku Sejmu, opowiedział im w jaki sposób funkcjonuje parlament, zapoznał ich z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmu.
Po zwiedzaniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do restauracji sejmowej.


W Sejmie odbyło się również uroczyste nagrodzenie uczestników konkursu. Dopiero tam młodzież dowiedziała się, kto z nich zdobył nagrodę główną - Gogle VR. Nagrody wręczali organizatorzy konkursu: pani senator Dorota Czudowska i pan poseł Wojciech Zubowski.

Laureatką I miejsca w powiecie głogowskim została Martyna Cesarz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie (praca multimedialna), natomiast w powiecie polkowickim I miejsce zajęła Aleksandra Kaźmierska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (praca pisemna).

Organizatorzy postanowili przyznać pięć dodatkowych wyróżnień. Książki przekazano: Aleksandrze Klimczuk i Nikoli Kraus (praca plastyczna) oraz Martynie Grouz (wiersz)- z II LO w Głogowie, Joannie Jaworskiej (praca plastyczna)- z I LO w Głogowie, oraz Zuzannie Florczyk (praca plastyczna)- z Zespołu Szkół w Chocianowie.
Wszystkim uczestnikom wycieczki wręczono dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem:
-Plac Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza,
-spacer Krakowskim Przedmieściem: Pałac Prezydencki, Pomnik Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza,
-Stare Miasto: Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca.

Podczas spaceru ulicami stolicy, młodzież mogła podziwiać świąteczne iluminacje świetlne.

Późnym wieczorem, pełni wrażeń, uczestnicy wycieczki ruszyli w drogę powrotną do domu.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}132-12-2017{/gallery}

06

Gru
Mikołajki w "Personie"

Jak każdego roku pani Dorota Czudowska Senator RP i pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP ufundowały paczki mikołajkowe podopiecznym Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”. Pani senator oraz pani poseł nie mogły osobiście wręczyć podopiecznym „Persony” paczek, ponieważ obowiązki parlamentarne w tym roku im na to nie pozwoliły. W imieniu obu pań  biuro reprezentowała asystent Grażyna Majchrzyk.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}06-12-2017{/gallery}

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com