Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

14

Paź
Debata p.t. "Aktywność Kobiet"

14

Paź
Ulotka wyborcza Senator Doroty Czudowskiej

06

Paź
Kandyduję do Senatu

27

Wrz
XVI Święto Miodu i Wina w Przemkowie

Świętowanie rozpoczęto ekumeniczną Mszą Świętą w kościele greckokatolickim p.w. św. Kosmy i Damiana w Przemkowie.

         Uczestnicy nabożeństwa przeszli orszakiem do parku, gdzie po przywitaniu gości odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w trzech kategoriach: za wzorowe pasieki, wzorowe gospodarstwa pasieczne i wzorowe miody według gatunków.

         Po raz trzeci tytuł wzorowego gospodarstwa przypadł państwu Śmieszkom z Przemkowa. Tytuł wzorowej pasieki uzyskał pan Mendaluk z Kowar, a jednym z najlepszych miodów okazał się miód lipowy z Wojkowic.

         Na stoiskach można było zaopatrzyć się w miody i pszczele produkty najwyższej jakości. Wśród ogromnej ilości uczestników przemkowskiego święta była pani Senator Dorota Czudowska i Ewa Szymańska – dyrektor jej biura.

25

Wrz
Ambasador Węgier w Legnicy - Dr. Ivan Gyurcsik gościem Senator Czudowskiej

  Dzisiaj na zaproszenie Senator Doroty Czudowskiej przybyli do Legnicy J. E. Dr. Ivan Gyurcsik - Ambasador Węgier w Polsce, wraz z Małżonką oraz Pal Attila Illes - Wicekonsul, sekretarz sekcji politycznej. Przypomnijmy, że Pani Senator jest wiceprzewodniczącą Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej. Goście, wraz z Senator  Czudowską, uczestniczyli w ratuszu na spotkaniu z  Prezydentem Miasta Legnicy - Tadeuszem Krzakowskim i przedstawicielami władz miasta, następnie wzięli udział konferencji prasowej. Kolejnym punktem wizyty było złożenie kwiatów pod pomnikiem Zesłańców Sybiru. Po krótkim spacerze wzięli udział we Mszy Św. w Legnickiej Katedrze, a po nabożeństwie złożyli kwiaty pod Tablicą Smoleńską. Ambasador, jego Małżonka, Wicekonsul oraz pani Senator złożyli wizytę w Muzeum Miedzi, po czym udali się do Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej na otwarcie wystawy p.t. "Historia Przyjaźni Polski i Węgier" oraz spotkanie z Grupą Przyjaciół Węgier.

18

Wrz
Pomnik Zesłańcom Sybiru

 W Legnicy stanął pomnik poświęcony Sybirakom, poświęcony Polakom zesłanym w głąb (wówczas) Związku Sowieckiego, po napaści 17.września 1939 roku. W rocznicę sowieckiego najazdu odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika, poprzedzone uroczystą Mszą św w kościele św.Trójcy. Wśród uczestników tego doniosłego wydarzenia - przedstawicieli środowisk sybirackich i kombatanckich, duchowieństwa, władz państwowych, samorządowych, uczniów, mieszkańców była obecna Senator Dorota Czudowska. Pomnik po odsłonięciu został poświęcony przez J. E. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, któremu towarzyszyli hierarchowie innych wyznań. W asyście kompanii honorowej wojska,orkiestry policji bohaterom zesłania oddano hołd i salwę honorową, złożonono wieńce i kwiaty.

15

Wrz
Konferencja prasowa - przedstawienie kandydatów do Parlamentu

Pan poseł Adam Lipiński , wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, zaprezentował kandydatów do Parlamentu z okręgu nr 1 (legnickiego).

Senator Dorota Czudowska ponownie ubiega się o mandat senatora.

W gronie kandydatów do sejmu jest Ewa Szymańska – legnicka radna, dyrektor biura senatorskiego oraz szefowa 1. Komitetu PiS w Legnicy.

14

Wrz
Akcja zbierania podpisów zakończona sukcesem!

Bardzo pięknie  dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje poparcie dla kandydatów do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, oraz  dla pani Doroty Czudowskiej, która ponownie ubiega się o mandat senatora. Równie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swoją uwagę, czas i zaangażowanie w akcję zbierania podpisów. Zebraliśmy ich więcej niż dwukrotnie  wymaganą liczbę! 

11

Wrz
Wystawa medali p.t. "Wobec Świętości"

W Muzeum Miedzi w Legnicy została otwarta wystawa papieskich medali zatytułowana "Wobec Świętości". Wernisaż zgromadził wielu legniczan, wśród gości znaleźli się J.E. Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, senator Dorota Czudowska oraz autorzy eksponatów. Ponad 70 najwybitniejszych polskich medalierów zgromadziło na wystawie swoje dzieła, opowiadające o fenomenie świętości poprzez św. Jana Pawła II. Ponad 90 medali głównie z brązu, ale także ze szkła i drewna przedstawia drogę do świętości.

08

Wrz
Ostatnie Pożegnanie

Wczoraj na cmentarzu komunalnym w Legnicy pożegnaliśmy naszego śp. Kolegę Damiana. Wieczorem o godz. 20.00 odbyło się „Spotkanie milczenia – stop zabijaniu na przejściach”. Rodzina i przyjaciele śp. Damiana zebrali się w pobliżu miejsca wypadku. Zapalono znicze i trwano milczeniu.

http://www.legnica.fm/index.php/38-fakty-legnica/25474-afsg

http://fakty.lca.pl/legnica,news,54952,Uczcili_pamiec_ofiary_pijaka_za_kierownica.html

07

Wrz
Dożynki Powiatu Polkowickiego w Grębocicach

04

Wrz
Solidarnie z "Solidarnością"

senat

Dzisiaj senatorowie Platformy Obywatelskiej odrzucili wniosek Prezydenta Andrzeja Dudy o referndum 25. października. W czasie głosowania pod parlamentem trwała manifestacja NSZZ SOLIDARNOŚĆ, jedno z pytań referendalnych miało bowiem dotyczyć obniżenia wieku emerytalnego a to był główny postulat związkowców od lat. Senator Czudowska na znak solidarności z manifestantami uczestniczyła w głosowaniach w koszulce z logo Solidarności. Politycy Platformy już drugi raz zmarnowali obywatelski wysiłek i aktywność, bo to obywatele chcieli, żeby uwzględniono ich projekty ustaw. pod którymi zebrali miliony podpiów. I ten głos milionów obywateli chciał poprzez referendum uszanować Andrzej Duda.

07

Wrz
Rodzina 500 + Senator Czudowska przedstawia projekt ważnej ustawy

Ważnym punktem programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest polityka prorodzinna. Będzie ona realizowana m. in. przez ustawę"Rodzina 500 +", która jako jedna z pierwszych trafi pod obrady sejmu. Senator Czudowska przedstawiła dziennikarzom projekt ustawy, omówiła główne założenia, odpowiedziała na zadane pytanie : skąd pieniądze na tak duże wsparcie dla rodzin. Senator podkreśliła też, że dbałość o rodzinę, o dzieci w Polsce, to nasz cel strategiczny.

03

Wrz
Dożynki w Tyńcu Legnickim

news1 

 

 

1lutyZmiana harmonogramu pracy biura w Chojnowie

 

 

Informujemy o zmianie harmonogramu pracy biura
w Chojnowie. Dyżur w biurze w Chojnowie pełniony jest w II  i IV wtorek miesiąca w godz. 16:00-18:00.

 

 

Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Ścinawie

 

 

 

W Ścinawie pani Dorota Czudowska Senator RP otworzyła Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości. Biuro usytuowane jest przyul. Mickiewicza 4 i będzie otwarte w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca w godz: 16:00 – 18:00.

 

Czytaj więcej...

 

 

19 09Otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Przemkowie

 

1 

 

W Przemkowie zostało otwarte nowe Biuro Senatorsko – Poselskie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Głogowskiej 1. Pani Dorota Czudowska Senator RP spotkała się z pierwszymi gośćmi, a wśród nich byli. proboszczowie trzech parafii oraz Burmistrz Przemkowa Pan Jerzy Szczupak .

 

Czytaj więcej...

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com