XX edycja Dni Brytyjskich organizowanych przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, którego dyrektorem jest ksiądz Mariusz Jeżewicz. W Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 10 młodych wokalistów, którzy rywalizowali prezentując piosenki anglojęzyczne. Nagrodę publiczności , dużego misia, ufundowała Pani Dorota Czudowska Senator RP. Zdobywcą nagrody publiczności była Aleksandra Małecka, uczennica Salezjańskiego LO. Nagrodę w imieniu Pani Senator wręczyła Grażyna Majchrzyk asystentka.
{gallery slider=boxplus.carousel}07-03-2018{/gallery}
We Wrocławiu na Ostrowie Tumskim Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła , która znajduje się na ścianie kościoła pw. św. Marcina. V Prawd Polaków ustanowiono w 1938r. na kongresie Polaków w Berlinie. Po uroczystym złożeniu kwiatów, Pani Senator z Grażyną Majchrzyk - asystentką, wzięła udział we Mszy Świętej w Archikatedrze wrocławskiej, której przewodniczył JE Ks. ABP Józef Kupny metropolita Wrocławski, homilię wygłosił JE Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej.
Na zdjęciu od lewej: Dorota Czudowska Senator RP, Tadeusz Szczyrbak Prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu, Grażyna Majchrzyk Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP
{gallery slider=boxplus.carousel}04-03-2018{/gallery}
Pani Senator spotkała się z uczniami dwóch Szkół Podstawowych tj. SP. nr 10 im. M. Kopernika oraz Szkoły Aslan im. C.S Lewisa , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Pani Senator wręczyła uczniom wyróżnienia i dyplomy, a dzieci z zainteresowaniem pytały o jej pracę związaną z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie SP nr 10 przygotowali program na Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , deklamując patriotyczne wiersze w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
{gallery slider=boxplus.carousel}012-03-2018{/gallery}
Z okazji święta Żołnierzy Wyklętych Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Ofiary bolszewizmu w latach 1939 - 1956 (przy ul. Muzealnej) oraz pod tablicą na budynku byłej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Witelona (dawna szkoła medyczna), oddając hołd i czcząc pamięć wszystkich Żołnierzy Wyklętych.
{gallery slider=boxplus.carousel}01-03-2018{/gallery}
Pani Senator Dorota Czudowska po raz kolejny objęła patronatem konkurs nt. „Wiedzy o Irenie Sendler” w Zespole Szkół w Przemkowie oraz ufundowała nagrody dla laureatów i uczestników konkursu. W związku z trwającymi w tym dniu pracami senatu, Panią Senator reprezentowała Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP oraz Grażyna Majchrzyk asystent Senator Doroty Czudowskiej. W szkole odbyła się Gala podczas, której wręczone zostały dyplomy i nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc, wyróżnienia oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. Na ręce dyrektora szkoły Moniki Dźwigaj została przekazana Uchwała Sejmu w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej oraz materiały o Senacie i Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej do wykorzystania na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie. Uczniowie przygotowali piękną i wzruszającą inscenizację o Irenie Sendler obrazującą wyprowadzanie dzieci z getta w Warszawie i ich dramatyczne rozstania z rodzicami . W ten sposób Irena Sendler ocaliła około 2500 żydowskich dzieci.
{gallery slider=boxplus.carousel}15-02-2018{/gallery}
Do naszego biura wpłynęły podziękowania dla Pani Doroty Czudowskiej Senator RP oraz jej Współpracowników od ks. Mariana Kopko Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Krzeszowie.
{gallery slider=boxplus.carousel}09-02-2018{/gallery}
Po raz kolejny Pani Senator objęła honorowym patronatem V Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych i tym razem swoją nagrodę wręczyła właścicielce psa rasy ogar polski . Pies wprawdzie w swojej kategorii zdobył piąte miejsce, ale Pani Senator najbardziej spodobał.
{gallery slider=boxplus.carousel}21-01-2018{/gallery}
Propagowaniem wiedzy na temat Legnickiego Żołnierza wyklętego zajmowała się Społeczna Grupa Działania skupiona przy Fundacji Pawła Jurosa z prezesem Dorotą Czudowską – senator RP
i wiceprezesem Stanisławem Obertańcem, w skład której weszli również: Jolanta Kowalczyk - koordynator, dr Robert Żeleźny - organizator konkursu wiedzy o Władysławie Dybowskim na poziomie szkół podstawowych i średnich, Joanna Wróbel - organizator konkursu plastycznego
i koncertu "Muzyka Wyklęta", Andrzej Lorentz – mural. Działaniami wspierającymi i propagowaniem tej postaci zajmowały się także różne instytucje związane
z Urzędem Miasta Legnicy.
Bohaterską postać legnickiego Żołnierza Wyklętego odkrył i przybliżył nam Roman Lorenz - legnicki pasjonat historii.
Major Władysław Dybowski – rotmistrz Kawalerii Wojska Polskiego II RP, major Narodowych Sił Zbrojnych i pierwszy wiceprezydent Legnicy został skazany na śmierć razem ze swoim synem Konradem Dybowskim za działalność konspiracyjną. Wyrok wykonano 70 lat temu w więzieniu mokotowskim. Na zaproszenie Pani Senator wieczór uświetnił znany dziennikarz, autor książek Tadeusz Płużański, a o oprawę muzyczną zadbał gitarzysta Sławomir Zimniak. Można była również obejrzeć poruszającą wystawę o majorze Władysławie Dybowskim Legnickim Żołnierzu Wyklętym.
{gallery slider=boxplus.carousel}13-12-2017{/gallery}
W konkursie „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” organizowanym przez panią Dorotę Czudowską Senator RP oraz pana Wojciecha Zubowskiego Posła na Sejm RP wyróżnionych zostało 48 uczniów. Na zaproszenie organizatorów/parlamentarzystów, 13 grudnia br. wyróżnione osoby pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie miały okazję zwiedzać gmach Parlamentu RP.
Pani senator Dorota Czudowska opowiedziała o pracy w Senacie natomiast poseł Wojciech Zubowski oprowadził młodzież po budynku Sejmu, opowiedział im w jaki sposób funkcjonuje parlament, zapoznał ich z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmu.
Po zwiedzaniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do restauracji sejmowej.
W Sejmie odbyło się również uroczyste nagrodzenie uczestników konkursu. Dopiero tam młodzież dowiedziała się, kto z nich zdobył nagrodę główną - Gogle VR. Nagrody wręczali organizatorzy konkursu: pani senator Dorota Czudowska i pan poseł Wojciech Zubowski.
Laureatką I miejsca w powiecie głogowskim została Martyna Cesarz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie (praca multimedialna), natomiast w powiecie polkowickim I miejsce zajęła Aleksandra Kaźmierska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (praca pisemna).
Organizatorzy postanowili przyznać pięć dodatkowych wyróżnień. Książki przekazano: Aleksandrze Klimczuk i Nikoli Kraus (praca plastyczna) oraz Martynie Grouz (wiersz)- z II LO w Głogowie, Joannie Jaworskiej (praca plastyczna)- z I LO w Głogowie, oraz Zuzannie Florczyk (praca plastyczna)- z Zespołu Szkół w Chocianowie.
Wszystkim uczestnikom wycieczki wręczono dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki.
Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem:
-Plac Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza,
-spacer Krakowskim Przedmieściem: Pałac Prezydencki, Pomnik Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza,
-Stare Miasto: Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca.
Podczas spaceru ulicami stolicy, młodzież mogła podziwiać świąteczne iluminacje świetlne.
Późnym wieczorem, pełni wrażeń, uczestnicy wycieczki ruszyli w drogę powrotną do domu.
{gallery slider=boxplus.carousel}132-12-2017{/gallery}
Jak każdego roku pani Dorota Czudowska Senator RP i pani Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP ufundowały paczki mikołajkowe podopiecznym Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”. Pani senator oraz pani poseł nie mogły osobiście wręczyć podopiecznym „Persony” paczek, ponieważ obowiązki parlamentarne w tym roku im na to nie pozwoliły. W imieniu obu pań biuro reprezentowała asystent Grażyna Majchrzyk.
{gallery slider=boxplus.carousel}06-12-2017{/gallery}