Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

01

Cze
Chojnowski Dzień Dziecka nad Wodą

Chojnowskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowało dla dzieci festyn nad stawem „Dolpakart” .Jedną z konkurencji było łowienie ryb, którą przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych 8-11 lat i 11-14 lat. Jak co roku Pani senator Dorota Czudowska ufundowała dla zwycięzców puchary, które w jej imieniu wręczył radny powiatu legnickiego Paweł Grabek.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}01-06-2019{/gallery}

28

Maj
Podziękowania dla Pani senator

Podziękowanie dla Pani senator Doroty Czudowskiej za wsparcie w pracy nad rozwojem EUROPEJSKIEJ PERŁY BAROKU od kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie ks. Mariana Kopko.

 

podziekowanie

19

Maj
W dniach 18-19 maja 2019 r.

W Starym Sączu odbyło się I Ekonomiczne Forum Polsko- Węgierskie.  Do uczestnictwa w Forum zaproszono Senator Dorotę Czudowską z propozycją udziału w sesji plenarnej pt. „W trosce o poprawę  jakości życia w Europie Środkowej. Podstawy budowy państwa dobrobytu” oraz  w panelu tematycznym  pt. „Gospodarka oparta na wiedzy – razem na rzecz innowacji”. Pani Senator towarzyszyła asystentka Grażyna Majchrzyk.  Organizatorem  Forum   był  Instytut  Studiów Wschodnich, którego przewodniczącym jest Zygmunt Berdychowski organizator Ekonomicznego Forum w Krynicy.


W Forum Polsko – Węgierskim uczestniczyło  wielu znakomitych gości – parlamentarzystów z Węgier i Polski,, naukowców, samorządowców, przedstawicieli biznesu, branży turystycznej, kulinarnej oraz dziennikarzy, którzy dyskutowali w panelach tematycznych  w dwóch równoległych sesjach odbywających się  w budynku Urzędu Miasta i w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. 

                                                                                                                                                 
Między panelami  odbywały się prelekcje prezentujące  wybitne osoby związane  z tworzeniem wspólnej historii naszych narodów: Henryka Sławika, Józsefa Antalla seniora oraz Wacława Felczaka.


W Pierwszym dniu obrad odbyła się Uroczysta Gala , na której zostały wręczone prestiżowe dyplomy za wybitny wkład w współpracę i przyjaźń Polski i Węgier. Nagrody otrzymali  Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński  oraz Konsul Generalny  Węgier w Polsce Pani prof. Adrienne Körmendy.
Nagrodę Panu Marszałkowi  wręczył  Zygmunt Berdychowski Przewodniczący  Instytutu Studiów Wschodnich, a Pani Konsul Senator Dorota Czudowska.
Podczas Gali uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertów i podziwiać tańce znakomitych zespołów  z Węgier  „Folk Embassy” i  z Polski  Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza.


Drugi dzień sympozjum rozpoczął się Mszą św.  na błoniach Starego Sącza  przy ołtarzu , gdzie równo 20 lat temu Mszę św. odprawił  Ojciec Św. Jan Paweł II. Ojciec św. kanonizował błogosławioną Kingę.


Podczas Forum odbyło się wiele ciekawych spotkań, rozmów, a doskonałe warunki ku temu stworzył  gościnny Burmistrz pięknego Starego Sącza Pan Jacek Lelek. Za organizację  Forum  przesyłamy Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania i wyrazy uznania.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}19-05-2019{/gallery}

 

Więcej informacji na stronie www.economic-forum.pl
https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/sadeckie-forum-polsko-wegierskie-bratanki-nie-tylko-do-szabli-i-do-szklanki
https://sadeczanin.info/gospodarka/za-co-marszalek-sejmu-marek-kuchcinski-dostal-nagrode-forum-polska-wegry
https://www.starosadeckie.info/wydarzenia/pierwsze-forum-polsko-wegierskie-w-starym-saczu/

 

17

Maj
Legnickie obchody Dnia Strażaka

Uroczysta akademia odbyła się w Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej. Wyróżnieni strażacy zostali uhonorowani m.in. przez Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy mł. bryg. Wojciecha Huka medalami, odznaczeniami, dyplomami za ofiarność, odwagę i gotowość w ratowaniu życia i mienia. Były oczywiście awanse na wyższe stopnie oficerskie i podoficerskie, co najbardziej w tym dniu cieszyło pożarników. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała dyrektor biura Izabela Wańkowicz a w prezencie od Pani Senator  przekazała  dla Komendantów Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy oraz Ochotniczej Straży  Pożarnej Powiatu Legnickiego godła Polski - orły wykonane przez dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ubiegłorocznym konkursie organizowanym przez Senat RP „Orzeł Biały - Nasza Duma”.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}17-05-2019{/gallery}

 

Więcej na:
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/obchody-dnia-strazaka-w-sali-krolewskiej-akademii,5127307,gal,41710397,t,id,tm,zid.html
http://fakty.lca.pl/legnica,news,74920,Legniccy_strazacy_swietowali_Dzien_Strazaka.html
http://straz.wroclaw.pl/uroczyste-obchody-dnia-strazaka/

 

14

Maj
14 maja Dzień Hutnika w Legnickiej Hucie Miedzi

Podczas uroczystej akademii zasłużeni  hutnicy i pracownicy legnickiej huty otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Senator Dorota Czudowska wszystkim wyróżnionym  pogratulowała oraz wyraziła uznanie i podziękowania za ich ciężką i niebezpieczną pracę, życząc sukcesów i zadowolenia. Do życzeń i gratulacji senator Czudowska i asystentka poseł Ewy Szymańskiej dołączyły kwiaty.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}14-05-2019{/gallery}
fot: Piotr Krzyżanowski


http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/dzien-hutnika-w-legnicy-wreczono-medale-i-wyroznienia,5122335,gal,t,id,tm.html

 

12

Maj
12 maja 2019 Konferencja w Starostwie z Minister Edukacji Anną Zalewską

W ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego do Legnicy przyjechała z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Wspierali ją legniccy parlamentarzyści PiS senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska , a także ubiegający się o mandat w Brukseli radny sejmiku dolnośląskiego  Jacek Baczyński. Pani Minister  prezentowała program wyborczy i  przedstawiła tzw. "dwunastkę PiS" czyli wyborczą "deklarację europejską" partii. W dyskusji dominowały pytania dotyczące oświaty, w szczególności wynagradzania nauczycieli, minister udzielała odpowiedzi na każde pytanie, nawet te najtrudniejsze.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}12-06-2019{/gallery}

 

http://legnica.naszemiasto.pl/tag/zalewska-pis-legnica.html
https://tulegnica.pl/artykul/minister-anna-zalewska/650239
http://fakty.lca.pl/legnica,news,74838,Legniccy_nauczyciele_versus_minister_Zalewska.html
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/27023-minister-anna-zalewska-z-wizyta-w-legnicy

 

02

Maj
2 maja 2019r. Dzień Flagi

Tradycyjnie każdego roku w Dniu Flagi pracownicy biura senatorskiego i asystenci odwiedzali miejscowości w okręgu wyborczym Pani Senator Doroty Czudowskiej. Spotykali się z mieszkańcami rozdając flagi, chorągiewki oraz okolicznościowe pocztówki.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}02-05-2019{/gallery}

18

Kwi
Wielkanoc 2019

wielkanoc2019

04

Kwi
Wystawa prac dzieci pt. "Tradycje Wielkanocne i Jajko Wielkanocne"

Legnickie Stowarzyszenie od Serca „Faustynka" zorganizowało wystawę prac dziecięcych pt. "Tradycje Wielkanocne i Jajko Wielkanocne". W imieniu senator Doroty Czudowskiej  w wernisażu  udział wzięła Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorskiego, która wręczyła dzieciom cukierki oraz materiały papiernicze do wykorzystania w pracach na warsztatach plastycznych.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}04-04-2019{/gallery}

23

Mar
Pozdrawiamy Bracia Węgrzy!

W przeddzień święta obchodzonego od 2007 roku - Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej grono sympatyków Węgrów i Węgier, przybyło pod tablicę w legnickim Rynku, by wyrazić swoją życzliwość.  "Skrawek Budapesztu w Legnicy"  - to dobre miejsce do złożenia kwiatów, wzajemnych pozdrowień i życzeń, szczególnie 23 października,  15 i 23 marca każdego roku.

Parlamentarzystów uczestniczących w tym czasie w głównych uroczystościach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach reprezentowali: Jolanta Kowalczyk z biura senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej oraz  Rafał Rajczakowski pracownik biura ministra Adama Lipińskiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim zebranym za udział i wyrażenie tym samym swojej sympatii oraz przyjaźni narodowi węgierskiemu.

 

 

{gallery slider=boxplus.carousel}23-03-2019{/gallery}

Zdjęcia: Robert Nowak z Radia Plus Legnica

22

Mar
Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obchodzony jest od 2007 roku - naprzemiennie raz na Węgrzech, raz w Polsce. W ubiegłym roku obchody odbywały się w węgierskiej miejscowości Veszprem. Tegoroczne uroczystości pod patronatem Prezydentów - Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Ádera odbyły się w Kielcach (w dniach 22-23 marca), w których uczestniczyli prezydenci obu państw wraz z małżonkami. W uroczystościach brała także udział  Pani Senator Dorota Czudowska i Pani Poseł Ewa Szymańska, które są członkami Parlamentarnej Grupy Polsko-Węgierskiej. W ramach obchodów spotkały się obie grupy parlamentarne Węgiersko-Polska i Polsko-Węgierska. Członkowie grup wzięli udział w wyjątkowych dla obu krajów obchodach. Rozpoczęli od wspólnych rozmów podczas bilateralnego spotkania 22 marca. Sejm reprezentowali wicemarszałkowie: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki oraz Piotr Naimski, przewodniczący Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej. Delegacji Zgromadzenia Narodowego Węgier, która przybyła do Kielc, przewodniczyła wiceprzewodnicząca Węgiersko-Polskiej Grupy Przyjaźni Parlamentarnej Mónika Dunai.

Następnie przedstawiciele parlamentów Polski i Węgier udali się do Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie w foyer Dużej Sceny KTT otwarto wystawę planszową Archiwum Państwowego w Kielcach "Nad Wisłą i Dunajem. Z dziejów przyjaźni polsko-węgierskiej w XX wieku".

Punktem kulminacyjnym piątkowych uroczystości była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kieleckim Teatrze Tańca z udziałem głów państw, parlamentarzystów i samorządowców Polski i Węgier, podczas której prezydent Węgier János Áder został odznaczony przez prezydenta Dudę Orderem Orła Białego.

W trakcie gali przekazano flagę Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej gospodarzowi przyszłorocznych uroczystości - dzielnicy stolicy Węgier Budapeszt-Czepel. Część artystyczną uświetnił spektakl pt. „Drewniany Książę" do muzyki węgierskiego kompozytora Beli Bartoka.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}221-03-2019{/gallery}

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=D2BF27F56A9B6DC9C12583C60033A0E4

http://www.um.kielce.pl/aktualnosci-pl/art,4,kielce-oficjalnie-gospodarzem-dni-przyjazni-polsko-wegierskiej-2019.html

 

15

Mar
Gala Finałowa XXI Dni Brytyjskich

W Centrum Kultury "Muza" w Lubinie odbyła się Gala Finałowa XXI Dni Brytyjskich - konkursu organizowanego corocznie przez Liceum Salezjańskie w Lubinie. Dorota Czudowska Senator RP po raz  kolejny ufundowała m.in. nagrodę publiczności.  W związku z obowiązkami parlamentarnymi nie mogła osobiście uczestniczyć w tej uroczystości ale gorąco kibicowała wszystkim finalistom konkursu.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}15-03-2019{/gallery}

 

http://www.lubin.pl/xxi-dni-brytyjskie/

 

22

Mar
62 rocznica odkrycia największych w Polsce rud miedzi w okolicach Sieroszowic i Lubina

W Sieroszowicach uczczono 62 rocznicę odkrycia największych w Polsce rud miedzi w okolicach Sieroszowic i Lubina. Tego ważnego odkrycia dla Polski dokonał geolog Jan Wyżykowski. Wydarzenie upamiętniono  w Sieroszowicach pod obeliskiem, w miejscu historycznego odwiertu, gdzie delegacje m.in.  oddziałów KGHM Polska Miedź S.A., szkół  złożyły wieńce i kwiaty. W imieniu Doroty Czudowskiej Senator RP oraz Ewy Szymańskiej Poseł na Sejm RP kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura senatorsko–poselskiego.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}22-03-2019{/gallery} 

 

 Więcej informacji:


http://www.lubin.pl/pamietaja-o-odkrywcy-zloz-rudy-miedzi-i-jego-zespole/

 

 

14

Mar
Otwarcie Wicekonsulatu Węgier we Wrocławiu

14 marca 2019r. odbyła się uroczystość otwarcia Wicekonsulatu Węgier we Wrocławiu, w której udział wzięła Dorota Czudowska Senator RP, wiceprzewodnicząca Polsko–Węgierskiej Grupie Parlamentarnej. Uroczyste wystąpienia i symboliczne przecięcie wstęgi przez Ministra Spraw Zagranicznych Węgier Pétera Szijjártó, Minister Beatę Kempę i Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, odbyło się w Sali Wielkiej Starego Ratusza.

Zebrani goście, m. in. Konsul Generalna Węgier, attaché ambasady, nowo mianowany konsul, Wojewoda Dolnośląski, wysłuchali okolicznościowych przemówień, oraz koncertu światowej sławy zespołu CSEKI-DUKA-LISZTES TRIO z Węgier. Nową placówką dyplomatyczną pokieruje wicekonsul Sándor Nedeczky, znający Polskę i język polski. Konsul Generalna Węgier w Krakowie Adrienne Kormendy podkreśliła, że powodem otwarcia nowej placówki konsularnej we Wrocławiu jest przede wszystkim umocnienie kontaktów z Dolnym Śląskiem. „Region ten ma bogatą historię w kontaktach z Węgrami i my teraz chcemy te kontakty wzmacniać. Chcemy promować Węgry na terenie Dolnego Śląska, ale również promować Dolny Śląsk na Węgrzech” – zapowiedziała.

 

{gallery slider=boxplus.carousel}14-03-2019{/gallery}

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com