Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

12

Kwi
Życzenia Świąteczne

zyczenia1

zyczenia2sm

10

Kwi
Informacja

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że w dniu 11 kwietnia 2017r. Biuro Senatorsko-Poselskie  w Przemkowie
i Chojnowie będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt tel. 664-781-705 lub (76)818-00-27 w godz. pracy biura w Legnicy tj. pon., wt., czw., pt. w godz. od 10:00 do 16.00.

 

Państwu życzymy radosnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni nas spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Grażyna Majchrzyk
Asystent Doroty Czudowskiej Senator RP

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko Węgierskiej 2017

Od 2007 roku na mocy uchwały Parlamentów Polski i Węgier, dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni Polsko Węgierskiej.

Uroczystości odbywają się naprzemiennie w obu krajach. W tym roku odbyły się w Polsce,
w Piotrkowie trybunalskim.


To piękne miasto, ważne dla historii polskiego parlamentaryzmu świętuje Jubileusz 800 lecia. W jego historii jest wiele związków z Narodem węgierskim np.: cmentarz żołnierzy czy pomnik z pionierem spadochroniarstwa węgierskiego Eugeniusza Sziklay, który zginął w Piotrkowie. Władze Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowały wiele okolicznościowych wystaw, koncertów, konferencji, pokazów filmów. Obchody Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, w Piotrkowie Trybunalskim zaszczycili swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda z Małżonką oraz Prezydent Republiki Węgierskiej Pan Janos Ader z Małżonką. Miałam zaszczyt uczestniczyć w dwóch wydarzeniach z obecnością Prezydenckich Par – na gali i kolacji.


Miałam tez trochę czasu ,by pospacerować po Rynku i uliczkach Starego Miasta, wejść choć na chwilę do zabytkowych Świątyni w tym do kościoła Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej- piastunki parlamentarzystów, by wykonać kilka zdjęć. Byłam urzeczona także czystością miasta. W krótkiej rozmowie z prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego – pana Krzysztofa Chojniaka pogratulowałam pięknej organizacji Dnia Przyjaźni, ale i czystych ulic.


Zachęcam do odwiedzin Piotrkowa Trybunalskiego na dłużej, lub choć na kilka godzin podróżując np. samochodem do Warszawy.
W przyszłym roku Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbędą się w węgierskim mieście Veszprem nad Balatonem.

 

 

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1IRFF_enPL609PL610&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=dni+w%C4%99gierskie+w+Piotrkowie+trybunalskim&*

 

23

Mar
60. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi przez geologa Jana Wyżykowskiego

23 marca 2017r. przypada 60. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi. Z tej okazji dokładnie w tym dniu odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia - najważniejsze nie tylko dla KGHM, ale dla wszystkich mieszkańców Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W Sieroszowicach pod obeliskiem upamiętniającym odkrycie złoża odbył się uroczysty apel i złożono kwiaty. W imieniu Pani Senator RP Doroty Czudowskiej, udział w uroczystościach wzięła dyrektora biura senatorskiego Izabela Wańkowicz.

23 marca 1957 roku geolog Jan Wyżykowski przywiózł do Państwowego Instytutu Geologicznego cztery rdzenie, wydobyte podczas wierceń poszukiwawczych z otworu S-1 w okolicach Sieroszowic, co było początkiem działalności dzisiejszego KGHM.

 

http://regionfan.pl/wszystko-zaczelo-sie-60-lat-temu-w-sieroszowicach-foto/
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/polska-miedz-dzisiaj-swietuje-zdjecia,4058906,gal,t,id,tm.html
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/60-lecie-kghm-polska-miedz-dzisiaj-swietuje,4057703,artgal,t,id,tm.html

 

22

Mar
23 marca 2017r. - Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

22 marca 2017r. w Legnicy w Akademii Rycerskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Doroty Czudowskiej Senator RP, Grzegorza Szczepaniaka Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury oraz Wacława Szetelnickiego Prezesa Legnickiego Oddziału Towarzystwa Historycznego .
Pani Senator wspomniała o niedawnej wizycie w Legnicy delegacji węgierskiej z ambasadorem panem dr Ivanem Gyurcsik. Kontynuacją wizyty jest przewidziany 1-go maja piknik węgierski. Czynione są także starania o umieszczenie w Legnicy tablicy pamiątkowej ufundowanej przez rząd węgierski, jako podziękowanie Legniczanom za zbiórkę krwi dla Węgrów poszkodowanych w 1956 roku.


http://fakty.lca.pl/legnica,news,63858,W_gierski_rz_d_powiesi_w_Legnicy_pami_tkow_tablic_.html

 

17

Mar
17 marca 2017 r. Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss

Legnicę odwiedził Profesor Szewach Weiss - były przewodniczący parlamentu Izraela oraz Ambasador w Polsce i kawaler Orderu Orła Białego. Na otwartym spotkaniu w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej Panią Dorotę Czudowską Senator RP reprezentowała Grażyna Majchrzyk -asystentka.

 

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/szewach-weiss-w-legnicy-zdjecia,4052332,gal,24457624,1,t,id,tm,zid,o.html

 

10

Mar
Konkurs wiedzy o Irenie Sendler w Przemkowie

Pani Dorota Czudowska Senator RP objęła patronatem konkurs, który odbył się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat patronki swojej szkoły, co udowodnili wypełniając test konkursowy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Panią Senator, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i słodycze od Pani Senator.

 

10

Mar
W Przemkowie można spotkać silne osobowości

W drodze do filii naszego biura spotkałyśmy przypadkowo naszą paraolimpijkę z olimpiady w Rio 2016r., zdobywczynię brązowego medalu w kajakarstwie. Pani Kamila Kubas jest pochodzi z Małomic. Życzymy naszej olimpijce wielu sportowych sukcesów.

 

05

Mar
Koncert Rota Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Legnicy z inicjatywy Pani Doroty Czudowskiej Senatora RP, Pani Ewy Szymańskiej Posła na Sejm RP oraz legnickiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości odbył się koncert w wykonaniu Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy ROTA ze Złotoryi. Zespół wystąpił z programem zatytułowanym „By nie zginęli Ci co polegli”, przygotowanym w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

http://kulturalia.lca.pl/legnica,news,63569,_By_nie_zgin_li_Ci_co_polegli_.html

 

02

Mar
Zaproszenie na Koncert

koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci

01

Mar
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przy obelisku Ofiarom Bolszewizmu w Legnicy uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Pani Dorota Czudowska Senator RP złożyła kwiaty, zapalono znicze, odczytano poezję. Był też Apel Poległych i uroczysta msza św. w intencji legnickiego Żołnierza Niezłomnego - mjr Władysława Dybowskiego i Ojczyzny. W uroczystych obchodach święta wzięły udział środowiska prawicowo – patriotyczne, harcerze oraz mieszkańcy Legnicy.


http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/15273-czesc-i-chwala-bohaterom

 

17

Lut
Spotkanie Noworoczne - Prochowice

 PLAKAT PROCHOWICE

28

Lut
otwarcie wystawy poświęconej legnickim chirurgom pracującym w dawnym Szpitalu Chirurgicznym przy ul. Murarskiej w Legnicy

W placówce Affidea w Legnicy przy ul. Murarskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy zawierającej 9 tablic upamiętniających niezłomnych legnickich lekarzy i ich codzienną pracę. Gospodarzami uroczystości byli dr Dorota Czudowska Senator RP i Prezes Fundacji im. Pawła Jurosa, Ryszard Kępa wiceprezes Dolnośląskiej Izby lekarskiej oraz Iwona Basińska, dyrektor Makroregionu Affidea.

 

Linki z otwarcia wystawy:
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/niezlomni-legniccy-lekarze-zdjecia,4031884,gal,t,id,tm.html?sesja_gratka=c7920246b863be5c103e5caf492d99b7
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/8477-chirurdzy-znowu-na-murarskiej-foto
http://fakty.lca.pl/legnica,news,63499,Pionierzy_legnickiej_chirurgii_wrocili_pod_stary_adres.html
http://regionfan.pl/pamiatka-po-wirtuozach-legnickiej-chirurgii/
https://youtu.be/E6-jeA1w5FY

 

02

Lut
Zaproszenie na Spotkanie Noworoczne - Chocianów

PLAKAT CHOCIANOW

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com