Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

01

Mar
1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W tym dniu składamy hołd naszym bohaterom, żołnierzom Wyklętym,  którzy po zakończeniu wojny wypełniając złożoną przysięgę żołnierską, nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną Polskę. W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej wiązanki kwiatów pod obeliskiem „Ofiarom Bolszewizmu 1936-1956” składali pracownicy biura wraz  z Panią Poseł Ewą Szymańską oraz z Panem Adamem Babuśką  Starostą Legnickim.
Pracownicy biura na cmentarzu w Prochowicach uczcili pamięć Antoniego Rymszy, Żołnierza Wyklętego, składając kwiaty oraz zapalając znicze. „Cześć i chwała bohaterom!”.

 

12

Lut
Legnickie Pole otwarcie żłobka „Tęczowa Kraina”

Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu „Maluch+”, na którą gmina otrzymała dotację. W uroczystości otwarcia  udział wzięli Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, parlamentarzyści senator Dorota Czudowska, senator Krzysztof Mróz, Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska oraz władze samorządowe województwa, powiatu i sąsiednich gmin.

https://foto.lca.pl/foto,1613143838,T_czowa_kraina_w_Legnickim_Polu_ju_czeka_na_dzieci.html

 

 

12

Lut
Otwarcie szpitala modułowego dla chorych na Covid-19

Uroczyste otwarcie modułowego szpitala covidowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Nowy szpital dedykowany jest pacjentom z całego regionu. Może on przyjąć 96 pacjentów. Sponsorem obiektu  jest KGHM Polska Miedź S.A

19

Gru
Boże Narodzenie A.D. 2020

zyczenia 2020 senator

11

Gru
Konferencja prasowa

Konferencja prasowa zorganizowana przez legnickich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz Starostę Legnickiego Pana Adama Babuśkę.

Przed starostwem powiatowym w Legnicy senator Dorota Czudowska i Starosta Legnicki A. Babuśka poinformowali o środkach finansowych , które nasz region otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 12 miliardów złotych trafi do najmniejszych polskich miejscowości, z tego  700 mln na Dolny Śląsk. Dzięki tym środkom powstaną drogi, świetlice, przedszkola, zostaną odremontowane zabytki oraz skanalizowane wsie.

 

https://legnica.naszemiasto.pl/kasa-dla-regionu-legnickiego-z-rzadowego-funduszu/ar/c15-8042429

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36625-wielkie-pieniadze-dla-regionu-z-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

 

04

Gru
Mikołaj zawitał do Stowarzyszenia „Persona” w Legnicy

Tradycyjnie od kilku lat Pani Senator Dorota Czudowska  i Pani Poseł Ewa Szymańska organizują paczki mikołajkowe dla podopiecznych Stowarzyszenia „Persona”. W roku bieżącym  świętowanie wyglądało inaczej. Pandemia wirusa covid-19 pokrzyżowała nam plany, z uwagi na bezpieczeństwo paczki zostały przekazane pani dyrektor Lucynie Krawczyk przed drzwiami placówki przez dyrektora biura poselsko-senatorskiego Izabelę Wańkowicz oraz asystentki legnickich parlamentarzystek Grażynę Majchrzyk i Jolantę Kowalczyk.

 

 

Więcej na:
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/36489-paczki-dla-podopiecznych-stowarzyszenia-persona
https://legnica.naszemiasto.pl/paczki-od-parlamentarzystek-prawa-i-sprawiedliwosci-w/ga/c15-8030169/zd/58329285

04

Gru
Święto Górniczego Stanu

Z okazji dnia święta Świętej Barbary - patronki górników w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej  kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie złożyła Grażyna Majchrzyk.


Pani Senator życzy wszystkim górnikom bezpiecznej pracy, by Święta Barbara miała w swojej opiece Was , Wasze Rodziny i strzegła Waszych miejsc pracy.
                    
Szczęść Boże.

 

11

Lis
Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku również w 102 Rocznicę Święta Niepodległości w imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej i Pani Poseł Ewy Szymańskiej pracownicy biura złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi wydarzenia związane z uzyskaniem wolności. W związku z pandemią w tym  roku nasze Święto Narodowe obchodziliśmy inaczej niż w poprzednich latach. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami, a na naszych ustach są słowa hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła…”

 

02

Lis
Zmiana pracy biura senatorskiego

Szanowni Państwo,

informujemy, że biuro senatorskie z powodu pandemii COVID-19 od dnia 2-11-2020r. pracuje tylko w trybie zdalnym - pośrednim, tj. telefonicznie, mailowo, listownie.

 

Zapraszamy do kontaktu:

biuro senatorskie Doroty Czudowskiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 664 781 705, 76 818 00 27, 607 806 461

adres: 59-220 Legnica, pl. Słowiański 1

16

Paź
42 lata temu usłyszeliśmy Habemus Papam

Dzisiaj w rocznicę tego dnia  pamiętamy o naszym Świętym Papieżu Janie Pawle II, o naszym wielkim Rodaku.  Składając kwiaty pod pomnikiem, wciąż pamiętamy o Twojej nauce, dziękujemy Ci Ojcze Święty.
W imieniu pani senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej kwiaty złożyły asystentki Grażyna Majchrzyk i Jolanta Kowalczyk.

 

27

Wrz
ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO

Świętoszów Przysięga Wojskowa Żołnierzy  16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość poprzedziła Msza Święta. Przysięga, przemówienia, nagrody i defilada na Placu Garnizonowym odbyły się w nieustannych strugach ulewnego deszczu. Ale co tam deszcz ! Jutro Święto Wojsk Obrony Terytorialnej i Podziemnego Państwa Polskiego ,którego WOT jest spadkobiercą. Wszystkim dowódcom i żołnierzom składam wyrazy uznania oraz życzę wszelkiej pomyślności w służbie Ojczyźnie ,życiu rodzinnym i osobistym.

 

17

Wrz
Otwarcie nowego biura Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Otwarcia placówki dokonał Marek Tarnawski, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przemawiali senatorowie i inni goście. Wszyscy zgodnie twierdzili, że polityka rolna prowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi do dynamicznego rozwoju rolnictwa w Polsce.
W uroczystości otwarcia nowej placówki terenowej  DODR w Bolesławcu w imieniu pani Senator Doroty Czudowskiej uczestniczyła Izabela Wańkowicz Dyrektor biura senatorskiego.

 

https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=25239

 

 

19

Wrz
Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Polkowicach

Pani Senator wzięła udział w odsłonięciu pomnika, jest też jednym z jego fundatorów. Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele Św. Barbary. Pomnik Marszałka stanął przy zbiegu ulic Targowej i Browarnej w Polkowicach.


Marszałek Józef Piłsudski to wielki Polak, ogromny talent wojskowy z wielkim sercem dla Polski i swoich żołnierzy.

 

https://miedziowe.pl/content/view/97733/81/

 

 

12

Wrz
Uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Mari Panny w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

Pani Senator Dorota Czudowska uczestniczyła w uroczystościach odpustowych w sanktuarium w Grodowcu oraz we Mszy Św.  odpustowej po której brała udział w zasadzeniu i poświęceniu „ Dębu Pamięci Kapelanów katyńskich”. Należy wspomnieć , że Ofiarami zbrodni katyńskiej padło 33 kapelanów Wojska Polskiego różnych wyznań , którzy we wrześniu 1939 roku dostali się do sowieckiej niewoli razem z żołnierzami i w 1940 roku zostali pomordowani w Katyniu, Twerze, Charkowie oraz innych miejscach na terytorium ZSRR.

 

czud1

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com