Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

22

Cze
Uroczyste otwarcie nowej siedziby biura senatorskiego w Chojnowie

22 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby biura senatorskiego Doroty Czudowskiej w Chojnowie, przy ul. Legnickiej 20.

Na otwarciu byli obecni ks. dziekan Marek Osmólski, ks. Tomasz Aszurkiewicz z Białej, przedstawiciele samorządu: Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz radni Powiatu Legnickiego. Ze względu na obowiązujące zasady epidemiczne, zachowano środki ostrożności.
Z biura mogą korzystać także inni  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu,  w tym poseł Ewa Szymańska, która także była obecna na uroczystości otwarcia.

Zapraszamy do nowej siedziby – terminy i godziny dyżurów pozostają bez zmian.

 

 

 

18

Maj
100 rocznica urodzin Papieża św. Jana Pawła II

Dzisiaj, w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ojca Świętego, naszego wielkiego Polaka, senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska wraz z współpracownikami złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Legnicy. Ojciec Święty pozostanie w pamięci Polaków na zawsze, wielu z nas podczas jego pontyfikatu brało udział w audiencjach w Watykanie.  Wszyscy będziemy pamiętać pielgrzymki do Polski, na które czekaliśmy z utęsknieniem a legniczanie szczególnie będą pamiętać wizytę Papieża w Legnicy dnia 2 czerwca 1997r.  

 

08

Maj
75 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Legnickie parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości pamiętały o tej rocznicy. W imieniu senator Doroty Czudowskiej i poseł Ewy Szymańskiej, współpracownicy złożyli kwiaty oraz zapalili biało-czerwone znicze w miejscu pamięci narodowej na legnickim cmentarzu komunalnym.

 

 

 

 

30

Kwi
Życzenia z okazji dnia patronalnego św. Floriana

florian2020

30

Kwi
Dzień Flagi Polskiej

foto00010 

 

 

Szanowni Państwo,

tegoroczny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 maja obchodzić będziemy bez oficjalnych uroczystości. Wirus Covid–19 zatrzymuje nas w domach, szpitalach i kwarantannach. Nie mogę zatem, jak co roku 2 maja,  dotrzeć do Państwa miejsc zamieszkania z biało-czerwoną flagą. To były zawsze radosne podróże po moim okręgu wyborczym i wzruszające spotkania. Wierzę, że w przyszłym roku znowu będę mogła spotykać się z Państwem osobiście, ale teraz proszę wywieście polską flagę na swoich posesjach i w oknach - niech powiewa dumnie jako wyraz naszego patriotyzmu i przynależności do Państwa Polskiego.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia oraz przetrwania wszystkich trudności związanych z pandemią.
Niech Maryja Królowa Polski ma nas w swojej opiece.

 

Dorota Czudowska
Senator RP

 

A tak świętowaliśmy Dzień Flagi w ubiegłych latach, zapraszamy do galerii:05

Kwi
Życzenia Wielkanocne

wielkanoc 2020 skan

23

Mar
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Z okazji dzisiejszego święta - naszego i Węgrów, skladamy wyrazy uznania naszym węgierskim Przyjaciołom oraz życzymy im i wszystkim krajom, szybkiego pokonania pandemii.

 

IMG 6661

16

Mar
Ograniczenie pracy biura senatorskiego

Informujemy, że z powodu stanu zagrożenia epidemią biuro senatorskie ogranicza dyżury bezpośrednie do odwołania. Wszelkie sprawy prosimy kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 538-317-278 i 607-806-461

02

Mar
Zbieramy podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta RP

pad2020

26

Lut
Wystąpienie Pani Senator w sprawie ustawy budżetowej na rok 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Pani Senator w sprawie ustawy budżetowej na rok 2020
 
w linku:
https://www.senat.gov.pl/transmisje/podreczne-archiwum-ostatnich-transmisji/

w zakładce:
5. posiedzenie Senatu RP X kadencji - 26.02.2020 r.
czas wystąpienia 00:58:30 do 01:11:30


oraz
https://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/aktywnosc,12,10.html

 

16

Lut
Na zaproszenie Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Legnickie parlamentarzystki: senator Dorota Czudowska i poseł Ewa Szymańska od lat współpracują „ze strzelcami z Chojnowa” W lutym tego roku wsparły V Strzeleckie Zgrupowanie Szkoleniowe, którego organizatorem była Chojnowska Drużyna Strzelecka kierowana przez komendanta Czesława Dula. 

Panie poseł i senator uczestniczyły również  w oficjalnej części V już zgrupowania, wzięły  udział w  przemarszu pod obelisk poświęcony poległym na frontach II Wojny Światowej w obozach i łagrach, i pod pomnik Golgoty Wschodu gdzie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Współzawodnictwo biorących w zgrupowaniu Drużyn Strzeleckich zakończyło się wręczeniem nagród i upominków otrzymanych z Ministerstwa Obrony Narodowej dzięki staraniom pani senator.

 

21

Sty
Plebiscyt Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2019

Osobowość roku sm

 

Nominacja Dorota Czudowska sm

02

Lut
Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska i wzięły udział w corocznej, już XXXI Pielgrzymce Parlamentarzystów do Jasnogórskiego Sanktuarium. Po wysłuchaniu konferencji w Sali Różańcowej ks. Piotra Burgońskiego skierowanej do posłów i senatorów, uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej. Tradycyjnie odbyło się również spotkanie w redakcji Tygodnika Niedziela.

 

Więcej informacji na stronach:


 https://www.niedziela.pl/artykul/49102/Pielgrzymka-Parlamentarzystow-Polskich-na
https://wpolityce.pl/kosciol/485201-marszalek-witek-w-czestochowie-zawierzamy-matce-bozej

 

12

Sty
kolędowanie w Legnicy

W niedzielę 12 stycznia członkowie Prawa i Sprawiedliwości  na spotkaniu noworocznym świętowali Nowy Rok 2020. Spotkanie zorganizowali Dorota Czudowska Senator RP, Ewa Szymańska Poseł na Sejm RP oraz Adam Babuśka Starosta Powiatu Legnickiego.
W składanych życzeniach noworocznych podkreślono ważne wydarzenia czekające nas w tym roku, są to wybory prezydenckie oraz setna rocznica Bitwy Warszawskiej nazwana Cudem nad Wisłą.


Kolędowanie trwało kilka godzin Relacja z naszego spotkania jest na stronie Radia Plus Legnica.
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/30913-pis-koleduje-bez-polityki-foto

Organizatorzy dziękują Wszystkim za obecność.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com