Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

05

Wrz
W hołdzie męczennikom Gross Rosen

Pani Senator uczestniczyła dzisiaj  w uroczystościach w Gross Rosen! Niemiecki koncentracyjny obóz pracy utworzony w 1940 na terenie Rzeszy. Nie mogą o nim mówić, że polski! Obecnie na Dolnym Śląsku, w przepięknym położeniu. Otaczające obóz wzgórza , łąki , pola i lasy tylko podkreślają kontrast między cudem natury, a ogromem zła i zbrodni, które cierpieli więźniowie. W pobliskich kamieniołomach pracowało dla Niemiec ponad 125000 więźniów z 20 krajów. 40000 osób zamęczono. Wśród nich błogosławiony Ks. Władysław Błądziński, czczony w Kościele w Rogoźnicy. W każdą pierwszą niedzielę września oddajemy hołd męczennikom Gross Rosen.

 

04

Wrz
XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Książu

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował już XXV wystawę zwierząt Hodowlanych. Patronat Honorowy nad wystawą objęły Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska. Święto było  podwójne DODR we Wrocławiu świętował 60-lecie swojej działalności i z tej okazji poproszono Panie parlamentarzystki do wręczenia odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz nagród dla rolników województwa dolnośląskiego. Rolnicy i hodowcy prezentowali konie, krowy, cielaki oraz drób ze swoich hodowli, a było czym się chwalić.

 

01

Wrz
82 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy walczących na wszystkich frontach II Wojny Światowej  w legnickiej Katedrze została odmówiona modlitwa w intencji ofiar wojny i zachowania pokoju na świecie. Kwiaty złożyli Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy, Starosta Legnicki Adam Babuśka, delegacja z miasta partner.skiego  z Wupertalu oraz w imieniu pani senator Doroty Czudowskiej i pani poseł Ewy Szymańskiej  kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk – pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

01

Wrz
Uroczyste otwarcie przedszkola w Rzeszotarach

W Gminie Miłkowice, w  Rzeszotarach rok szkolny 2021r, rozpoczęto otwarciem nowego przedszkola. Wielka radość dla władz gminy, a przede wszystkim dla maluchów, którzy już korzystają z tych nowych, wspaniale wyposażonych, kolorowych i przyjaznych pomieszczeń. Pasowania grupy pięciolatków razem      ze Starostą Legnickim Adamem Babuśką dokonała pani poseł Ewa Szymańska. Pani Grażyna Majchrzyk w imieniu pani senator odczytała list gratulacyjny, który przekazała na ręce pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeszotarach.

 

28

Sie
Dożynki w gminie Jerzmanowa

Na zaproszenie Wójta Gminy Jerzmanowa Pana Lesława Golby, Izabela Wańkowicz dyrektor biura poselsko-senatorskiego w imieniu senator Doroty Czudowskiej oraz poseł Ewy Szymańskiej, wzięła udział w dożynkach gminnych 2021, które były połączone z uroczystym otwarciem STODOŁY KULTURY w Jerzmanowej - nowego miejsca, gdzie mieszkańcy gminy będą mogli spędzać wolny czas, m.in. grając w kręgle. Dyrektor biura przekazała życzenia oraz gratulacje rolnikom oraz mieszkańcom gminy a starostom dożynek wręczyła upominki.

więcej informacji na:
https://www.gckjerzmanowa.pl/aktualnosci/2021/wrzesien/dozynki-gminy-jerzmanowa-2021?fbclid=IwAR1GPSWk2fgJ6LWsV046r6IO16WAc2swAajq5fuzABDqpYHdfaRLXAL3k_k

 

 

28

Sie
Dożynki w Legnickim Polu

W ostatnią sobotę sierpnia Pani Poseł Ewa Szymańska  w imieniu swoim i Pani Senator Doroty Czudowskiej  uczestniczyła w Uroczystości Dożynkowej w Legnickim Polu, jakże ważnym święcie wszystkich rolników i ich plonów. Uroczystość zainicjowała Msza Święta, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu. Po zakończeniu liturgii odbył się korowód dożynkowy na camping. Bardzo ważnym elementem całej uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym pierwsze trzy miejsca i nagrody zdobyły sołectwa: Księginice, Bartoszów, Raczkowa.

 

21

Sie
Dziękczynienie Panu Bogu i chleb dla ludzi.

Pani Senator Dorota Czudowska, jak każdego roku, odwiedza rolników podczas Dożynek Gminnych . W tym roku pierwsze dożynki były w Gminie Radwanice . Pani senator złożyła rolnikom podziękowanie za ich trud i ciężką pracę.

15

Sie
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Bohaterów Walki o Wolną Polskę

Nowa Wieś Legnicka uczciła 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W niedzielę 15 sierpnia na Skwerze Narodów, w sercu wsi uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Bohaterów Walki o Wolną Polskę. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Bartłomieja.

Oficjalne odsłonięcie tablicy ufundowanej przez Powiat Legnicki oraz Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś” planowano na 2020 rok, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, niestety wówczas plany pokrzyżowała pandemia.

W imieniu Pani Senator Doroty Czudowskiej oraz Pani Poseł Ewy Szymańskiej kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

14

Lip
Protokół w sprawie powołania jury 6. edycji konkursu „List do Taty”

 

pro

25

Cze
Podziękowania od Fundacji od serca "Faustynka"

faustynka

22

Maj
Polski Ład

22 maja 2021 r. odbyła się w Legnicy konferencja prasowa z udziałem ministra Krzysztofa Kubowa, senator Doroty Czudowskiej, poseł Ewy Szymańskiej oraz samorządowców powiatowych, promująca główne założenia akcji rządowej Polski Ład:

    - 18 mln Polaków zapłaci mniejsze podatki;
    - zerowy podatek przy płacy minimalnej;
    - kwota wolna od podatku 30tys.;
    - II próg podatkowy 120 tys.;
    - emerytura bez podatku;
    - 7% PKB na zdrowie;
    - mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70m2 bez formalności;

Polski Ład to realna budowa polskiej klasy średniej, stabilnej i niezależnej finansowo, to sprawiedliwe podatki dla polskich rodzin.

https://fakty.lca.pl/legnica,news,84566,Polski_ad_Zyskaj_na_nim_prawie_wszyscy.html#dalej
https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/39017-prezentuja-polski-lad
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/33306-promowali-polski-nowy-lad-foto

 

17

Maj
Podziękowania od Burmistrza Chocianowa

podziekowanie 17 05

21

Maj
Legnica 21 maja 2021 - konferencja prasowa

Dzisiaj Pani Senator zorganizowała konferencję prasową w Legnicy nt. podziału środków z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury na rok 2021.


Wyraźnie podkreśliła, że Legnica otrzymała na przebudowę ul. Leszczyńskiej wraz z mostem na Czarnej Wodzie 2 mln 161 tys. zł.
Jest to  trzecia kwota pod względem dofinansowania inwestycji na Dolnym Śląsku,  przeznaczona na realizację zadań ustalonych wspólnie przez stronę rządową i samorządową.

 

12

17

Maj
Uroczyste obchody Dnia Strażaka - Polkowice

Wraz z obchodami Dnia Strażaka w Polkowicach nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


Strażakom wręczono medale, odznaczenia  i awanse. W przemówieniach były słowa uznania i wdzięczności. Szczególnie poruszające słowa Ks. Kustosza z Sanktuarium w Jakubowie, gdzie dwa tygodnie temu spłonął dach zabytkowej plebanii. Symboliczny hołd oddano wszystkim Strażakom składając kwiaty pod figurą św.Floriana.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com