Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Senator
  • 1 flagi
  • 2 ślubowanie
  • 3 mównica
  • 4 mównica 2
  • choragiewki
  • Kaczyński
  • media
  • 4 baner kontakt

text3

08

Sty
Spotkanie Pierwszej Damy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”

Od początku pracy w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda jest szczególnie związana z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”. Swoje pierwsze spotkanie w tym roku odbyła z przedstawicielkami tej organizacji oraz współpracujących z nią środowisk. W Pałacu Prezydenckim panie rozmawiały o edukacji zdrowotnej, promocji badań okresowych czy społecznym postrzeganiu zagrożenia niesionego przez nowotwory.

- Bardzo się cieszę, że nasze spotkanie zbiegło się z dzisiejszym podpisaniem ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej - mówiła Agata Kornhauser-Duda. We wtorek Prezydent RP złożył podpis pod projektem wieloletniego programu walki z nowotworami.
- Choroby onkologiczne są drugą przyczyną śmierci w Polsce. Kompleksowa strategia zakłada nie tylko leczenie, ale też edukację – w tym lekarzy – oraz diagnostykę - dodała Pierwsza Dama. Wyraziła także nadzieję na szybkie podjęcie prac parlamentarnych nad projektem.

 

W spotkaniu z Małżonką Prezydenta uczestniczyły Amazonki z całej Polski, które rozmawiały o swoich osobistych doświadczeniach związanych z chorobą oraz o pracy społecznej na rzecz pacjentek onkologicznych. - Najważniejsze jest to, aby ludzie uwierzyli, że z nowotworu można się wyleczyć - akcentowała jedna z Amazonek. Panie mówiły o niezgodnym z rzeczywistością powszechnym wizerunku raka oraz o błędnych wyobrażeniach i niewystarczającej wiedzy pacjentów. Działalność Amazonek stanowi najbardziej wiarygodny przykład, że diagnoza nie jest wyrokiem, a prewencja i odpowiednie leczenie dają ogromne szanse na wyleczenie. Rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety, do których wbrew ogólnemu myśleniu, należą także nastolatki, kobiety ciężarne czy karmiące matki. Panie na przykładzie własnym i koleżanek dowodziły, że z powodzeniem można równolegle prowadzić ciążę oraz leczenie onkologiczne, że rak piersi nie wiąże się jednoznacznie z mastektomią, a współczesne możliwości leczenia pozwalają prowadzić normalny tryb życia i pracować zawodowo, nawet w trakcie chemioterapii. Jak zauważyły uczestniczki spotkania, wśród których znalazły się m.in. lekarz onkolog, rehabilitant i psycholog, największą barierę stanowią nieświadomość społeczna, strach i późna diagnoza.

 

 

06

Sty
Święto Trzech Króli w Przemkowie

Udział w tegorocznym  Święcie Trzech Króli Pani Senator wzięła w orszaku organizowanym w Przemkowie. Uczestniczyła także w spotkaniu z mieszkańcami miasta i gminy Przemków w  Przemkowskim Ośrodku Kultury. Wysłuchała pięknych występów zespołów muzyczno- tanecznych:  „Marzenie”, „Cykady”, „Tęcza” oraz dzieci z parafialnej scholii. Młodych artystów obdarowała okolicznościowymi bombkami z logo „Niepodległa”.

 

21

Gru
"Kolęda dla Niepodległej"

plakat koncert 2018

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com