Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Senator
  • 1 flagi
  • 2 ślubowanie
  • 3 mównica
  • 4 mównica 2
  • choragiewki
  • Kaczyński
  • media
  • 4 baner kontakt

text3

30

Maj
Powiatowy Dzień Strażaka

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Polkowickiego obchodzili  swoje święto. Zgodnie z tradycją i wiarą rozpoczęli je od Mszy Świętej, w trakcie której zwrócili się o opiekę i troskę  do Świętego Floriana- swojego patrona. Po nabożeństwie na polkowickim rynku odbył się  uroczysty apel, głos zabrali komendanci pożarniczych hufców. W obecności zebranych: przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń i mieszkańców uhonorowano wyróżniających się strażaków, wręczono awanse. Padły ważne słowa, że strażak nie tylko służy bezpieczeństwu obywateli, to także patriota służący Polsce. Senator Dorotę Czudowską reprezentowała Dyrektor Biura Izabela Wańkowicz, która przekazała gospodarzom okolicznościową pamiątkę z okazji ich święta w jubileuszowym roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

21

Maj
Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

Pani Senator z wielką radością spotkała się z uczniami legnickich szkół podstawowych , którzy brali udział w konkursie „List do Taty”. Senator odwiedziła cztery szkoły podstawowe nr 4; nr 6; nr 7; nr 10 i wręczyła za uczestnictwo w konkursie dyplomy, słodycze oraz broszury nt. wiedzy o Senacie RP, a za wyróżnione prace uczniowie otrzymali książki. Mieli oni również okazję do rozmowy z senatorem, zadawali wiele pytań dotyczących  pracy parlamentu, ale były też pytania  trudne i niekiedy żartobliwe. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, co usatysfakcjonowało uczniów i nauczycieli.

 

11

Maj
Dąb na stulecie

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska otrzymały zaproszenie z Nadleśnictwa Chocianów do wzięcia udziału w dwu ważnych akcjach. Pierwsza to sadzenie lasu w miejscu przeznaczonym do zalesienia po zniszczeniach pogodowych. Drugie zdarzenie to zaszczyt posadzenia dębu w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, opatrzonego okolicznościową piękną tabliczką. Panią Poseł  i panią Senator reprezentowali asystenci: Jolanta Kowalczyk i Adam Stępień.

 

news1 

 

 

Spotkania Pani Senator z uczniami szkół podstawowych w Legnicy

 

 

 1

Joomla BJ Metis template by ByJoomla.com